Tunnimärkmed isamaalise kasvatuse kohta. Avatud tund isamaalise kasvatuse kohta "Vene armee"

Koostanud: õpetaja Kazakova G.N.

Eesmärk: arendada lastes patriotismi ja armastust oma kodumaa vastu.

Eesmärgid: tutvustada lastele kontseptsiooni "Emamaa" , "Isamaa" . Kasvatada armastust oma kodumaa vastu, laiendada ideid oma kodumaa kohta. Kinnitada laste teadmisi lipust, hümnist ja vapist.

  • kujundada lastes ettekujutust Venemaast kui kodumaast
  • kujundada austav suhtumine riigi sümbolitesse
  • kasvatada armastust kodumaa vastu.

Materjalid:

Venemaa kaart, maakera, Vene Föderatsiooni presidendi kujutised, vapp ja lipp, visuaalsed õppevahendid, magnetofon, liimipulk, paberileht, värvilised ruudud (valge, punane, sinine), võltspuu "kask"

Eeltöö:

Vestlused vene sümbolitest; luuletuste, vanasõnade ja kõnekäändude lugemine kodumaa kohta; linnade ja jõgede fotode vaatamine; vestlusi, illustratsioonide vaatamist ja rahvakunsti- ja käsitööl põhinevate teoste esitamist.

Tunni edenemine.

Kõlab M. Matusovski laulu fonogramm "Kust algab kodumaa?"

Kust algab kodumaa?
Teie ABC-raamatu pildilt
Headelt ja ustavatelt seltsimeestelt,
Elamine naaberhoovis.

Või äkki see algab
Laulust, mida meie ema meile laulis,
Kuna igas testis
Keegi ei saa seda meilt ära võtta.

Kust algab kodumaa?
Värava kallilt pingilt,
Sellest kasest põllul,
Tuules kummardades kasvab.

Või äkki see algab
Starlingu kevadlaulust
Ja sellelt maateelt,
Millel pole lõppu näha.

Kust algab kodumaa?
Kaugelt põlevatest akendest.
Minu isa vanast budenovkast,
Mida me kuskilt kapist leidsime.

Või äkki see algab
Vankrirataste kohinast
Ja vanne, mis minu nooruses
Sa tõid ta oma südamesse...
Kust algab kodumaa?...

Õpetaja esitab lastele küsimuse: „Kust algab kodumaa?

Laste vastused.

Kasvataja: mäletate, milliseid vanasõnu teate kodumaa kohta?

Laste vastused.

Seal, kus keegi sünnib, tuleb ta kasuks.
Kui rahvas on ühtne, on nad võitmatud
Venelane ei tee nalja mõõga ega rulliga.
Kui hingate kogu maailma, on tuul.
Elada - teenida kodumaad

Koolitaja: Miks meie kodumaad teisiti kutsutakse?

Isamaa, isamaa, isamaa?

Laste vastused.

Koolitaja: Paljud inimesed on sellele mõelnud ja arutanud. Nii arvas sellest Konstantin Dmitrijevitš Ušinski.

Õpetaja loeb ette katkendi tööst "Meie isamaa" .

Meie isamaa, meie kodumaa on emake Venemaa.

Me kutsume Venemaad Isamaaks, sest meie isad ja vanaisad elasid seal ammusest ajast.

Me kutsume seda oma kodumaaks, sest oleme seal sündinud, nad räägivad selles meie emakeelt ja kõik seal on meile omapärane; ja emana – sest ta toitis meid oma leivaga, andis oma veega juua, õpetas meile oma keelt; nagu ema kaitseb ja kaitseb meid kõigi vaenlaste eest...

Maailmas on peale Venemaa palju häid riike ja maid, kuid inimesel on üks loomulik ema - tal on üks kodumaa.

K.D. Ušinski.

Õpetaja esitab küsimusi: Mis on meie kodumaa nimi?

Jätkake fraasi meie kodumaa -... (Emake Venemaa).
Meie kodumaa on Venemaa. Ja meie, Venemaal elame, oleme venelased.
Mäng "Milline sõna ei tööta?"
Kodumaa, vanemad, kastepiisk, sugulased.

Isa, isamaa, isamaja, puhkus.
Ema, Ema Rus, peremees, ema.

Kehalise kasvatuse minut:

Käed tõstsid ja värisesid
Need on kased metsas,
Käed kõverdatud, käed raputatud -
Tuul puhub kaste minema.

Viipame kätega sujuvalt külgedele,
Need on meie poole lendavad linnud.
Samuti näitame teile, kuidas nad maha istuvad.
Käed olid kõverdatud tahapoole.

Õpetaja näitab lastele Venemaa lipu kujutist. Igal riigil on oma lipp. Mis on Venemaa lipp?

Vaadake, mitu horisontaalset triipu on lipul. Mis värvi on ülemine triip? Keskmine? Alt?

Laste vastused.

Õpetaja pakub mänguharjutust "Koguge Venemaa lipp" (Kollektiivtaotlus)

Õpetaja räägib lastele, miks Venemaa riigilipul on sellised värvid: “Meie kodumaa avarused on talvel kaetud sädeleva lumega. "Ma annan Vene lipule selle puhta valge värvi" , - ütles lumi ja lipule ilmus lumivalge triip.

Venemaal on palju-palju järvi, suuri ja väikseid jõgesid ning üheskoos otsustati anda lipule sügavsinine värv. Nii tekkis lipule sinine triip.

Päike tõuseb hommikul üle riigi "Ma tahan anda Venemaa lipule selle eredaima punase värvi" , - ütles Päike. Ja lipu kolmas triip läks punaseks. See on meie Venemaa lipp, kolm triipu: valge, sinine, punane.

Koolitaja: Mis on hümn?

See on meie riigi tähtsaim pidulik laul. Hümn ilmus palju varem kui lipp ja vapp. Hümni esitatakse erilistel puhkudel, näiteks auhindade jagamisel või siis, kui sportlased saavad võistlustel kuldmedaleid. Hümni sõnad kirjutas luuletaja Sergei Mihhalkov, kes koostas lastele palju muinasjutte ja luuletusi.

(Kõlab hümni heliriba)

Venemaa on meie püha jõud,
Venemaa on meie armastatud riik.
Võimas tahe, suur au -
Sinu aare kogu aeg!




Lõunamerest kuni polaarservani
Meie metsad ja põllud on laiali.
Sa oled ainuke maailmas! Sa oled ainus -
Jumala eest kaitstud kodumaa!

Tere, meie isamaa on vaba,
Vana vennasrahvaste liit,
See on meie esivanemate antud rahvatarkus!
Tere, riik! Me oleme sinu üle uhked!

Lai ruumid unistusteks ja eluks
Järgmised aastad näitavad meile.
Meie lojaalsus Isamaale annab meile jõudu.
Nii oli, nii on ja nii jääb alatiseks!

Tere, meie isamaa on vaba,
Vana vennasrahvaste liit,
See on meie esivanemate antud rahvatarkus!
Tere, riik! Me oleme sinu üle uhked!

Moskva on Venemaa pealinn

Koolitaja: Igal riigil on peamine linn, mida nimetatakse pealinnaks. President elab pealinnas.

Moskva on Venemaa pealinn. Riigi peaväljak Punane väljak asub Moskvas.

Suurematel pühadel peetakse siin sõjaväeparaade. Punane väljak on väga iidne ja ilus.

Venemaa vapp

Koolitaja: Ühel päeval kogunesid Venemaa metsades elavad loomad ja linnud metsalagendikule. Nad hakkasid mõtlema ja otsustama, milline neist peaks olema Venemaa vapil. Esimesena tuli välja kaunis orav: “Vaata, kui ilus ja kohev mu saba on. Meie, oravad, elame peaaegu kõigis selle riigi metsades. Ma peaksin vapil olema!” . Loomad ja linnud naersid: “Mis sa räägid, orav! Vaata, kui väike sa oled ja Venemaa on nii suur. Kuhu sa lähed!"

Siis astus ette tohutu pruunkaru: „Noh, sa ei saa mulle öelda, et ma pole pikk. Olen tugev ja võimas, nagu Venemaa ise. Ma peaksin vapil olema!” . Loomad olid valmis karuga kokku leppima, kuid järsku rääkis tark öökull: "Te karud elate maa peal ega näe midagi peale oma metsa. Ja meie, linnud, lendame kõrgel taevas, ülalt näeme kogu riiki: metsi, merd ja steppe. Meil on lindude kuningas – kahe peaga kotkas. Ta on kõige targem, tugevaim, lendab pilvede kohal ja suudab vaadata korraga kahes suunas: paremale ja vasakule. Ta on alati kursis, mis toimub riigi eri paigus. See on see, kes peaks vapil olema!” Targa öökulliga nõustusid kõik loomad ja linnud. Ja kohe laskus ereda valguse kiirtes taevast alla kaunis kahepäine kotkas, kelle kujutis ilmus vapile.

V. Stepanovi luuletuse lugemine.

Venemaal on majesteetlik
Vapil on kahepäine kotkas,
Nii et läände, itta
Ta oleks võinud kohe vaadata.

Ta on tugev, tark ja uhke.
Ta on Venemaa vaba vaim.

Lisaks kahepealisele kotkale on vapil kujutatud sõdalast valgel hobusel ja kohutavat draakonit, keda sõdalane odaga lööb. Selle sõdalase nimi on George the Victorious.

Järves on end sisse seadnud hiiglaslik madu, kes õgib inimesi. Olles sellest teada saanud, otsustas Saint George koletisega hakkama saada.

Kui madu järvest välja ilmus, palvetas Püha Võitja Jüri ja tormas odaga koletise kallale, läbistades mao.

Õppetunni kokkuvõte.

Mida huvitavat sa täna õppisid? Mis on hümn? Mis on Venemaa pealinna nimi? Kuidas nimetatakse Venemaa elanikke? Keda on kujutatud Venemaa vapil? Mis värvi on Venemaa lipp?

Rühm, laste vanus, kestus: kooli ettevalmistusrühm,

6-7 aastat, 35 minutit.

Tunni tüüp: hariv

Vorm: informatiivne loominguline miniprojekt.

Tunni eesmärk:äratada lastes huvi ja emotsionaalselt positiivset suhtumist Vene armeesse läbi dialoogi kaasamise ja ühise loometegevuse sõjalistel teemadel.

Tarkvara ülesanded:

Hariduslik:

  • laiendada laste arusaamist armeest ja selle vägedest;
  • olemasoleva materjali abil koostöös õpetajaga avalikustada järgmised mõisted: suurriik, armee, sõjavägi, kaitsjad, piir, relvaliigid;
  • Näidake lastele, kuidas korraldada meeskonnatööd väikestes rühmades, järgides üldreegleid.

Hariduslik:

  • arendada koolieelikutes otsimisoskusi, koostööoskusi ja -oskusi, empaatiavõimet ühise eesmärgi tulemuste suhtes;
  • arendada laste suhtlemisoskusi, kaasates neid verbaalsesse dialoogi;
  • arendada oletuste tegemisel mõtlemisloogikat ja mälu.

Koolitajad:

  • sisendada lastes patriotismi, uhkust ja austust Vene armee vastu;
  • kasvatada armastustunnet oma rahva, oma kodumaa vastu, soovi seda edaspidi kalliks pidada ja kaitsta;
  • kujundada vanemate koolieelikute seas motivatsiooni teenida Vene armee ridades.

Probleemne olukord: Meie riigis on tohutud avarused, mida tuleb kaitsta ja kaitsta. Kas tead, kes ja kuidas kaitseb meie kodumaad? Kas olete suureks saades valmis saama tema kaitsjaks?

Sõnavaratöö: suur merevägi, sõjalised jõud (maa, õhuvägi, merevägi), visiir, kiiver, binokkel.

Meetodid laste korraldamiseks klassiruumis: frontaalselt, väikestes rühmades; vestlus, dialoog; probleemolukorra loomine.

Varustus:

  • projektor;
  • slaidid: Venemaa kaart, vägede liigid, sõjaväevormid, relvad;
  • fonogrammid: Slavjanka marss, laulud Nõukogude armeest;
  • luuletus “Täna on platsil paraad...”;
  • 3 tüüpi sõjaväejõudude sõjaväefiguuride mudelid: maa (piirivalve), õhuvägi (piloodid), merevägi (madrused);
  • materjalid laste iseseisvaks loovtööks: sõjaväe vormielementide paberist toorikud, liim, salvrätikud;
  • paigutus - panoraam "Au armeele!";
  • rühmaülemate kostüümid, relvajõudude lipud;
  • värvilised kiibid väikeste lasterühmade korraldamiseks.

Miniprojekti kavandatav toode:

avatud tund koos maketi kujundamisega - panoraam "Au armeele!",

mänguolukord osalemisega “relvajõudude paraadil”.

Tunni edenemine

Lapsed sisenevad saali Slavjanka marsi helide saatel.

Slaid 1. Õnnitluskaart.

Sissejuhatav osa.

Lastega kohtumine (Lapsed seisavad ringis).

Tere kutid! Täna on meil ebatavaline tegevus. Mida huvitavat olete minu juures märganud? (sõjaväevormi)? Kes kannab sõjaväevormi (sõdurid, sõjaväelased)? Kui seda vaja on (väeteenistuse ajal, sõjas)? Mis sa arvad, miks ma täna sõjaväevormi kandsin? (Laste vastused: võib-olla teenite sõjaväes, riietute puhkuseks vms.) Teil on õigus, poisid. Viimati, 23. veebruaril, tähistas kogu meie riik seda püha (Milline?). Isamaa kaitsja päev. Ja ma teen ettepaneku pühendada meie kohtumine teiega meie kuulsusrikkale Vene armeele. Kas toetate minu ettepanekut? (Jah).

Sõjaliste operatsioonide ajal ei pöördu inimesed üksteise poole alati nimepidi, mõnikord mõtlevad sõjaväelased välja spetsiaalsed nimed - parool. Milleks? (Ohutuse huvides) Teeme sinuga sama. Nüüd valin märgi ja nüüdsest võtate minuga ühendust... (Õpetaja võtab märgi, tuvastab end, palub mitmel lapsel oma nime ja parooli korrata). Ja nüüd saate endale ebatavalisi nimesid valida. Võtke oma märgid ja tuvastage ennast. Mis su nimi nüüd on? Ja sina? ...

Nende nimedega pöördume üksteise poole tunnis. Nüüd palun võtke toolidel istet.

Põhiosa

Sissejuhatav vestlus.

Slaid 2: Venemaa kaart. Kas sa tead meie riigi nime? ( Venemaa). Oleme juba mäletanud, et 23. veebruaril tähistas kogu riik püha - Isamaa kaitsja päeva. Kes on isamaa kaitsjad? Mida ja keda nad kaitsevad? (Vastused on laste oletused).

Meie riik on suur merejõud. Miks "tore" (võitnud sõdades võite, ei rünnanud kunagi teisi riike, vaid kaitses ennast)? Miks "meri" (ümbritsetud veega, sellel on võimas laevastik)?

Meie riik on võimas, pindalalt suur, piiridest ümbritsetud. Kes tahab kaardil näidata meie kodumaa piire? (vali keegi, kes tahab, ei – näita ise). Ja selleks, et kõik meie riigi elanikud saaksid rahulikult ja rahulikult elada, tuleb seda kaitsta ja kaitsta.

Kes teie arvates valvab meie kodumaa piire? (Laste vastused: tankimeeskonnad, piloodid, meremehed, piirivalvurid jne) Jah, kutid, sõjaväel on palju erinevaid erialasid. Ja nende peamine ülesanne on tagada meie riigi julgeolek.

Slaid 3. Kokkuvõte: Venemaa relvajõudude hulka kuuluvad maaväed ( piirivalvurid, tankimeeskonnad, suurtükiväelased jne), õhujõud (piloodid, langevarjurid, raketiteadlased jne) ja merevägi (madrused, dessantrünnak).

Slaidid: 4, 5, 6: madrus, laevad.

Meredes ja ookeanides

Kaugel kaldast,

Väsimatult patrullis

Pärismaalased laevad.

Teie ees on suur dessantlaev. Uusimad sõjalaevad võivad küttida allveelaevu, käivitada rakette ning olla lennukite ja helikopterite lennuväli. Kapten juhib laeva. Laeva sillal seisab madrus. Ta on riietatud pidulikku vormi. Mille poolest erineb selle kuju teistest? (Mütsita korki kutsutakse nii, kuna see on erinevalt korgist ümara kujuga ja sellel puudub visiir. Korgi värvus on sini-valge, mis muidugi seostub mere ja taeva värviga).

Slaidid 7, 8: piloot, lennukid.

Väga raske eriala on sõjaväelendur. Sõjaväe lennukid ja helikopterid on väga kiired ja võimsad. Nad võivad lennata väga kõrgele. Miks neid nii kutsuti? Nad võivad kanda relvi ja sõjavarustust. Neid masinaid lendavad sõjaväepiloodid.

Vaata hoolega, mis vahe on piloodi vormiriietusel? (Peas on kiiver. Milleks - kaitseb pead müra, löökide eest. Vormiriietuse värvus on tumeroheline).

Meie piloodid on kangelased

Taevast valvatakse valvsalt

Meie piloodid on kangelased

Kaitske rahumeelset tööd.

Slaid 9: piirivalve.

Piirivalvurid ei maga

Kodupiiril,

Meie meri, meie maa,

Meie taevast valvatakse.

Oluline ja vastutusrikas ülesanne on riigipiiri kaitsmine. Öösel ja päeval, vihmas ja kuumas täidavad piirivalvurid valvsalt raskeid ülesandeid. Ja nende ustavad sõbrad - teenistuskoerad - aitavad neid selles. Vaadake piirivalve vormiriietust, milline see on? ( Kaitsev roheline värv, et see oleks metsas nähtamatu. Rihmaga müts – miks? Kasutab tööks binoklit – miks? Pildil on granaatõun - milleks see on?).

Kokkuvõte: Sa tead palju, hästi tehtud! Sõjaväelasi on palju, rääkisime mitmest. Tahaksin kuulda teie arvamust, poisid: kas kodumaa kaitsmine on raske elukutse? (raske, ohtlik, kuid väga oluline ja vastutustundlik). Millised omadused peaksid olema inimesel, kes on oma elu pühendanud sõjaväeteenistusele? (julge, tark, leidlik). Nad kirjutavad meie sõjaväelaste julgusest ja vaprusest luuletustes, lauludes ning vanasõnades ja kõnekäändudes.

Ma arvan, et sa tead ka mõnda neist (kutsub lapsi soovi korral vanasõnu rääkima).

Lapsed pakuvad võimalusi ( kui lapsed nimesid ei nimeta, räägib õpetaja ise ja selgitab nende tähendust): "Üksinda põllul pole sõdalane", "Seistes koos rahu nimel - sõda ei tule", "Raske õppida - lihtne lahingus", "See, kes on vapper ja vankumatu, on väärt kümmet."

Kehalise kasvatuse minut: Kuidas sul läheb? Nagu nii!

Kas sa lähed? Nagu nii!

Kas sa jooksed? Nagu nii!

Kas sa annad? Nagu nii!

Kas sa võtad selle? Nagu nii!

Kas sa oled ulakas? Nagu nii!

Kas sa seisad? Nagu nii!

Kas sa istud? Nagu nii!

Praktiline osa - militaarfiguuride valmistamine

Mis siis, kui teie ja mina rakendame oma teadmisi ja teeme oma vaprast Vene armeest näidispanoraami! Tahtma? Ja siin on paigutuse alus (avaneb panoraam).

Soovitan selliseid mudeleid ise teha.

Selleks, et oleks huvitav töötada, meeldiv suhelda, võiksime üksteist aidata, jagunedes rühmadesse ehk salkadesse, nagu sõjaväelased ütlevad.

Ülesanne 1. Jagamine rühmadesse: põrandale on laotatud kolme värvi märgid: punane, kollane, roheline. Võtke igaüks üks märk. Mida märkasite (erinevat värvi märgid)? Jagage värvide järgi meeskondadesse.

Kas arvate, et salgas on vaja komandöri?( Kui nad ütlevad ei, viib õpetaja arvamusele, et ta on vajalik: tegema suuri otsuseid, korraldama tööd, osutama abi).

Ülesanne 2. Komandöri valimine. Kuidas ma seda teha saan?

Laste vastuste variandid: loendusriimi kasutamine, kokkuleppimine, mängu kasutamine jne (Kuulake ära kõik laste vastused, adresseerides neid nimeliselt žetoonist, pakkuge välja üks variantidest - parem kui loendusriim. Üks lastest loeb, õpetaja sel ajal jälgib tööd, aitab vajadusel . Komandörid kannavad vormielemente.

Tulemus: on moodustatud salgad, määratud komandörid. Peame võtma oma seisukohad. Teie laudadel on värvilised lipud, sama värvi kui teie märgid. Olge ettevaatlik! Istuge laudadesse ja tuvastage need oma märgi värvi järgi.

Ülesanne 3. Slaid 9: meremees, lendur, piirivalvur. Sõjalise mudeli valmistamine.

Tähelepanu (oodake täielikku vaikust)! Vaata ekraani!

Valmistame teiega koos sõjaväemudeleid. Teie laudadel on tulevaste sõjaliste mudelite toorikud, teie komplektis on lisaosad. Olge ettevaatlik ja valige ainult need, mis on teie mudeli jaoks asjakohased. Tehke oma tööd muusika mängimise ajal.

Praktilise töö käigus ei aita õpetaja lapsi, vaid motiveerib neid suhtlema, kutsudes lapsi väljamõeldud nimedega: Kummel, palun aita Päikest; Vikerkaar, palun ütle Tähele jne.

Tulemus: Niisiis, poisid, ta lõpetab oma töö. Iga meeskonna ülemad rääkige meile, mida plaanisite teha ja kas kõik läks teie jaoks korda. Kõik kuulavad komandöri aruannet tähelepanelikult: nad täiendavad tema lugu ja esitavad küsimusi. ( Võite lastele näidata näidisküsimust: "Miks valisite rohelise vormi?" või küsida lõksuküsimust: "Mis ilusat visiiri piirivalvur kannab, kas pole?"). Võrrelge oma tööd näidisega. Hinda ennast. Hästi tehtud!

Lõpuosa

Ülesanne 6. Slaid 10. Panoraami kujundamine.

Õpetaja kutsub lapsi üles panema oma militaarmudelid panoraamväljakule. Imetlege seda. Hinda ennast. Hästi tehtud! Saime töö tehtud.

Mis saab seda panoraami kaunistada (rühmatuba, koolieelse lasteasutuse muuseum, näitus)? Õpetaja kuulab ära kõik laste vastused ja nõustub. Kas teile meeldib meie koostöö? Jätame selle sulle, lasteaed, kingituseks.

Tunni lõpus tasuta mängutegevus.

Paraadi korraldus. Muusika kõlab: Slavjanka marss.

Poisid, kas soovite mängida paraadil, olla sõdurid, marssida formatsioonis, nagu sõjaväe marsid riigi väljakutel pühade ajal? (Positiivse vastuse korral on soov, lastel on vastav tuju, kutsutakse mängima). Komandörid, moodustage oma väed! (Rastuvad neljakesi. Nad marsivad. Jätavad saalist muusika saatel).

"Ma armastan sind, Venemaa."

Vanemas rühmas isamaalise kasvatuse teemaliste õppetegevuste kokkuvõte

MDOBU lasteaed nr 3 “Cheburashka”

Koolitaja: Nagaiskaya A.V.

Sihtmärk : Tutvustage lastele vene kultuuri.

Tutvustage lastele "traditsiooni" mõistet, vene rahva traditsioone.

Kinnitada laste teadmisi selle riigi nime, kus nad elavad, looduse, sündmuste ja kultuuri kohta.

Tutvustage traditsioonilisi vene pühi (uusaasta, lihavõtted, Maslenitsa, kolmekuningapäev, kolmainsus ja teised).

Jätkake vene rahvakultuuri suurima rikkuse - muinasjuttude - tutvustamist.

Tutvustage lastele suulist rahvakunsti, rahvamänge, vanasõnu, ütlusi

Tutvustada vene rahvakäsitöö mitmekesisust, kasvatada lahkeid, leebeid tundeid vene rahvakunsti vastu.

Kasvatada armastust kodumaa, vene rahva vastu, austust selle traditsioonide vastu.

Ülesanded:

Kasvatada armastust vene rahvakultuuri suurimate rikkuste vastu - folkloori: muinasjutud, mõistatused, vanasõnad, lastelaulud.

Tutvustada vene rahvamänguasjade mitmekesisust, tunda erinevate käsitööde iseloomulikke jooni, kasvatada häid, õrnu tundeid vene rahvakunsti vastu.

Tutvustada venelaste traditsioone ja kombeid, sisendada armastust traditsiooniliste pühade vastu.

Kasvatage armastust Venemaa vastu, uhkust oma riigi üle, arendage huvi Venemaa ajaloolise mineviku vastu

Materjali praktiline eesmärk: õppetegevus lastele vanuses 5 – 6 aastat.

Õpetaja kohtub lastega vene sundressis, põlles, pearätis või kokoshnikus, vene onni moodi kaunistatud rühmas.

Varustus : geograafiline kaart, Venemaa loodust kujutavad illustratsioonid, raamatud “Vene rahvajutud”, illustratsioonid muinasjuttudele, illustratsioonidega albumid “Vene traditsioonid”, “Riimid”, “Rahvakäsitöö”, rahvatarbekunsti tooted, leivatooted, köögiviljad .

Tunni käik:

Sissepääs muusikale “Mu ema on minu Venemaa” (sõnad S. Ostrovski, muusika S. Kulikov).

Kasvataja: Poisid, vaadake, kui ebaharilikult ma riides olen. Kes teab, mis ülikonda ma kannan? Miks seda kostüümi nimetatakse venekeelseks?

Jah, vene naised kandsid seda. Nad õmblesid ja kaunistasid armastusega riideid endale ja oma perele.

Poisid, täna tahan teiega rääkida meie riigist. Mis on meie riigi nimi?

Lapsed: Venemaa.

Koolitaja: Kes saab kaardil näidata meie riigi piire?

(Kutsutud laps jookseb kursoriga mööda Venemaa piire)

Koolitaja: Vaadake illustratsioone. Kirjutage lühike lugu Venemaa loodusest.

Näidislugu: Venemaa on väga suur ja ilus riik. Venemaa tohututes metsades kasvab palju marju ja seeni, elab palju erinevaid loomi ja linde. Meie riiki läbivad paljud jõed. Üks suurimaid on Volga. Meie riigis on palju mägesid. Mägedes kaevandatakse mineraale: kivisütt, rauda ja muid metalle.

Kasvataja: Jah, meie kodumaa on väga suur, ilus ja rikas. See on rikas mitte ainult metsade, mineraalide, loomade, vaid ka ilusate inimeste poolest. Teie ja mina oleme palju rääkinud vene rahva annetest. Millega meie inimesed väga hästi hakkama saavad? (Laste vastused)

Koolitaja: Vene inimesed on loonud palju väga häid huvitavaid muinasjutte, mis üllatavad kogu maailma oma sügava tarkuse, tundlikkuse ja südamlikkusega.

Milliseid vene rahvajutte teate? (Laste vastused). Mida võivad muinasjutud meile rääkida? (vene rahva elust). Mis on muinasjuttude tähendus? (hea võidab alati kurja) .

Mille poolest erinevad muinasjutud novellidest?

Didaktiline mäng “Arva ära muinasjutt” (töö illustratsioonidega)

Suured vene inimesed koostasid palju erinevaid lasteriide, ütlusi ja vanasõnu. Kuidas mõistate vanasõnade tähendust:

Päev on pikk õhtuni, kui midagi teha pole.

Töö toidab inimest, aga laiskus rikub ära.

Osavad käed ei tunne igavust.

Päike maalib maad ja inimese töö.

Äri enne naudingut.

Mäng "Kes teab rohkem lasteriide"

Kasvataja: Meie inimesed lõid ilusaid laule ja ümmargusi tantse.

Vene ringtants "Mäel on viburnum"

Siseneb kaupleja (laps kaubakastiga).

Kaupleja: Ostke kaupu! Seisan äärel ja annan kõik asjata ära!

(Lapsed tegelevad rahvakunsti ja käsitööga)

Koolitaja: Poisid, iidsetel aegadel vedasid kaupmehed kaupa mööda riiki ja inimesed ostsid seda, mida vajasid. Räägi meile, mida laadalt ostsid.

(Laste lood rahvakunsti ja käsitöö esemetest: Dymkovo mänguasjad, Khokhloma tooted, viled, pits, pesanukud.)

Koolitaja: Igal rahval on oma TRADITSIOONID. Kuidas sa sellest sõnast aru saad? Mis on traditsioon?

(laste oletused)

Koolitaja: Traditsioon ei ole venekeelne, vaid ladinakeelne sõna ja tõlgituna tähendab see edasikandumist, s.t traditsioon on midagi, mida antakse edasi ühelt põlvkonnalt teisele.

Traditsioonid on perekondlikud. Näiteks tähistavad peaaegu kõik pered pereliikmete sünnipäevi, õnnitlevad naisi kaheksandal märtsil jne.

Seal on rahvuslikud traditsioonid: uue aasta tähistamine, võidupüha, Maslenitsa pannkookide ja rullnokkadega, lihavõttepühade tähistamine, kolmainsus ja paljud teised. Kõigil pühadel mängiti alati vene rahvamänge.

Vene rahvamäng "Põleta, põle selgeks".

Põle, põle selgelt

Et see välja ei läheks.

Vaata taevast

Linnud lendavad

Kellad helisevad.

Vene rahvamäng "Kuldvärav".

Kuldne värav,

Tulge sisse, lapsed.

Ma lähen ise sealt läbi ja näitan poisid.

Ja ma võtan endale viimase koera.

Erinevate roogade valmistamisega on seotud ka traditsioonid – traditsiooniline rahvusköök. Oleneb, mida riigis kasvatatakse.

Mida nad Venemaal kasvatavad?

Lapsed: köögiviljad, nisu, rukis, puuviljad.

Koolitaja: Meie riigis valmistatakse jahust palju rahvustoite, näiteks: pannkoogid, päts, rasstegai.

(Tooge leivatooted, uurige ja nimetage need koos lastega)

Koolitaja: Ja vene inimesed armastavad väga kapsasuppi. Millest tehakse kapsasuppi? (Laste vastused). Poisid, iidsetest aegadest on meieni jõudnud kapsa marineerimise traditsioon, nüüd “hakkime” kapsa.

Dramatiseering “Me hakkime kapsast”

Kasvataja: Vene rahval on ütlus: "Shchi ja puder on meie toit." Mida siis meie inimesed veel armastavad?

Lapsed: Puder.

Kehalise kasvatuse tund “Pudru-beebi”

Kashka-beebi, sa oled nii tubli, (üks küünarnukist kõverdatud käsi imiteerib kastrulit, segame teise käega)

Kui lisate klaasi piima. ("Vala piim")

Lisame näpuotsatäie suhkrut ja soola (sobivad liigutused)

Lastele kingime beebiputru. (Andab käeliigutust)

Kui lisate kannu piima. ("Me hoiame kannu kahe käega")

Panime lusikaga suhkrut ja soola (sobivad liigutused)

Anname emadele beebiputru. (Andab käeliigutust)

Kashka-beebi, sa oled nii tubli

Kui lisate ämbritäie piima. ("Raske on valada")

Panime peotäite kaupa suhkrut ja soola (sobivad liigutused)

Isadele kingime beebiputru (kätt liigutades)

Koolitaja: Millest saab putru keeta?

Lapsed: teraviljast.

(Laual on teraviljapurgid)

Koolitaja: Nimetage teraviljad.

Didaktiline mäng: “Mis puder? »

(Mannast - manna, hirsist - hirss.)

Tunni kokkuvõte:

Koolitaja: Täna rääkisime oma riigist ja selle traditsioonidest.

Vene rahval on palju traditsioone. Kodus rääkige oma vanematega, uurige, milliseid vene traditsioone nad mäletavad ja järgivad.

Poisid, nüüd teeme paneeli “Vene ümmargune tants”, mille paneme ühte Venemaa nurka.

Meie – vene inimesed – peaksime oma väärilist nime uhkusega kandma!

Tunni kokkuvõte - mängud teemal: “Venemaa – minu kodumaa”
vanemas rühmas

Tarkvara ülesanded:

  • kinnistada laste teadmisi meie riigi, linna kohta;
  • jätkake idee kujundamist, et meie riik on Venemaa ning selles on palju linnu ja külasid;
  • süstematiseerida laste teadmisi riigi sümbolite, vägede tüüpide kohta;
  • õppida vastama küsimustele olenevalt sisust, kasutades täpset väljendusrikast sõnavara;
  • kasvatada armastust vene luuletajate, kunstnike, heliloojate teoste vastu

Sõnavaratöö:Kodumaa, Venemaa, Venemaa, klann, vanemad, sugupuu, sugulased, sugulased, inimesed, armastus, hindamine, austus, sümbolid, vapp, hümn, lipp, bänner, kaart, maakera.

Eelmised tööd:

Vene luuletajate luuletuste õppimine kodumaast, loodusest; laulud, lastelaulud, rahvamängud, ringtantsud;

Vene kirjanike teoste lugemine kodumaa, inimeste, looduse, piirkonna kohta;

Raamatute illustratsioonide, atlaste uurimine; maalingud; postkaardid; riigi, piirkonna, piirkonna, küla lipud, embleemid;

Isamaalise iseloomuga muusikateoste kuulamine;

Maamuuseumi, külaettevõtete, väeosade külastamine;

Ekskursioonid mööda küla.

Mängu käik – tegevused:

(kõlab Yu. Antonovi laulu “Native Side” salm)

Koolitaja: - Poisid, kuulasite katkendit Yu Antonovi laulust “Native Side”. Kes oskab öelda, millest see laul räägib?

Lapsed: (meie sünnikoha, meie kodumaa kohta,)

Koolitaja: - Täpselt nii, see laul räägib põlisnurgast, sünnimaalt, kodumaast, sünnikohast.

Kes teab, kuidas meie riiki nimetatakse?

Lapsed: (Venemaa)

Koolitaja: Meie riigi nimi on Venemaa. See on maailma suurim riik. Venemaal on suurimad ja rikkalikumad jõed, sügavaim järv on Baikal. Kui mitmekesine on meie kodumaa loodus, kui palju ilusaid linnu meil on, kui mitmekesine on inimeste tegevus riigi eri paigus. Paljud luuletajad, kirjanikud, heliloojad ja kunstnikud on kirjutanud imelisi teoseid meie suurest kodumaast. Ja rahvas koostas vanasõnu ja ütlusi, laule ja mõtles välja muinasjutte kodumaa kohta. Mis on teie igaühe jaoks kodumaa?

Lapsed: (see on minu kodu, minu linn, mu pere, mu ema ja mina, minu riik)

Tere, mu isamaa!

1 laps Hommikul tõuseb päike.

Ta kutsub kõiki tänavale.

Ma lahkun majast -

Tere, mu tänav

Ma laulan ja kõrgustes,

Linnud laulavad minuga kaasa.

2 reb. Rohi sosistab mulle teel,

Kiirusta, mu sõber, kasva suureks.

Ma laulan koos ürtidega,

Ma laulan tuultele kaasa,

Ma laulan päikesele kaasa -

Tere, mu isamaa!

Koolitaja: - Teil on õigus, poisid, see kõik on meie suur kodumaa, mis koosneb väikestest osadest(minu pere, minu kodu, minu linn, minu tänav). Meenutagem vene luuletajate luuletusi kodumaast, mida oleme uurinud.

Lapsed: (lapsed loevad luulet)

Koolitaja: - Meie kodumaa on nii suur, et kui tahame ühest piirkonnast teise sõita, siis võtab see teekond kõige kiirema rongiga aega terve nädala, lennukiga aga peame terve päeva lendama.

Kui suur on minu maa

Kui laiad on ruumid!

Järved, jõed ja põllud,

Metsad ja stepid ja mäed

Minu riik on levinud

Põhjast lõunasse.

Me elame rõõmsal maal

Ja me peame seda teadma.

Teie Venemaa riik.

Sinu armastatud helge maa.

Ja nüüd kutsun teid mängima mängu - võistlust. Ja arvatavasti arvasite, et seda nimetatakse: "Vene, Venemaa, mu kodumaa!" Peame jagunema kaheks meeskonnaks ja leidma neile nimed.

Lapsed: (jagatakse meeskondadeks ja mõtlevad välja nimed: "Bogatyrs", "Venemaa lapsed")

Koolitaja: - Meie mäng koosneb 5 etapist. (Iga õige vastuse eest saab võistkond kiibi, võistluse lõpus teeme tulemused kokku) Ja esimene neist on “Meie küla vaatamisväärsused”. Peate nimetama võimalikult palju vaatamisväärsusi, mille üle meie küla on kuulus ja uhke.

Lapsed: (täitke ülesanne)

Koolitaja: - Hästi tehtud! Näen, et tunned oma küla hästi. Kas saate näidata meie riiki maakeral, maailmakaardil?

Lapsed: (lapsed täidavad ülesandeid)

Koolitaja: - Meil ​​on tõelised tulevased geograafid. Hästi tehtud! Teine etapp on “Meie riigi sümbolid”. Jätkame vestlust kodumaa teemal. Meie riiki kutsutakse.

Lapsed: (Venemaa, Venemaa Föderatsioon)

Koolitaja: Täiesti õigus. Mille poolest erineb meie riik teistest?

Lapsed: (suurus, keel, kombed, traditsioonid, vapp, hümn, rahatähed, rahvariided, kultuur, lipp,)

Koolitaja: - Kõik on õige. Nimeta riigi sümbolid.

Lapsed: (hümn, lipp, vapp)

Koolitaja: - Vene Föderatsiooni hümn on vene helilooja M. I. Glinka muusika. Nüüd kuulame katkendit Venemaa hümnist.

(mängib katkend Venemaa hümnist, kõik tõusevad püsti)

Lapsed: (kõik tõusevad)

Koolitaja: - Sa tegid püsti tõustes õigesti. Igasugust hümni kuulatakse seistes. Ja iga meeskond räägib teistest riigi sümbolitest.

Lapsed: Vapp – meil on ilus vapp, sellel on kujutatud kahepäine kotkas. Kotkas on päikese ja taevase jõu, surematuse sümbol. Kahepäine kotkas vapil ilmus väga kaua aega tagasi. Vapi sees, kotka rinnal, on Moskva linna vapp. Püha Võitja Jüri läbistab odaga draakoni. Draakon on kurjus, mis maa peal eksisteerib. Vapp on riigi embleem. Seda on kujutatud kõikidel pitsatitel, pangatähtedel, nii paberil kui metallil, passidel ja dokumentidel.

Lipp – meie lipp koosneb kolmest horisontaalsest triibust. Pealt valge, keskel sinine, alt punane. Need värvid sümboliseerivad: maailma, maa ja taeva ühtsust. See sümboliseerib ka kolme slaavi rahva koostööd: venelased, ukrainlased, valgevenelased. Meie lippu nimetatakse ka bänneriks, trikolooriks, trikolooriks).

Kasvataja : - Andsite täielikud vastused ja selgitused selle riigi sümbolite kohta, kus te elate. Hästi tehtud! Ja nüüd soovitan kõigil mängida vene rahvamängu “Koit”, et pärast selliseid raskeid etappe lõbutseda ja lõõgastuda.

Kasvataja : - Selles etapis peate selgitama sõnade tähendust:

Lapsed: Kodumaa on koht, kus me elame.

Koolitaja: Täiesti õige, see pärineb iidsest sõnast klann, mis tähistas inimrühma, keda ühendab veri.

Rod – tähistab slaavlaste kõige iidsemat paganlikku jumalat “Rod”.

Sünnitada tähendab järglasi ilmale tuua; naine, metsaline ja maa sünnitavad.

Kinsman on sugulane, klanni liige, sama verd.

Sugulased on kõik sugulased nii vere- kui ka perekondlike sidemete kaudu.

Sugupuu – ühe perekonna põlvkondade loetelu.

Koolitaja: - Loodan, et kõik saavad selgitustest aru. Hästi tehtud! Sa mäletasid ja selgitasid kõike õigesti. Ja nüüd, pärast rasket etappi, saate tantsida.

Lapsed: (esita lehtede või lillede tantsu, valikuline)

Koolitaja: - Ja nüüd on kord teie külalistele küsimusi esitada.

1 Meie kodumaa pealinn?

2 Kõige tähtsam inimene meie riigis?

3. Nimeta, milliseid meie küla tänavaid sa tead?

4. Mis on meie piirkonna nimi?

5. Mida on kujutatud Primorski territooriumi vapil?

Külalised: Jah, sa oled lihtsalt suurepärane ja saad selle ülesandega suurepäraselt hakkama. Hästi tehtud!

Koolitaja: - See on viimane etapp. Peate meeles pidama ja laulma laule kodumaast, lapsepõlvest, lastest ja sõprusest, üks salm korraga.

Lapsed: (esitage õpitud laule)

Reb Hoolitse Venemaa eest, teist Venemaad pole olemas.
Hoolitse tema rahu ja vaikuse eest,
See on taevas ja päike, see leib on laual
Ja põline aken unustatud külas.

Hoolitse Venemaa eest, et see oleks tugev,
Päästa meid rasketel aegadel hädadest.
Ta ei tunne hirme ja tema teras on tugev.
Ja tal ei ole kahju oma sõbra viimasest särgist.

Koolitaja: Kas teile meeldis mängida? Mida uut sa täna õppisid? (laste vastused) Hästi tehtud poisid, olite täna kõik aktiivsed, kõik proovisite. Aitäh, meie õppetund on läbi.

Moraalse ja isamaalise kasvatuse alase haridustegevuse kokkuvõte vanemas rühmas “Minu perekond”

Haridusvaldkondade lõimimine: Tunnetus, sotsiaalne ja kommunikatiivne areng.

Ülesanded ja eesmärgid:

Kasvatada huvi peretraditsioonide ajaloo vastu.

Äratage lapsi huvi nende enda nime päritolu vastu.

Esialgsete isamaaliste tunnete kujunemine.

Arendada tähelepanu, mõtlemist, analüüsi-, üldistus- ja järelduste tegemise oskust.

Eelmine töö:

1. Vestlused peretraditsioonidest iga lapse peres.

2. Perekonnateemaliste luuletuste õppimine.

3. Peresuhteid käsitleva kirjanduse lugemine.

4. GCD-teemaliste illustratsioonide uurimine.

5. Sugupuu joonistamine.

Sõnavaratöö: telestuudio, traditsioonid, päritud, tuua, esivanemad, kange, häll, valge ja valge.

Materjalid tunni jaoks:

1. Perekonda kujutavad illustratsioonid. (Lapsed ise joonistanud.)

2. Häll nukuga.

3. Veenõu ja valge rätik.

4. Mündid, kivisüsi, oaseemned.

Tunni edenemine

(Multimeediainstallatsioonil on pilt perekonnast.)

Kasvataja: Poisid, kujutame ette, et meid kõiki kutsuti telestuudiosse lastesaate “Perekonnatraditsioonid” jaoks. Kas olete nõus selles programmis osalema? Siis ma kutsun teid - tulge sisse. Mina olen selle saate juht. Täna saate teada palju uut ja huvitavat.

Igaühel meist on pere. Ja igal perel on oma traditsioonid. Me ei sünni nendega kaasa, peretraditsioonid ei ole päritud, neid ei saa osta, vaid neid saab ainult tutvustada ja säilitada. Ühele perele meeldib nädalavahetustel terve perega metsas käia, keegi näitab armastust ja austust vanavanemate vastu ja see on nende pere traditsioon. Ja mõnel inimesel on perekondlik traditsioon panna lapsed esivanemate järgi. Kuid täna tahan mina, saatejuht, rääkida iidsetest vene peretraditsioonidest.

(M/m peal on pilt vene onnist.)

Kuuldakse lapse nutmist.

Koolitaja:

Lapsed, mis heli see on? Kes nutab?

Ta võtab hällist nuku välja.

Koolitaja:

Lapsed, vaadake, see on see, kes nutab – beebi. See on beebinukk, Ta sündis just täna, sellepärast ta nutab. Kiigutame seda. Laps, kes nuku välja võttis, raputab seda, nutt vaibub.

Koolitaja:

- Alates iidsetest aegadest mõtlevad vanemad lapse sündides talle nime. Vanemad panid sellele lapsele vana vene nime Egor. Kuni laps on väike, kutsuvad kõik teda hellitavalt Jegorushkaks. Ja kui ta suureks kasvab, kutsutakse teda Jegoriks. Me kasvame ja meie nimi kasvab. Kas sa tead, kuidas su nimi kasvab? Kuidas nad sind kutsuvad, kui suureks saad? Laste vastused. (Olja-Olga, Gena-Gennadi jne)

Koolitaja:

- Hästi tehtud. Nii me kohtusime Jegorushkaga ja ütlesime talle oma nimed. Kas sa tead, mida nimi Egor tähendab?

- See nimi tähendab maa peremeest. Kui Jegorushka suureks kasvas, tahtsid tema vanemad, kui nad teda selle nimega kutsusid, et tal oleks palju-palju maad ning et ta oleks rikas ja õnnelik. Lapsed, kas te teate, mida teie nimed tähendavad? (Õpetaja räägib lastele, mida nende nimed tähendavad.)

Koolitaja:

Lapsed, vaadake, siin on Jegorushka jaoks ette valmistatud asjad, mis need on?

Näitab ükshaaval: kivisüsi, terad, mündid.

Koolitaja:

Meie Egorushkale anti need asjad, kui teda vannitati. Varem, Venemaal, kaua aega tagasi, meie vanavanaemade ja vanaisade ajal, pandi need asjad veevanni, kui last esimest korda vannitati. Andkem need ka meie Jegorushkale.

Õpetaja paneb söe maha.

Kui nad sütt panid, ütlesid nad:

Harjuge kodusoojusega.

Õpetaja paneb terad.

Kui nad vilja panid, ütlesid nad:

Olge alati täis.

Õpetaja paneb raha maha.

Ja kui nad mündi panid, ütlesid nad:

Ole alati rikas.

Õpetaja valab basseini vett.

Vanasti öeldi last vannitades:

Tili-tili-tili-tili

Kõndisime vee peal.

Vesi Jegorka jaoks -

Täis kopp. (Asetage nukk kraanikaussi.)

Pestud, pestud, pestud, pestud

pestud valgeks ja valgeks.

Lapsed pühivad nukku.

Kasvataja: Ja kui nad last kuivatasid, ütlesid nad:

Rätik on tikitud ja valge

Kuivatage oma beebi oskuslikult

Laps saab puhtaks

Me kasvame tugevaks.

Koolitaja:

Lapsed, nüüd oleme Jegorushka pesnud ja kuivatanud, paneme ta magama.

Koolitaja:

Kuhu nad lapse magama panevad?

Lapsed:

Võrevoodi juurde.

(M/m-le kuvatakse hälli kujutis.)

Koolitaja:

Vanasti kutsuti turvahälli hälliks. Nii et meil on Jegorushka jaoks häll. Ta võtab hälli välja. Vaata, milline häll meie Jegorushkal on(etendused lastele). Hällis on leib ja sool.

Lapsed, vaadake, mis ma hällist leidsin. Mis see on?

Näitab lastele tükki leiba ja soola ning laseb proovida.

Koolitaja:

Mis see on?

Lapsed:

Leib ja sool.

Koolitaja:

Täpselt nii, leib ja sool. Teate, et Venemaal tervitati kauaoodatud külalisi alati leiva ja soolaga. Nad panid leiba ja soola ning ütlesid: "Lõpuks sina sündisid, Yegorushka! Oleme teid kaua oodanud!"

Nüüd soovitan sul Egorushka magama raputada. (Algab hällilaul – tüdruk kiigutab lapse magama.)

Kasvataja: Noh, see on kõik, meie Egorushka jäi magama. Ja meie etendus lõpeb siin.

Töö tulemus:

Mis teile tunnis meeldis? - Mida uut te täna õppisite? Nüüd teate, milline tähendus vanasti lapse nimele omistati. Olite väga tähelepanelik, aitasite mind hästi, olen teiega väga rahul!


Tunni märkmed

isamaalise kasvatuse kohta

vanem koolieelne vanus

Teema: "Venemaa on meie kodumaa"

(viimane õppetund)

Timonina Olga Viktorovna

MBDOU "Lasteaed" nr 56 "Karupoeg" Brjansk

Kasvataja

Sihtmärk: isamaaliste tunnete ja kodumaa-armastuse kasvatamine koolieelikutes.

Programmi sisu:

Jätkata lastele Venemaa tutvustamist; kinnistada laste teadmisi, et meie riik on suur, ilus, avar;

Tutvustage lastele maailmakaardi abil meie riigi geograafilist asukohta, mandrit, kus me elame;

Jätkata lastele Brjanski piirkonna tutvustamist; anda aimu, et Brjansk on piirkonna peamine linn;

Jätkata laste iseseisvat õpetamist ja kogutud teadmisi kasutades järjekindlalt koostada kirjeldavaid lugusid riigist, kus me elame;

Kinnitada laste teadmisi Venemaa riiklikest sümbolitest (vapp, lipp);

rikastada koolieelikute selleteemalist sõnavara;

Arendada eelkooliealises lapses dialoogilist kõnet, oskust kuulata oma sõpru;

Jätkata lastes isamaaliste tunnete sisendamist isamaa vastu;

Jätkake laste õpetamist vanasõnade olemust mõistma ja selgitama.

Varustus: arvuti, projektor.

Sõnavaratöö: nimisõnad: Isamaa, Isamaa, manner, kodanik, vapp, lipp; omadussõnad: ilus, võimas, kordumatu, tohutu; tegusõnad: kaitsma, laulma, uhke olema, igatsema.

Eelmised tööd:

Illustratsioonide uurimine etteantud teemal;

Ilukirjanduse lugemine oma kodumaa kohta;

perefotode vaatamine;

Vestlused teemadel: “Minu kodumaa”, “Minu pere”, “Minu lemmiklinn”, “Meie linna vaatamisväärsused”, “Olen vene mees”;

Tunni käik:

Poisid, me rääkisime nii palju oma kodumaast, lugesime selle kohta lugusid ja luuletusi, joonistasime pilte riigist, kus me elame. Ja täna soovitan teil oma teadmised proovile panna, vaadata, kui hästi me oma kodumaad tunneme, ehk õpib keegi täna enda jaoks midagi uut. Kas olete valmis teele asuma ja oma teadmisi proovile panema? (slaid 1.)

Niisiis, lähme edasi... alustame oma teekonda läbi Venemaa.

Läheme lennukiga reisima. (slaid 2).

Et jõuda kuhu tahad
Ja ärge raisake nädalaid
Astusime lennukisse
Ja nad tõusid õhku.

Nii me jõudsime esimesse jaama, mille nimi on:

Jaam nr 1 “Minu riigi aadress”.

Me elame suurel ja ilusal maal. Nagu inimesel, on ka riigil nimi. Mis on meie riigi nimi? (Venemaa)

Te ei leia seda maailmakaardilt

Maja, kus sa elad.

Ja isegi põlistänavad

Te ei leia seda kaardilt

Aga sina ja mina leiame alati

Meie riik, meie ühine kodu.

Vaadake kaardilt meie riigi territooriumi (kaardislaid 3.)

Järved, mered ja jõed?

Kus te veel Venemaa territooriumi pilti olete näinud? (maakeral).

Mandri, millel me elame, on Maa suurim ja selle nimi on - Kes teab (Euraasia)?

Kuidas meie laagri nimi on? (Venemaa).

Poisid, kuidas me kutsume inimesi, kes meie riigis elavad? (venelased)

Kõigil riikidel on peamised linnad.

Mis on meie riigi tähtsaima linna nimi? (slaid 4).

Moskva on meie kodumaa pealinn.

Pealinn on osariigi peamine linn, kus asuvad riigiasutused ja riigi valitsus.

Meie pealinn on Venemaa suurim linn.

Poisid, kes juhib nii suurt riiki? (president).

Kes teab meie presidendi nime?

Ja jälle põrutasime teele, aga mitte lennukiga, vaid rongiga. (slaid 5)

Meie rong kihutab mööda rööpaid.
Vaatame koos aknast välja,
Meie rong on peatunud
Saime kõik sellest välja.

Ja sattusime jaama nimega:

Jaam nr 2 “Märgid ja sümbolid”.

Milliseid riigi sümboleid teate? (vapp, lipp, hümn). (slaid 6).

Kuidas see kõlab, poisid?

Mis on riigihümn? (riigi põhilaul).

Millal seda esitatakse (eriti erilistel puhkudel) (slaid 7).

Kuidas nad teda kuulavad? (peate kuulama, kuidas ta seisab ja näitab austust).

Pöörake tähelepanu slaidile: (slaid 8).

Kes teab, mida neil näidatakse? (vapp).

Nüüd leidke meie Venemaa vapp teiste riikide vappide seast.

Mis numbri all seda näidatakse?

Mida on kujutatud meie vapil? (kuldne kahepäine skeptri ja kerega kotkas, kilbil on kujutatud Püha Jüri Võitjat, ta tapab odaga mao).

Need on eri riikide vapid.

Venemaal on majesteetlik

Vapil on kahepäine kotkas,

Nii et läände, itta

Ta võis kohe vaadata

Ta on tugev, tark ja uhke,

Ta on Venemaa vaba vaim. (slaid 9).

Mis on teie arvates meie vapi sümbolites krüpteeritud?

Õpetaja ja lapsed dešifreerivad meie vapil kujutatud sümboleid ja värve:

Kotkas on kuningaslind, see on suur tugev lind. Kuldne värv on päikese sümbol. Suur Venemaa asub nii Euroopas kui Aasias. Seetõttu pööratakse üks kotka pea ida poole, teine ​​läände, ühtse kehaga – ühtse valitsusega. Kotka rinda kaunistab kilp, mis kujutab ratsanikku võitlemas maoga (draakoniga), mis viitab hea pidevale võitlusele kurja üle. Kolm krooni kahepealise kotka kohal tähistavad rahvaste ühtset sidet. Skepter ja kera kotka küüsis on kuninglikud religioonid, mis kehastavad riigikorda ja seadustruudust... Niisiis, Venemaa vapp on tumepunane kilp, millel kuldne kahepealine on kujutatud kotkast.

Lisaks vapile on meie riigil veel üks riigi sümbol, mis sarnaselt vapiga meid teistest riikidest eristab.

Kes oskab öelda, mis sümbol see on? (lipp).

Poisid, siin on kõik lipud segamini (slaid 10)

Soovitan teil valida erinevate lippude hulgast Venemaa lipp.

Milline näeb välja meie riigi lipp?

Mis numbri all see on?

Millega me neid oma lipu värve võrdleme? (laste vastused).

luuletus "Venemaa lipp":

Valge värv - kask,

Sinine on taeva värv.

Punane triip -

Päikeseline koidik. (slaid 11)

Kus saab näha Venemaa lippu? (valitsuse hoonetel, laevadel, elamutes riigipühadel).

Ja nüüd puhkame natuke.

Puhkasime veidi, saime jõudu juurde ja nüüd asusime taas teele. Peatusime kahes jaamas ja sõitsime erineva transpordiga, jätkame teekonda ja läheme nüüd autoga. (slaid 12)

Meie auto on lihtsalt lahe!
Me asume nüüd sellesse.
Ja me sõidame
Naeratage üksteisele.

Nii me jõudsime kohale ja meie jaama nimi on:

Jaam nr 4 “Rahvakäsitöö”.

Vene inimesed lõid enda ümber ilu oma kätega. Eriline ilu, mitte muuseumide ja näituste jaoks, vaid teie perele, teie lastele.

Mis juhtus? (Vene rahva käsitöö.)

Ja nüüd kutsun teid üles meenutama Venemaa meistrite dekoratiiv- ja tarbekunsti tooteid. Selleks lahendame minu mõistatused.

Oh, milline vile,

triibuline part,

Ebatavaline, naljakas,

Ja natuke kõhukas.

oota hetk

Kust sa pärit oled, part?

Minu part vilistab:

Filimonovskaja mina (slaid 13)

Kõik mänguasjad pole lihtsad,
Ja maagiliselt maalitud,
Lumivalge, nagu kasepuud,
Ringid, ruudud, triibud -
Pealtnäha lihtne muster
Aga ma ei saa kõrvale vaadata. (Dõmkovskaja) (14. slaid)

Erinevat kasvu sõbrad

Nad ei näe sarnased välja

Nad kõik istuvad kõrvuti,

Selles noores daas

Õed peidavad end.

Iga õde -

Väiksemale - vangikongi. (matrjoška) (15. slaid)

Lumivalged nõud, ütle mulle: kust sa pärit oled?

Ilmselt tuli ta põhjast ja õitses lilledega:

Sinine, sinine, õrn, ilus. (Gzhel.) (16. slaid)

Nikerdatud lusikad ja kulbid

Võtke aega ja vaadake.

Seal on rohi ja lilled

Enneolematu ilu.

Nad säravad nagu kuld

Nagu oleks päikesepaistes suplenud.

Kõik lehed on nagu lehed,

Siin on kõik kuldsed.

Sellised ilusad inimesed

Nad kutsuvad seda ... Khokhloma. (slaid 17)

Ime – maalimine – kuidas me seda ei tea.

Siin on ägedad hobused, hästi tehtud.

Siin on sellised kimbud, mida on võimatu kirjeldada.

Siin on selliseid süžeesid, mida muinasjutust ei leiaks.

Kollane õhtu, must hobune,

Ja vannid on nagu tuli,

Linnud vaatavad kirstust -

Imemaal……Gorodets!(18)

Kui vahvad poisid te kõik olete, lahendasite kõik mõistatused. Nüüd liigume natuke ja jätkame oma teekonda.

Soovitan teil teha teie valitud füüsilist tegevust.

Kehalise kasvatuse tund laste valikul.

Puhkasime veidi, saime jõudu juurde ja nüüd asusime taas teele. Ja jätkame oma teekonda laeval. (Slaid 19)

Ronisime mööda redelit
Suurel laeval.
Ta juhatas meid lainetele
Uutele, kaugetele kallastele.

Nii me jõudsime järgmisse jaama ja selle nimi on:

Poisid, ma ei tea meie jaama nime, äkki saate mulle öelda?

Jaam nr 5 “Minu linn”

Vaata fotosid...kas tunned selle linna ära? (Brjansk) (slaid 20)

Mis on siis meie jaama nimi? (Minu linn).

Poisid, kas teate, et meie linn on meie piirkonna peamine linn ja sellel, nagu kõigil linnadel, on ka oma sümbolid: lipp, vapp ja hümn? (slaid 21). Meil on ka piirkonna hümn.

Kas keegi teab selle nime?

Kuulame teda natuke.

(kuulamine).

Räägi mulle, milline näeb välja Brjanski linna vapp?

Vaatame meie linna vappi. Poisid vaatavad linna vappi ja uurivad selle tunnuseid.

Kilbi ülemine osa on punane väli (julguse, julguse, kartmatuse sümbol). Kilbi alumine osa on roheline väli (lootuse, rõõmu, külluse sümbol), millel on kuldne mört (rikkuse, õigluse, suuremeelsuse sümbol), mille mõlemale küljele on paigutatud pommipüramiid (vasakpoolne püramiid kuuest suurest pommist parempoolne kümnest väikesest pommist, vasakpoolne pommipüramiid on kujutatud vahetult mördi kohal, parem - püstolivankri kõrgusel, kaetud mustaga (kurbuse, ettevaatlikkuse, alandlikkuse sümbol); .

Kelle vapp ja lipp on teie arvates Brjanski linna vapi kõrval kujutatud? (Brjanski piirkond)

Mille poolest on meie piirkond rikas ja kuulus? (metsad).

Brjanski oblasti vapp: Kilbi ülaosas on stiliseeritud kujutis kolmeastmelise krooniga kuldsest kuusest kui Brjanski metsa tunnustatud sümbolist.

Meie piirkond hõivab Venemaa kaardil kindla koha, vaatame meie piirkonna kaarti. (slaid 22).

Mis on punktid kaardil? (linnad).

Kuidas me saame teada, kus asub peamine linn, kui me ei oska lugeda? (suur punkt)

Millised teised linnad on Brjanski oblastis? Kes teab?

Poisid, mida saate meile oma linna kohta rääkida? (partisanide hiilguse linn).

Nimetage oma lemmikkohad linnas, mida koos vanematega külastasite. (lastejutud).

Lugu koostades saab vaadata jooniseid ja fotosid (slaid 23).

Kui suurepärane kaaslane te kõik olete, kuid kahjuks on meie teekond lõppemas. Peame minema tagasi oma lasteaeda ja sinna viib meid imeline buss (slaid 24)

Buss viib lapsed lasteaeda.
Ja iga laps on selle üle väga õnnelik.
Bussid on linnas väga vajalikud,
Kõik need on kõigile reisijatele olulised.

Jaam nr 6 "Finish"

Meie teekond on jõudnud lõpule. Sina ja mina oleme jõudnud finišisse (slaid 25).

Kas teile meeldis meie reis?

Milliseid jaamu me külastasime?

Millest me esimeses jaamas rääkisime?

Kes oskab öelda, millega me reisisime? (üle Venemaa).

Millest me teises jaamas rääkisime?

Mida me kolmandas jaamas õppisime?

Mida sa mäletad?

Hästi tehtud!

Mis on Venemaa?

Viktoriin.

1. Mis mandril me elame?

2. Mis on selle riigi nimi, kus sina ja mina elame?

3. Kuidas te nimetate inimesi, kes elavad Venemaal?

4. Kes juhib meie riiki?

5. Nimetage meie osariigi pealinn?

6. Miks on riigile lippu vaja?

7. Mis värvid on Venemaa lipul?

8. Mida on kujutatud Venemaa vapil?

9. Mis on hümn?

10. Milliseid rahvakäsitöid tead?

11. Mis on meie linna nimi?

12. Millised on meie linna vaatamisväärsused?

7. Milliseid Brjanski oblasti linnu sa tead?

12. Selgitage vanasõna "Igaüks armastab oma poolt", "Oma pool on ema ja võõras on kasuema."

Riigieelarveline õppeasutus

Salavat paranduskool õpilastele

puuetega

Kokkuvõte avatud koolivälisest tegevusest

"Venemaa on minu kodumaa!"

Koostanud:

5. klassi õpetaja

Tym E.R.

Salavat, 16.02. 2017. aasta

Klassiväline tegevus isamaalise kasvatuse teemal

"Venemaa on minu kodumaa"
Sihtmärk: Armastuse kasvatamine isamaa, kodumaa vastu.

Ülesanded:

Kujundada lastes uhkust oma kodumaa üle.

Äratada huvi ja soovi võimalikult palju teada saada kodumaast, tutvustada Venemaa vappi, lippu ja hümni.
Arendada lastes patriotismi ja armastust oma väikese kodumaa vastu.

Edendada noorukite arusaama moraalsetest väärtustest (emamaa-armastus, patriotism, kodakondsus).

Arendage mõtlemist, mälu, kõnet, kognitiivset huvi oma riigi ajaloo vastu.

Kasvatage lahkust ja vastutulelikkust.

Töö vorm : üksikisik, rühm.

Kasutatud tehnoloogiad: mängutehnoloogiad, IKT.

Töömeetodid : dialoogimeetod, visuaalne, praktiline, uurimuslik.

Materjalid ja seadmed : Arvuti, esitlus, Venemaa kaart, esitlused, luuletused, Venemaa illustratsioonid, A3 formaat, PVA liim, pintslid, käärid, papp, viltpliiatsid, niisked salvrätikud.

Sõnastik: hümn, president, kodumaa, väike kodumaa, patriotism.

Eeltöö: sihipärased jalutuskäigud mööda linnatänavaid, vestlused tänavanimedest, ühistranspordist, ekskursioonid sõjalise hiilguse paikadesse, koduloomuuseumi külastus, ühismakett, laste joonistused.

Tunni edenemine.

1.Korralduslik moment : Lapsed lähevad oma laua taha.

2.Sissejuhatav osa : Esitatakse videoklippi “Maailm”.

Koolitaja: Tere pärastlõunast, kallid poisid!

Tere pärastlõunast, kallid külalised! Mul on hea meel teid meie tunnis tervitada!

Poisid, kas olete vaadanud videoklippi "Maailm"

Mis te arvate, millest me täna räägime? (Laste vastused)

Ja tunni teema on: "Venemaa on minu kodumaa!"

Mis on sinu jaoks kodumaa? (Laste vastused.)

Koolitaja: Kodumaa on maja, kus me elame. See on koht, kus sa sündisid ja kasvasid.

Kodumaa algab teie kodu lävelt. Ta on tohutu ja ilus. Ja igaühel on selline, nagu emal. Kodumaa on oma rahva ema. Ta on uhke oma poegade ja tütarde üle, hoolitseb nende eest, tuleb appi ja annab jõudu.

Ja nüüd kutsun teid väljendama oma arusaama sellest, mis on kodumaa, kirjutades kroonlehtedele sõna, mis on teie arvates lähedane kodumaa mõistele. Nüüd teeme nendest kroonlehtedest lille. (Kodu, armastus, seltsimehed, traditsioonid, kultuur, emakeel, usk, lahkus, tugi, abi, kombed, sugulased.)

Koolitaja: Poisid, igal inimesel on maa, kus ta elab, ema, kes andis talle elu. Inimene vajab leiba, riideid, maja. Ilma selle kõigeta on tal lihtsalt võimatu elada, kuid kõige vajalikumate asjade hulgas on inimesel kodumaa. Mis on siis isamaa? Mis on meie kodumaa nimi, poisid?Mis riigis sina ja mina elame?Lapsed: Venemaa!
Kasvataja : Täpselt nii, meie riigil on hämmastavalt ilus nimi – Venemaa!
Kordame seda kõik koos, Venemaa!
Oma isamaad kutsume hellitavalt ka Emaks. Kodumaa on maja, kus me elame, see on koht, kus me sündisime ja kasvasime. Meie riigis elab palju erinevaid rahvaid ja nad kõik püüavad elada sõpruses, tahavad teha elu õnnelikuks kõigile. Me kõik tahame, et meie kodumaa oleks tugev ja ilus.Mis rahvusest inimesed elavad meie suurel Venemaal? (Laste vastused)

Koolitaja: Täpselt nii, kui suur ja sõbralik riik meil on.

Koolitaja: ja nüüd räägivad Aleksander, Renal, Amir luuletusi kodumaa kohta

Lapsed loevad luulet:

Aleksander: Mida me nimetame kodumaaks? Maja, kus me elame.
Ja kased, mida mööda me ema kõrval kõnnime.
Neerud: Mida me nimetame kodumaaks? Õhukese teravikuga põld.
Meie pühad ja laulud, soe õhtu akna taga.
Aleksander: Mida me nimetame kodumaaks? Hindame kõike oma südames.
Ja sinise taeva all sinita Vene lipp Kremli all!
Neerud: Mis on kodumaa? küsisin emalt. Ema naeratas ja viipas käega.
See on meie kodumaa – kallis Venemaa, teist sellist kodumaad pole maailmas!
Neerud: Oled kõigi südames, kodumaa - Venemaa, valged kased,
kõrva valatakse. Pole kedagi vabamat kui sina, pole kedagi ilusamat.
Teist sellist kodumaad pole maailmas.
Kasvataja : Kui ilusad luuletused, aitäh, poisid, võtke istet.

Kasvataja : Heidame pilgu ekraanile ja vaatame Venemaa kaarti. Vaata, kui suur on meie riik! Ühelgi riigil maailmas pole nii suurt territooriumi kui Venemaal! See asub kahes maailma osas: Euroopas ja Aasias; mida peseb kolm ookeani: Põhja-Jäämeri, Vaikne ookean ja Atlandi ookean.
Kui ühel pool saabub öö, on teisel pool juba hommik. Kui põhja pool on jõed jääs ja maapind lumega kaetud, siis lõuna pool õitsevad aiad, põldudele külvatakse nisu ja maisi.
Meie kodumaa on nii suur, et kui tahame ühest piirkonnast teise sõita, siis kiireima rongiga võtab see teekond aega terve nädala ja lennukiga peame terve päeva lendama, kui jalutame, siis reisima. vähemalt aastaks.

Kasvataja : Soovitan lugeda vanasõnu isamaa kohta.
Lapsed loevad vanasõnu:
1. Maailmas pole ilusamat riiki kui meie kodumaa.
2. Mees ilma kodumaata on nagu ööbik ilma lauluta.
3. Hoolitse oma kodumaa eest nagu oma armastatud ema.
4. Kangelane, kes võitleb kõvasti oma kodumaa eest.
5. Inimesel on üks ema ja tal on üks kodumaa.
Kasvataja : Poisid, vaadake, meie riigis on rohkem kui tuhat linna. Milliseid linnu sa tead?Mis jõed? Renal, tule ekraanile, näita meile jõge, mida tahaksid kaardil näha.
Laste vastused.
Koolitaja: Igal riigil on peamine linn - pealinn. Mis on Venemaa peamise linna nimi?
Lapsed: Moskva.Dmitri, kas saate meile Moskvat kaardil näidata?Koolitaja: Moskva on meie kodumaa pealinn, see on üks ilusamaid linnu riigis. See erineb teistest linnadest selle poolest, et seal töötavad Venemaa valitsus ja president. Ta juhib riigi elu. Mis on Venemaa presidendi nimi?
Lapsed: V.V Putin.
Kehalise kasvatuse minut.
Õppisime laulu
Ja laulus sõnad (lapsed marsivad)

Tere meie kodumaa
Meie linn on Moskva (käed üles tõstetud)

Mis väljak on Moskvas?
Kus on Spasskaja torn (käed külgedele sirutatud)

Kõik teavad seda väljakut
See ruut on punane (käed ettepoole).

Koolitaja: Poisid, igal riigil on kolm eristavat sümbolit (märki). Kas sa juba arvasid, millest ma räägin?(Laste vastused )

Nende hulka kuuluvad vapp, lipp ja hümn. Erinevate riikide elanikud tunnevad uhkust oma riigi sümbolite üle ja kohtlevad neid austusega.
(Slaidiseanss) Venemaa vapp.
Vaata poisid, see on Venemaa vapp. Sellel on kujutatud kahepäine kotkas.
Kotkas on päikese ja surematuse taevase väe sümbol. Kahepäine kotkas hoiab käppades kera ja skeptrit. Skepter on kuningliku võimu sümbol. Kotka teises käpas on võim – see tähendab võimu, riiki, mida valitseb kuningas. Vapi sees, Kotka rinnal, on Moskva vapp - ratsanik hobusel - see pole lihtsalt sõdalane, see on võidukas Püha Jüri. Püha Võitja Jüri läbistab odaga draakoni.
Vapp on riigi embleem.
Teda on kujutatud kõigil pitsatitel ja pangatähtedel: paberil ja metallil. Passide ja dokumentide kohta.
Kuvatakse passide ja pangatähtede slaidid.
Venemaa lipu liumägi.
Vaadake lippu, sellel on kolm horisontaalset triipu: valge, sinine ja punane. Mida tähendavad valge, sinine ja punane?Kus me näeme Venemaa lippu?

Lapsed: laste vastused. Kus me näeme Venemaa lippu?

Kasvataja : Teatavasti valge värv tähendab rahu ja hingepuhtust, sinine truudust ja tõde, punane julgust ja armastust.
Poisid, peate järgima neid sümboleid, püüdma olla sõbralikud, ausad ja vaprad, armastama oma lähedasi ja oma kodumaad.

Koolitaja: Venemaa sümboliks on hümn.
Venemaa hümn on pidulik laul või meloodia, mida esitatakse kõigil riigipühadel ja eriüritustel, samuti spordivõistluste ajal, mil meie sportlasi autasustatakse võidu eest medalitega.
Hümni kuulavad nad alati seistes, mehed võtavad mütsi maha ega räägi kunagi.

Tõuseme püsti ja kuulame oma riigi laulu – Venemaa hümni.
Kuulame osa Venemaa hümnist.
Kasvataja : Mis on sinu arvates muusika olemus?
Lapsed : Pidulik, Majesteetlik
Koolitaja: Meie riigi nimi on Venemaa. Kuidas kutsutakse meie riigis elavaid inimesi?
Lapsed: Neid kutsutakse venelasteks.
Koolitaja: Miks me seistes hümni kuulame?
Laste vastused.
Kus ja millal kõlab Venemaa hümn?
Lapsed : laste vastused.
Kasvataja : Poisid, öelge mulle, mis on patriotism? (Laste vastused)

Kasvataja : Patriotism (kreeka keelest ratris- kodumaa, isamaa) on armastus oma kodumaa, inimeste, selle ajaloo, keele, rahvuskultuuri vastu.Iga inimene peab sügavalt mõistma, et patriotism ei tähenda ainult ja mitte ainult armastust kodumaa vastu, vaidpühendumus talle, uhkus tema üle, soov teenida tema huve, kaitsta teda vaenlaste eest.

Kasvataja : Meie Venemaa tulevik sõltub suuresti teist, poistest, sellest, kui väga te oma kodumaad armastate, mida head saate selle heaks teha, kui saate täiskasvanuks. Seisame ringis, hoiame käest kinni ja naeratagem üksteisele. Sa tunned oma peopesade vahel sädeme sähvatust, väikest, väikest päikest, see ei põle. aga see soojendab sind ja särab silmades. Ma tean, et vahel tülitsed, aga kui viha vilgub kellegi silmis, siis pane käed tema õlgadele ja lahkus sulatab viha jäljetult!

Koolitaja: Poisid, pakun teile loovat ülesannet, kasutades embleeme, jooniseid, illustratsioone, pilte, markereid, et näidata plakatil, mis on kodumaa? Väljendage minu koostatud plakatitel oma armastust kodumaa vastu läbi oma kujutlusvõime.

Koolitaja: Noh, jagage kaheks meeskonnaks. Igaüks teist peab sellesse ülesandesse investeerima killukese soojust ja armastust. Alustama.

Koolitaja: Poisid. Ärge unustage läbistavate ja teravate esemetega käitumisreegleid.

Kasvataja : Millised imelised plakatid sa tegid. Hästi tehtud!

Koolitaja: Soovitan teil näidata saadud emotsioone emotikonide kujul, minna tahvlile ja kinnitada teatud emotikon.

Peegeldus : Poisid, mida uut te täna õppisite, äkki jäi midagi meelde, mis teile tunnis kõige rohkem meeldis? (Laste vastused)

Koolitaja: Tänan teid huvitava õppetunni eest, teiega oli huvitav koostööd teha.Kui olete veel väike, ei saa te Venemaa heaks veel midagi teha. Aga meie riigi saad tugevaks ja võimsaks teha, kui armastad oma sõpru ja lähedasi, ei hakka tülitsema. Vaatame üksteisele otsa, naeratame ja ära unusta, et meie oleme venelased, väga tark, kannatlik, lahke rahvas. . Ütleme kõik koos:"Kui sõprus on suurepärane, on kodumaa tugev!" Täname tähelepanu eest!



Mida muud lugeda