Lõpuürituse kokkuvõte: "Teekond mänguasjade maale."
Programmi sisu:
Eesmärgid:
Arendada kõnetegevust;
Harjutada oskust seostada tegusid sõnadega;
Kinnitada teadmisi mänguasjade tüüpide ja materjalide kohta, millest need on valmistatud;
Treeni tähelepanu ja mõtlemist;
Kõnekultuur (häälikud U, Ch, Sh);
Aktiveerige sõnastik: "mänguasjad", "pluss", "kumm", "plastik", "ehituskomplekt", "nõud", "transport";
Arendada jutustamisoskust, eseme (mänguasja) kirjeldamist erinevate tunnuste järgi (suurus, värvus, sensoorne taju, funktsionaalne otstarve);
Edendada hoolivat suhtumist mänguasjadesse;
Tugevdada teadmisi etiketist;
Treeni joonistamis- ja disainioskusi;
Mõistete "üks-mitu" kinnistamine, 3-ni lugemine, põhivärvide tundmine ja võimalus võrrelda objekte suuruse järgi.
Eeltöö:
Luuletuste lugemine, päheõppimine A. Barto tsüklist “Mänguasjad”;
Tutvumine ümbritseva reaalsuse nähtustega: “Nukk Katja tuleb külla”, “Etiketitunnid”;
Tutvumine materjalidega, millest mänguasjad on valmistatud;
Lugu lemmikmänguasjast;
Rühma tutvustav ringkäik: mänguasjade liigid, nende mitmekesisus ja funktsionaalsus;
Eksperimentaalne konstruktiivne tegevus: “Ehitame nukkudele maja”, “Väravaga maja”, “Autode garaaž”.
Materjalid:
Pehmed mänguasjad, kummist mänguasjad, kauss veega, nukud, mängunõud, autod, autod, veoautod, tuletõrjeauto, kiirabi, politseiauto, plastikust ehituskomplekt, rahvamänguasi (Dymkovo, Bogorodskaja, kaltsunukk), lõpetamata joonistega lehed, pliiatsid, laulu “Locomotive - Bug” salvestus plaadile, jänesekostüüm, mänguasjad “Kinder Surprises”.
Tunni käik:
Õpetaja Tatjana Borisovna siseneb lastega saali ja kogub nad enda ümber.
T.B.: Lapsed, teate, et Olga Sergeevna peaks tulema, kuid mingil põhjusel pole teda kohal. Ootame teda. Ma arvan, et temaga juhtus midagi.
Õpetaja Olga Sergeevna tuleb laste ette jänkukostüümis.
T.B.: Oh, Olga Sergeevna, mis sul viga on?
O.S. (V): Tere, Tatjana Borisovna, tere, lapsed! Ja ma räägin teile, mis minuga juhtus. Kas teadsite, et maailmas on tõelisi võlureid?
Lapsed: Jah!
IN.: Tead, täna tuli minu juurde võlur ja muutis minust...mida sa arvad?
D.: Jänku juurde!
IN.: Jah, see on õige, hästi tehtud. Aga mitte tavaline jänku, vaid mänguasi. Kas sulle meeldib mänguasjadega mängida?
D.: Jah!
IN.: Milliseid mänguasju sa tead?
Laste vastused.
IN.: Aga ma tean poissi Antoshkat, tal on palju-palju mänguasju. Loeme..(näpumäng):
Antoshkal on mänguasjad.
Siin on plastikust konn,
Siin on rauast auto
See on pall, see on valmistatud kummist,
Siin on ka plüüskass
Ja puidust pesanukk.
(lapsed hääldavad teksti koos õpetajaga ja painutavad sõrmed rusikasse, alustades pöidlast).
IN.: Hästi tehtud poisid! Kas soovite minna tõelisele reisile mänguasjade maale?
D.: Me tahame!
IN.: Siis lähme! Ja me läheme lõbusale väikesele rongile!
Lastest saab "rong" õpetaja taga.
IN.: Hüvasti, Tatjana Borisovna!
Lapsed lehvitavad Tatjana Borisovnale ja ta lahkub.
IN.: Mootor annab signaali. Kuidas teil läheb?
D.: Oeh
V.: Lähme!
D.: Chug-chug
Lapsed liiguvad koos õpetajaga ringis nagu "rong" ja laulavad laulu "Vedur - putukas":
IN.: Ja siin on esimene peatus.
Lapsed jäljendavad veduri peatumist (sh-sh-sh).
Nad peatuvad esimese sirmi juures, mille taga on laud, millel ümber mängulaua istuvad nukud ja seal on mängutee komplekt, samuti muud riistad: potid, pannid, kahvlid.
IN.: Lapsed, kelle juurde me oleme jõudnud?
D.: Nukkudele!
IN.: Just, nukkudele! Ja tundub, et nukud hakkavad teed jooma. Kas aitame neil lauda katta?
D.: Aitame!
IN.: Peame panema nii palju tasse, kui palju nukke laua taga istub. Mitu tassi me tarnime?
D.: Kolm!
IN.: Nii et meil on tassid ja nukud...
D.: Samamoodi!
IN.: See on õige, võrdselt. Mida me veel tee jaoks vajame?
Lapsed valivad ja nimetavad roogasid (alusalused, teelusikakesed, teekann).
IN.: Tubli poisid, kes aitasid nukke! Ja meie väike rong liigub edasi.
Lapsed astuvad “rongi”, puhuvad vilet (oooh), “minevad” ja laulavad laulu:
Nad peatuvad heliga "sh-sh-sh" teise ekraani lähedal, selle taga on laud, millel asuvad pehmed mänguasjad (karu, jänku, pull, elevant), laua kõrval on linad paberist, millele on joonistatud ühe käpata karud.
IN.: Poisid, milliste mänguasjade juurde oleme jõudnud?
D.: Pehmete (plüüsist) mänguasjade juurde.
IN.: Õige. Kes elab Palusmänguasjade linnas?
Lapsed loetlevad mänguasju.
IN.: Kas teate nende kohta luuletusi?
D.: Me teame!
IN.: Loeme mänguasjadele luulet?
Lapsed loevad luuletusi A. Barto sarjast “Mänguasjad” (pullist, elevandist).
IN.: Oh, vaata, mu vend on siin jänku, kas sa tead meist mõnda luuletust?
Lapsed loevad luuletust jänku kohta.
IN.: Poisid, kas mäletate luuletust karust?
Lapsed loevad luuletust karust.
IN.: Ay-ay-ay, karul rebiti käpp ära. Kas seda on võimalik teha? Kuidas mänguasjadega mängida?
D.: Te ei saa, mänguasjade eest tuleb hoolitseda ja neid tuleb hoolikalt mängida.
IN.: Õmbleme võlupliiatsite abil karudele käpad?
Lapsed võtavad pliiatsid ja täidavad joonistel puuduvad käpad.
IN.: Aitäh, poisid, hästi tehtud. Meil on aeg edasi liikuda.
Lapsed rivistuvad “rongi” ja liiguvad laulu ümisedes edasi:
Nad peatuvad ekraani lähedal, mille taga ujuvad vees kummist mänguasjad (konn ja kolm parti).
IN.: Lapsed, mis mänguasjad need on?
Laste vastused (kummist mänguasjad, konn, pardid).
IN.: Miks nad ujuvad?
D.: Kuna need on kummist, saab nendega vees mängida, nad ei vaju ega märjaks.
IN.: Suurepärane! Palun öelge, kui palju konni ja parte seal on?
D.: Üks konn, palju parte (kolm).
IN.: Kes on rohkem, konnad või pardid?
D.: Pardid.
IN.: See on õige, poisid. Kas teil on kodus kummist mänguasju? Milline?
Laste vastused.
IN.: Noh, poisid, milliseid mänguasju me täna juba külastanud oleme?
D.: Plüüs, kumm, nukud...
IN.: Kas sa tead, mis on keritavad mänguasjad?
Laste vastused.
IN.: See on õige, need tuleb kokku tõmmata ja nad saavad liikuda. Muutkem korraks üleskeeratavateks mänguasjadeks, eks?
Mänguharjutus "Pööratavad mänguasjad":
Vaata poest
Kõik välja pandud mänguasjad
(laiutage käed laiali külgedele)
Toredad jänesed,
Nukud ja pallid,
Kohevad kassipojad
(pöörab väljasirutatud kätega vasakule ja paremale),
Matrjoškad, karupojad.
Kõik istuvad riiulitel
(istu maha)
Nad tahavad meiega mängida.
(hüppamine).
IN.: Poisid, on aeg mootoril edasi liikuda.
Lapsed järgivad õpetajat "rongi" ja sõidavad laulu lauldes kaasa.
Nad peatuvad heliga "sh-sh-sh" järgmisel ekraanil, mille taga on autod - autod ja veoautod, aga ka bussid, taksod ja eriotstarbelised sõidukid.
IN.: Poisid, vaadake, mida me siin näeme?
Lapsed loetlevad kõik, mida nad näevad.
IN.: Kuidas saab seda kõike ühe sõnaga nimetada?
D.: Transport!
IN.: Hästi tehtud poisid. Ehitame autodele maja. Kuidas seda nimetatakse?
D.: Garaaž!
IN.: Õige! Millest me garaaži ehitame?
D. : Konstruktorilt.
Õpetaja jagab lapsed kahte rühma ja asetab laste ette plastkonstruktsiooniga kasti.
Lapsed ehitavad garaaže.
IN.: Millised imelised garaažid meil on! Mis värvi need on? Mis suurus?
Laste vastused.
IN.: Hästi tehtud poisid. Siiski on meil aeg edasi liikuda.
“Vedur” liigub viimase sirmi poole, selle taga on laud, millel on rahvapärased mänguasjad (Dõmkovo, Bogorodskaja, kaltsunukud).
IN.: Oh, poisid, mis huvitavad mänguasjad need on, kas teate neid?
Laste vastused.
IN.: Kas soovite, et ma teile neist natuke räägiksin? Fakt on see, et meie vanavanematel, kes elasid aastaid tagasi, ei olnud selliseid mänguasju, millega me mängime, aga ka nemad armastasid mängida. Seetõttu valmistasid nad oma kätega erinevatest materjalidest mänguasju. Näiteks Dymkovo mänguasi on valmistatud savist, Bogorodski mänguasi on puidust. Mis sa arvad, millest see nukk tehtud on?
D.: Kaltsudest, taskurätikutest.
IN.: Täpselt nii, see nukk on kaltsunukk, tehtud kaltsudest. Need on imelised mänguasjad, mille meie esivanemad valmistasid oma kätega ja praegugi on palju külasid, kus käsitöölised loovad oma kätega mänguasju pikaajaliste traditsioonide järgi.
Noh, poisid, milline huvitav teekond meil oli. Mis sulle kõige rohkem meeldis?
Laste vastused.
IN.: Ja nüüd on meil aeg tagasi pöörduda. Kuid mänguasjad ei jäta sinuga hüvasti, nad mängivad sinuga alati hea meelega, oluline on vaid meeles pidada, et mänguasjade eest tuleb hoolt kanda, nad on meie parimad sõbrad. Ja muide, nad on teile valmistanud väikesed kingitused.
Õpetaja võtab Kinder Surprissist välja koti mänguasjadega ja jagab need lastele.
Siis lähevad lapsed õpetaja järel rongile ja lahkuvad laulu lauldes.
Munitsipaalkoolieelne õppeasutus
"Nadymi lasteaed "Muinasjutt"
MDOU "Lasteaed "Muinasjutt"
Kalender ja temaatiline planeerimine keskmises rühmas
Teema: “Mängunädal. Mänguasjade maailm on rõõm!
Koostanud: Kasvataja Julia Anatoljevna Morozjuk
Nädala teema:Mängunädal “Mänguasjade maailm on rõõm”
Sihtmärk: Laiendage huvi erinevate mängude vastu, teadmisi mängude ja mänguasjade kohta, tekitage rõõmu. Õuemängude läbiviimine laste ealisi iseärasusi arvestades, kasutades mänguvahendeid, abivahendeid, tööriistu ja materjale, mis soodustavad laste mängutegevuse aktiviseerumist. Lapsevanemate kaasamine aktiivsesse nädalasse, tingimuste loomine lapse koduse mängu arendamiseks.
Lõpuüritus: S/R mäng “Mänguasjapood”
Nädalapäev, kuupäev | Režiim | OO integratsioon | Töötamine vanematega |
|||||||
Rühm, alarühm | Individuaalne |
|||||||||
Hommik | P R SK HE F | Laste vastuvõtt. U/G.Game M/P "Kujutage nukumänguasja, autot, palli." Vestlus lastega teemal “Mänguasjad” - kõne ja teadmiste arendamiseks. D/I “Arva ära mänguasi kirjeldusest” - mõtlemise ja mälu arendamiseks. | Töö kuulmise arendamisel, tähelepanu häälikute õigele hääldusele D/I “Fix the petersell” (Yarik, Ilya, Deniska) Värvimislehed teemal. (Anton, Anya) - maalimisoskus. | Olukorravestlus “Minu mänguasjad ja kuidas ma nendesse suhtun” - arendame kõnet, kasvatame hoolivat suhtumist. Tööjõud - Mänguasjad kohtades, oskus asju korda seada. | Pildid mänguasjadest. Mänguasjad. Värvimisraamatud, pliiatsid. | Tutvustage lapsevanematele nädala teemat. mängud. |
||||
1 Tunnetus. Ümbritseva maailmaga tutvumine. Teema: “Mänguasju on erinevat tüüpi” Eesmärk: Selgitada välja laste teadmisi mänguasjadest ja sellest, mis materjalist need on valmistatud (riie, kumm, plastik, puit), määrata omadused (pehme, kõva, kohev), arendada uudishimu, mõtlemist, kõne. 2 Füüsiline areng. Füüsiline treening. Lk 12 Nr 30 Teema: “Jooksmine sammuga” Eesmärk: Korda kõndimist ülesande täitmisel, jooksmist koos sammuga, harjutada hüppamist koos edasiliikumisega. |
||||||||||
Jalutage | Jälgede jälgimine lumes. Uuri raja ääres, kellele see kuulub, arenda vaatlust ja teadmisi. P/I “Shaggy Dog” – töötab signaalil. M/P “Leia mänguasi” – navigeerige kosmoses. | Treenige lumekamaka sihti viskamist, arendage oma silma ja viskejõudu (Matvey, Deniska, Ksyusha, Anya). Õppige lumepalle tegema (Dima, Ruslan, Milania). | Töö tervislike eluviiside kallal “Õige hingamine tänaval” Töö – lükka lund puude juurde. | Kaugmaterjal. Sihtmärk. | ||||||
Lugedes T.S. Shorygini lugu “Kuidas mänguasjad Maša eest ära jooksid” - arendage võimet arutleda ja reageerida probleemsele olukorrale. | Värvige mänguasi vastavalt mustrile. Treenige õiget värvi valima, värvige hoolikalt üle (Matvey, Ilja) | Mängusituatsioon "Õpetame Pinocchiot söögiriistu kasutama." | Raamat T.S. Shorygin. Värvimisraamatud, värvilised mänguasjad. | |||||||
Õhtu | Äratusvõimlemine. Kõvenemine. Mänguharjutus “Püüa varvastega palli kinni” K.G.N. Kõnemäng “Maša ja nukud” - sooritage harjutust rütmiliselt vastavalt tekstile. Korraldage "mänguasjateater" - võime jagada rolle ja tegutseda mänguasjade nimel. | D/I “Mänguasi kokku” – arendage mõtlemist ja tegutsemist. (Timur, Dima.V,) H-T: harjutage mänguasjade kujundamist – veeremise ja näppimise oskust (Tonya, Sonya, Milania, Artjom, Nikita) | Mängusituatsioon “Nukk otsib kõige korralikumat võrevoodi” - hälli hoolika valmistamise oskuse kinnistamiseks. | Mänguasjad. Lõigatud pilt. Plastiliin, plangud. Nukk. | Kutsuge vanemaid tooma lapsepõlvest pärit mänguasja. Lühiajaline projekt “Minu vanemate mänguasjad”. |
|||||
Jalutage | Sädeleva lume ilu vaatlemine kunstist. Valgustus P/i valikuline. | Paku poistele hokimängu ja õpeta mängu tehnikat. Tüdrukutele mängige mängu “Cafe” - tehke lumest pirukaid ja kooke. | Töö eluohutuse alal “Korrake hokimängu ajal ohutuse põhitõdesid” |
Nädalapäev, kuupäev | Režiim | OO integratsioon | Täiskasvanute ja laste ühistegevus, arvestades haridusvaldkondade lõimimist | Arenduskeskkonna korraldamine | Töötamine vanematega |
|||||||||
Otsene õppetegevus | Õppetegevus erilistel hetkedel |
|||||||||||||
Rühm, alarühm | Individuaalne |
|||||||||||||
Hommik | Laste vastuvõtt. U/G Mäng m/n “Pall” – soorita tekstile liigutusi. Kaaluge mänguasju vastavalt projektile "Minu vanemate mänguasjad - huvi, hooliva suhtumise arendamiseks. P/G “Üks nukk, kaks autot” – voldi kordamööda. | Harjutage mitmeastmelisi juhiseid “Jälgi nuku pliiatsiga” (Daniil, Timur, Semjon) Harjutage üksteisele palli viskamist (Ilja, Matvey, Anton, Anya) | Mänguülesanne “Kuula tähelepanelikult – korista hoolikalt” | Mänguasjade näitus. Mänguasjade palle kujutavad pildid. | Võtke vanematelt vastu lapsepõlve mänguasju projekti „Vanemate mänguasjad“ jaoks |
|||||||||
1 Kognitiivne areng. FEMP vt I.A. Pomoraeva lk 7 nr 2. Teema: “Õpetame Pinocchiot lugema kuni 4-ni” Eesmärk: tugevdada nelja piires loendamise oskust, tutvustada arvu järguväärtust, õpetada vastama küsimustele “Kui palju?” "Milline see on?" "Mis kohas?" Harjutage tuttavate geomeetriliste kujundite eristamise ja nimetamise oskust. 2 Art. Esteet. Areng. Muusika. Teema: Tants "Saapad", "Nukk karuga" |
||||||||||||||
Jalutage | Täiskasvanute töö jälgimine. Korrahoidja tööst ettekujutuse kujundamiseks P/I “Hunt ja jänesed” - hüpata kahele jalale, reageerida signaalile. M/P “Rajalt rajale” – liikuge täpselt üksteise järel. | Harjutage hüppamist kahel jalal ümber ratta. (Ilja, Ksyusha, Timur, Semjon). S/R mäng "Taxi" - arendage mänguoskusi, navigeerige kosmoses. | Töö - Nukudele liumäe ehitamine, labidaga lumelöömine. Katsetamine. “Lume omadused ja omadused” | Kaugmaterjal. S/r mängu atribuudid. Katsekomplekt. | ||||||||||
Jalutuskäigult tagasitulek, lõuna, KGN | Mõistatuste koostamine teemal “Mänguasjad” - arendage mõtlemist ja kõnet. | Harjutage asjade ilusti kappi panemise oskust. (Semjon, Timur, Ilja) | Mängu olukord "Õpetage nukule õigesti käsi pesema" | Mõistatuste kartoteek. | ||||||||||
Õhtu | F P R HE SK | Äratusvõimlemine. Kõvenemine. K.G.N. D/I “Nimeta meie rühma mänguasju” navigeerib ruumis, arendab kõnet. P/I “Stoppsignaal” - tähelepanu, reaktsioonikiiruse arendamiseks. Mänguharjutus “Ahvid” – korrake järgmisi näoilmeid. | Mänguharjutus "Kus?" "Kus?" - õppige kõnes kasutama eessõnu "Sees" "Sees" "All" (Dima, Ksyusha, Rita). Harjutage kääride ja ribade lõikamist. (Matvey, Timur, Ksyusha) | Viisakuse ja etiketi õpetus. "Nad annavad sulle mänguasja, sina annad" - suhtlemise ja mängu olukord. | Karastamiseks mõeldud seadmed. Mänguasjad. Käärid, värviline paber. | Konsultatsioon “Milliseid mänge ja mänguasju selles vanuses lapsed vajavad” |
||||||||
Jalutage | Pöörake tähelepanu möödujate riietusele - arendage kõne- ja vaatlusoskust. Mängud laste soovil. | Individuaalne. Vestlus Semjoniga käitumisnormidest tänaval. | Töö on julgustada teid lund labidatelt maha raputama ja kotti panema. | Kaugmaterjal. |
Nädalapäev, kuupäev | Režiim | OO integratsioon | Täiskasvanute ja laste ühistegevus, arvestades haridusvaldkondade lõimimist | Arenduskeskkonna korraldamine | Töötamine vanematega |
||||||
Otsene õppetegevus | Õppetegevus erilistel hetkedel |
||||||||||
Rühm, alarühm | Individuaalne |
||||||||||
Hommik | Laste vastuvõtt. U/G mäng M/P “Kellel on mänguasi?” – tähelepanu saamiseks. Vestlus lastega “Mänguasjad kodus? - harjutada jutuvestmisoskust. D/I "Mis on kadunud?" - mälu ja kõne arendamiseks. | D/I “Paarispildid” – võrrelge ja leidke samad. (Ksyusha, Rita) Parandage mänguasjade jälgimise oskust. (Ilja, Antosha, Yarik) | Olukorravestlus “Õpetagem väikest karu viisakaid sõnu ütlema” | Mänguasjad. Lauamängud. Šabloonid. Värvilised pliiatsid. | Vestlused vanemate soovil. |
||||||
Kunstiline ja esteetiline areng. Muusika. Teema: "Muusikainstrumentide mängimine." 2 Kunstiline ja esteetiline areng. Joonistamine. vt T.S Komarova lk 56 nr 28. Teema: “Väike päkapikk” Eesmärk: Õppida joonisel edasi andma väikese inimese – metsapäkapiku – kujutist, moodustades kujutise lihtsatest osadest: ümmargune pea, käbi. kujuline särk, kolmnurkne müts, sirged käed, jälgides samas lihtsustatud kujul suurusjärku. Tugevdada värvide ja pintsliga joonistamise oskust. Andke valminud tööle kujundlik hinnang. |
|||||||||||
Jalutage | Lume vaatamine. Pöörake tähelepanu langevate lumehelveste ilule. Lugege salmi. “Lumi on maha sadanud” P/I “Lumehelbed ja tuul” - sooritage liigutusi etteantud suunas. M/P "Me teeme seda nii" | Mänguharjutus “Sillal” - kõndimine kõrgel pinnal, hüppamine kõverdatud jalgadel. (Saida, Rita, Dima.V, Kirill) | Katsetades "Lumi ja vesi" - selgitage lume omadusi ja omadusi. Töö - puhastage pink. | Kaugmaterjal. Vesi pudelis, kraanikauss. | |||||||
Jalutuskäigult tagasitulek, lõuna, KGN | Loo lugemine - muinasjutt "Mänguasjad ja vanad daamid" - lugemine koos aruteluga. | Harjutage asjade õigesti kappi panemise oskust. (Nikita, Ilja, Antoša) | Lõõgastus enne magamaminekut. Muusikalise kompositsiooni kuulamine. | Raamat. Muusikalise kompositsiooniga plaat. | Loovtööde näitus. |
||||||
Õhtu | Äratusvõimlemine. Kõvenemine. K.G.N. Rahvamäng “Haned-haned” - vastake suuliselt, jookske vastuseks signaalile. Korraldage mäng "Transformatsioonilabor" - arendame ja õpime. S/R mäng “Ilusalong” - mänguoskuste arendamiseks. Harida Sõbralik suhe | D/I "Järjesta suuruse järgi" - täpsustage objektide suuruse ideed. (Timur, Yarik) Harjutage esemete iseloomulikke tunnuseid õigesti nimetama. (Rita, Sonya, Maša) | Jätkame lastele ühise mängureeglite õpetamist. Arendame sõbralikke suhteid ja oskust omavahel läbi rääkida. | Mängu varustus Esemed, mänguasjad. S/r mängu atribuudid. Didaktilised mänguasjad. | Kutsu tüdrukute vanemaid tooma nukke projekti „Nukud on erinevad. |
||||||
Jalutage | Õhtutaeva vaatlus. Pange tähele kellaaega. P/I “Lumekarussell” – kooskõlastatud mootori tekstiga. | Harjutage kuubikutest üle hüppamise oskust. (Matvey, Deniska, Anya, Rita) | Eluohutuse alane töö "Tugevdada õhtuse jalutuskäigu reegleid" | Kaugmaterjal. |
Nädalapäev, kuupäev | Režiim | OO integratsioon | Täiskasvanute ja laste ühistegevus, arvestades haridusvaldkondade lõimimist | Arenduskeskkonna korraldamine | Töötamine vanematega |
|||||
Otsene õppetegevus | Õppetegevus erilistel hetkedel |
|||||||||
Rühm, alarühm | Individuaalne |
|||||||||
Hommik | Laste vastuvõtt. U/G. mäng M/P “Pass the lelu” – reaktsioonikiiruse jaoks. Märkige lastega ilmastikuolud. D/I “Nukk” - õppige mänguasja kirjeldama, harige. Hooliv suhtumine. P/võimleja “Üks masin, kaks peterselli” | Harjutus Saida, Matvey, Artjom objektide klassifitseerimisel erinevate kriteeriumide järgi. | Mängusituatsioon “Mis on hea ja mis on halb” - elementaarsete ideede kujundamiseks. | Looduskalender. Nukk. Teema pildid. | Konsultatsioon “Kasulikud ja kahjulikud mänguasjad” |
|||||
1 Kunstiline ja esteetiline areng. Modelleerimine. vaata T.S.Komarov. Teema: “Mänguasja modelleerimine plaani järgi” Eesmärk: Õpetada lapsi valima, millist mänguasja nad soovivad kujundada. Tugevdage kuju edasiandmise võimet, kasutades erinevaid skulptuuritehnikaid. Arendage kujutlusvõimet. 2 Kehaline kasvatus (õues) vt lk 12 tund 30 Teema: “Palli veeretamine sirges suunas” Eesmärk: Veeretada palli sirges suunas, joosta sammudega, harjutada hüppamist. |
||||||||||
Jalutage | P R F HE SK | Linnuvaatlus. Õppige märkama lindude ehitusele iseloomulikke jooni, värssi lugema. “Snegirok” P/I “Linnud ja auto” - jookse ümber maamärgi. Kosmoses. M/P “See ei lenda” - tähelepanu saamiseks. | Harjutage suunda muutes kõndimist ja jooksmist. (Arina, Rita, Matvey, Anya) H-T: Joonistage figuurid. -oskus kujutada lumes pulgaga. (Tonya, Sonya, Manya) | Paku lindudele söötmist – vala leivapuru sööturisse. Kasvatame hoolivat suhtumist. | Kaugmaterjal. Spordivarustus. | |||||
Jalutuskäigult tagasitulek, lõuna, KGN | Eksperimentaalne tegevus. “Milleks ja milleks võib kujuneda” - arendada mõtlemist, järelduste tegemise oskust. | Mänguülesanne “Oleme rühma omanikud – igal mänguasjal on oma koht” | Mängusituatsioon "Näitame Pinocchiole, kuidas me oskame söögiriistu kasutada" | Üksused katsetamiseks. | Loovtööde näitus. |
|||||
Õhtu | F P R SK HE | Äratusvõimlemine. Kõvenemine. K.G.N. Korraldage mäng "Mänguasjade muuseum" - arendage mänguoskusi, oskust mänguasju kirjeldada. Pakkuge muinasjutu "Kassimaja" dramatiseeringut Muusikamäng "Toolid" - reaktsioonikiiruseks | Töö ZKR-iga. Moodustage heli "P" (Py) õige hääldus Semyon, Timur. D/I “Leia, kuhu mänguasi peitus” – harjutage kasutama eessõnu “ON” “ALL” “B” (Milania, Sonya, Masha) | Kasvatame üksteise vastu austust “Õpetage koos mängimise reegleid” | Mänguasjad. Atribuudid muinasjutu jaoks. Tamburiin, toolid. | Kutsuge mitu lapsevanemat nukumuuseumi nukke õmblema. |
||||
Jalutage | Vaatlus vastavalt olukorrale. Lõbusad mängud “Jänku taskulambist” – tekitage rõõmu ja elevust. | Harjutage üle objektide astumist. Ruslan, Dima, Sonya, Maša. | Töö tervislike eluviiside kallal "Mõte seisneb selles, et lund ei saa suhu pista" | Kaugmaterjal. Taskulamp. |
Nädalapäev, kuupäev | Režiim | OO integratsioon | Täiskasvanute ja laste ühistegevus, arvestades haridusvaldkondade lõimimist | Arenduskeskkonna korraldamine | Töötamine vanematega |
|||||
Otsene õppetegevus | Õppetegevus erilistel hetkedel |
|||||||||
Rühm, alarühm | Individuaalne |
|||||||||
Hommik | Laste vastuvõtt.U/G.Mäng M/P “Pada mänguasjast edasi” - mäng tähelepanu ja käeliigutuste kiiruseks. Vestlus lastega - Milliseid mänguasju Mänguasjapoes müüakse - arendame mälu, teadmisi, kõnet. Tulemus: S/R “Mänguasjapood” – arendada süžeemänguoskust, haridussõbralik | D/I “One - many” – harjutab (Dima, Sonya, Rita) omadussõna ja nimisõna kokkuleppimist soo ja “mänguasjade” arvu järgi | Olukorravestlus “Räägi Dunnole, miks sul on vaja lauamänge, mänguasju, p/mänge” - teadmiste ja seletamisoskuse arendamiseks. | Mänguasi. S/r mängu atribuudid. Lauamängud. | Tuletage vanematele meelde sanitaarpäeva. |
|||||
1 Kõne arendamine. ZKR vt V.V. Gerbova lk 46 Tund 4. Teema: Jutu “Mänguasjad” koostamine Eesmärk: Harjutada loo koostamist – kirjeldus. Rikastage ja täpsustage selleteemalist sõnavara. Arendada jämedat ja peenmotoorikat, mälu, mõtlemist, tähelepanu, foneemilisi protsesse, analüüsi- ja sünteesiprotsesse. 2 Füüsiline areng. Füüsiline treening. Lk 12, tund 31. Teema: „Kõndimine ja jooksmine suunamuutustega. Eesmärk: harjutada kõndimist ja jooksmist liikumissuuna muutmisega, palli viskamist maas ja püüdmist kahe käega, korrata neljakäpukil roomamist. |
||||||||||
Jalutage | Puude vaatlus. Õppige läbi viima välimuse võrdlevat analüüsi. P/I “Jookse ilma haiget tegemata” – parema jooksutehnika saavutamiseks on hea rüht M/P “Leia nukk”. kosmoses. | Parandage motoorset aktiivsust - kõndige 10-15 cm joonte vahel (Matvey, Anya, Dima) Pakkuge lumele puu joonistamist - õppige joonistama sirgeid jooni (Tonya, Sonya). | Olukorravestlus “Kuidas külmal aastaajal puude eest hoolitseda?” Töö - paku puude külge lume lükkamist. | Kaugmaterjal. Puidust pulgad joonistamiseks. | ||||||
Jalutuskäigult tagasitulek, lõuna, KGN | D/I “Võlukirst mänguasjadega” – nimetage ja määrake materjal, millest mänguasjad on valmistatud. | D/I “Pane mänguasjale hellitavalt nimi” – parandage hellitava kõne oskust, muutes lõppu. (Ruslan, Maša, Rita, Anya) | Töö - pakkuge mänguasjade pesemiseks ettevalmistamist. Lõuna ajal kasvatame laua taga käitumiskultuuri. | Rind mänguasjadega. | ||||||
Õhtu | SANITAARPÄEV. | |||||||||
Jalutage |
õpetaja:
Naydenova Irina Petrovna
Koos. Zdvinsk
Eesmärk: koguda projekti “Me mängime...” käigus omandatud teadmisi.
Ülesanded: aidata meenutada A. Barto luuletusi tsüklist “Mänguasjad”. Anda võimalus luuletusi täies mahus ette kanda, arendada mälu; harjutada õiget hääldust; kasvatada mänguasjadesse hoolivat suhtumist.
Varustus: Esitlus - luulekogu A. Barto sarjast “Mänguasjad”, pehmed mänguasjad.
Tegelased . Matryoshka, saatejuht, lapsed.
Ürituse käik.
Lapsed sisenevad muusika saatel kaunistatud saali. Järsku koputati uksele. Ja saali siseneb matrjoška (1.Vene rahvaviisi heliribale ). Tervitab lapsi ja õpetajat.
Matrjoška : Tere lapsed! Kas täna on teie puhkus? No siis ma jõudsin siia. Ja mul on teile pakett
(annab selle saatejuhile)
Juhtiv: Siin on tänulik matrjoška (loeb): "Lastele, kes armastavad oma mänguasju ja hoolitsevad nende eest."
Matrjoška : Vaatame, mis pakendis on. Jah, siin on meie lemmikmänguasjad! (näitab mänguasju)
Kasvataja : LapsedNeile meeldib nendega mängida ja nad võivad isegi mänguasjade kohta luuletusi lugeda.
1 SLAID
( Kaasas on A. Barto luulekogu esitlus sarjast “Mänguasjad”.
Teeme teid lühikesele jalutuskäigule.(Avab teise külje.)
2LIIDA
Lapsed, kes sellel lehel elab? Vaatame. (Mishka ilmub; tal pole käppa)
Kes see on? ( karu) . Miks ta on kurb? (Laste vastused)
Õpetaja tuletab lastega luuletust meelde
Kaisukaru kukkus põrandale
Mishka käpp rebiti ära
Ma ikka ei jäta teda
Sest ta on hea
Kuidas saame Mishkat aidata? (Õmble jalga .) 3 LIBISEMA
Matrjoška : Vaata, Mishka on väga õnnelik! Naerata talle tagasi.
Lapsed naeratavad Mishkale.
Matrjoška : Poisid, Mishka armastab tantsida. Tantsime.
2. Laulu-tants "Mishka"
Õpetaja avab järgmise 4 SLAIDI, millel on kujutatud kassi veerevat veoautot
Viime kassi autoga sõitma. Niipea, kui auto hakkab liikuma, hakkab kass niigama ja hüppab välja, lükates veoauto ümber. (Mängiti välja.)
Mis luuletus seal veoauto kohta on?
Ei, me poleks pidanud otsustama
Sõida kassiga autos:
Kass pole ratsutamisega harjunud -
Veok paiskus ümber.
Õpetaja avab 5 slaidi, mis näitab jänku
Mis meie jänkuga juhtus, saame teada luuletusest.
Omanik jättis jänku maha
Jänes vihma kätte jänku.
Ma ei saanud pingilt maha
Kõik nahani märg
Matrjoška : Oi, kui halba ta omanik tegi. Tõenäoliselt oli ta vihma käes täiesti ära külmunud. Näidake, kuidas jänku istus vihma käes märjana.
Lapsed näitavad. 3.VIHMA HELID
Poisid, kuidas ma saan jänkut aidata? (Kuivatame jänku koheva rätikuga ja asetame murule päikese kätte. ).
Kasvataja : Kas sa tahad jänku tuju tõsta?
Lapsed : Jah!
Kasvataja : Muutkem nüüd kõik jänesteks ja mängime.
4. Mäng "Väike valge jänku istub"
Väike valge jänku istub ja kõigutab kõrvu.
Niimoodi, niimoodi liigutab ta kõrvu.
Jänkul on külm istuda, tal on vaja käpad soojendada.
Nii peate oma käpad soojendama.
Jänesel on külm seista, jänku peab hüppama.
Hüppa, hüppa, hüppa, jänku peab hüppama.
Keegi hirmutas jänku, jänku hüppas ja jooksis minema.
Matrjoška : Kas olete Bunny kõrvad soojendanud?
Lapsed : Jah.
Matrjoška : Kas olete Bunny käpad soojendanud?
Lapsed : Jah.
Matrjoška : Jänku on väga õnnelik!SLAID 6. Lubame talle, et me ei jäta teda maha ja oleme sõbrad ja mängime temaga.
Õpetaja avab 7 LIBISEMA , mis kujutab süžeed: tüdruk nutab tiigi ääres.
- Kes sellel lehel elab? Ja tema nimi on Tanya. Luuletusest saame teada, miks Tanya nutab.
Õpetaja loeb koos lastega luuletuse ette:
Meie Tanya nutab kõvasti
Ta viskas palli jõkke.
Tanya, ära nuta
Pall jõkke ei uppu.
Kuidas saan Tanyat aidata?(Peate palli saama.)
Milline ta on? (Suur, ümmargune, märg.). Mida teha palliga, et see kuivaks? (Pühkige seda salvrätikuga.)
Mängime palliga.
Mäng "Pall".
See on see, mis see on, see on see, mis see on
Pall on värviline ja vallatu.
Ei nuta kunagi
Hüppab mööda rada(Lapsed istuvad oma kohtadel ja vaatavad, kuidas saatejuht lööb palli lauldes vastu põrandat ja püüab selle kinni).
Ma hoian palli oma kätes
Ja ma näitan lastele.
Kellele ma selle andma peaksin? Kellele ma selle andma peaksin?
(Esineja hoiab palli käes ja kõnnib laste ees, näidates seda lastele) .
Kes viskab palli?
Ma annan palli Kolenkale.
Kolja viskab ise palli.
(Annab palli lapsele. Laps viskab palli juhile tagasi).
Õpetaja avab SLAIDI 8, millel on kujutatud elevanti.
Heitke pilk sellele pildile. Keda sellel on kujutatud?
Lapsed: elevant.
Koolitaja: Ta pole üldse nagu teised loomamänguasjad. Vaata, millised on tema kõrvad. Suur või väike? Ja kui suur ja pikk nina on elevandil, ja nad kutsuvad seda -pagasiruumi.
Kasvataja : Ja nüüd ma loen sulle ühe luuletuse.SLAID 9
On aeg magama minna, härg jäi magama,
Lamage kasti külili.
Unine Karu läks magama,
Ainult elevant ei taha magada.
Elevant noogutab pead -
Ta kummardub elevandi poole.
Matrjoška : Näidake elevandile, kuidas magada.
Lapsed näitavad, kuidas magada (5.hällilaul)
Kasvataja : Just nii, käed põse all, silmad kinni.
Matrjoška: Millised mänguasjad meile täna külla tulid? Ma näen, et sa armastad oma mänguasju ja kohtled neid hoolikalt. Tantsi oma mänguasjaga.
(6.Muusikamäng, lapsed tantsivad mänguasjadega).
Tatjana Mihhailovna Boykova
Lõpuürituse “Minu lemmikmänguasjad” kokkuvõte
Ülesanded: sõnavara kokkuvõte ja aktiveerimine antud teemal
1. Arendada loomingulist iseseisvust kunstiliste kujundite loomisel mänguasjad
2. Äratada lastes positiivseid emotsioone
3. Aktiveerige füüsiline aktiivsus
4. Õpi mõistatusi lahendama
Eeltöö: laste joonistusvõistlus. Iga rühma kolm parimat tööd asetatakse stendile. Terve nädala viib kehalise kasvatuse juhendaja läbi hommikuvõimlemist, kasutades lastelaule teemal mänguasjad.
Juhtiv:
Nad ei osta sõpru
Sõbrad ei ole müügiks.
Inimesed leiavad sõpru
Nad loovad ka
Ja ainult meiega,
Poes mänguasjad,
Tohutu valik
Sõbrad ja sõbrannad.
Ja mida teie lemmikmänguasjad?
Loodame, et te ei solva neid.
Meil on hästi mänguasjad:
Nukud, karud ja tuleristsed,
Nendega on lõbus mängida
Aga ära unusta:
Mänguasjad pole inimesed,
Aga kõik saavad aru
Ja see neile väga ei meeldi
Kui need on katki.
Lase mänguasjad on meiega sõbrad,
Me ei solva neid,
Mängime hiljem
Me paneme kõik oma kohale tagasi.
Terve selle nädala oleme valinud parimaid joonistusi. Kus sa oma lemmikmänguasjad täna teie tööde näituse avamisel, enne kui avaldame võitjate nimed; Kutsume teid õppima lõbusat tantsu, mis helistas: "Karu ja nukk tantsivad tantsu" (sõnad ja muusika autor Kachurbina)
Võitja auhinnatseremoonia (lapsed võtavad need ise kotist välja mänguasi)
Autasustasime oma konkursi võitjaid, aga puhkus mänguasjad jätkuvad. Nüüd lähevad kõik oma mängualadele ja ootavad külalisi.
Lastele lähevad külla karu ja nukk.
ETTEVALMISTUS GR. Tegelased kutsuvad lapsi arvama mõistatused:
Milline mänguasi kõigepealt murravad nad selle pooleks ja siis mängivad? (matrjoška)
Milline kangekaelne mees!
Sa ei pane mind igaveseks pikali!
Ta ei taha üldse magada
Ma panen selle maha - see tõuseb uuesti üles,
Ja seisab, kõigub
Kuidas seda nimetatakse (Vanka – püsti)
Hoian teda rihmast kinni
Kuigi ta pole üldse kutsikas
Ja ta sai rihmast lahti
Lendas pilvede taha. (Õhupall)
See hobune ei söö kaera
Jalgade asemel on kaks ratast.
Istu hobuse selga ja sõida sellega.
Lihtsalt juhtige paremini. (jalgratas)
Kogu laud on ruutudes
Nad on sõdureid täis
Sõduritel pole laskemoona
Aga nad panevad matki (male)
KUI VISKAD SELLE JÕKE, SIIS SA EI UPU,
PÖÖRAD SEINA – SEE EI OIGISE,
SA VISKAD MAA
SEE HAKKAB ÜLES LENDAMA. (pall)
Teostame mängu"Purjas koer".
Valime koera, lapsed lähevad tema juurde, karistuse määramine: "Siin istub karvas koer,
Käppades, nina maetud.
Vaikselt, rahulikult ta istub. Ta kas uinub või magab.
Läheme tema juurde, äratame ta üles ja vaatame, mis juhtub?
(Lapsed jooksevad minema, koer jõuab järele.)
Premeerime lapsi osalemise eest.
Kangelased lähevad St. ja K gr.
Mõistatused:
Mida see kõik tähendab?
Tüdruk ei nuta
pane sind magama -
Jääb magama
Päev ja kaks
Ja isegi viis. (Nukk)
Vaadake sügavale torusse; see on nagu muinasjutt
Seal kujunesid värvid mustriks.
Toru ei ole mikroskoop,
Ja värviline (kaleidoskoop).
Peidus sinu ja minu eest
Ühest nukust teise,
Täpid sallidel
Missugused nukud? (matrjoškad).
Juhtub
Korvpall
Võrkpall ja
Jalgpall.
Hüppab, hüppab
Ja ta ei tunne väsimust. (Pall)
Joob bensiini. Nagu piim
Ta läheb kiiresti ja kaugele.
Veab kaupa ja inimesi
Sa oled temaga muidugi tuttav. (Auto)
Üles alla.
Kas sa tahad sõita-
Istu nende peale. (Kiik)
P. ja. "Lennuk"
Lapsed jagunevad rühmadesse, millest igaühel on oma lennuväli. Mängijad kujutavad piloote. Kõrval signaal: "Lennuks!"- lapsed teevad ringjaid liigutusi kõverdatud kätega rinna ees - "käivitage mootorid". Järgmine kord signaal: "mine"- lapsed tõstavad käed külgedele ja jooksevad erinevates suundades kogu ala ulatuses. Kõrval signaal: "Maandumine!"- lapsed leiavad oma koha (lennuväli).
Anname lastele kingituse, minge ml-sse. gr.
Mõistatused:
Võtame värvilised tellised,
Ehitame kõik majad.
Isegi tsirkus avalikkusele
Lõppude lõpuks on meil... (Kuubid)
See on pehme mänguasi-
Pikakõrvaline loom.
Anna talle porgand käpa sisse
Pealegi mänguasi on(jänku).
Kes ei sööks lõhnavat mett?
Ja ta ei ela koopas?
Ta ei tea, kuidas möirgada
See on plüüs... (Karu).
Herned helisevad selles.
Väikestel on lõbus.
See on esimene mänguasi
Nime all (Kott).
Pagasiruumi tuumad on sellega nakatunud,
Ja nad tulistavad sõdureid.
Siin on sõjavägi mänguasi
Kas arvasite ära? See (Püstol).
See on laste mänguväljak
Pall on käes, ämber, labidas
Nii poisid kui tüdrukud
Nendega kaasa võetud (Mänguasjad) .
P. ja. Hall jänku istub.
Hall jänku istub
Ja ta kõigutab kõrvu.
Niimoodi, niimoodi
Ta liigutab kõrvu!
jänku istumiseks on külm
Ma pean oma käpad soojendama
Niimoodi, niimoodi
Peame oma käpad soojendama.
Jänesel on külm seista.
Jänesel on vaja hüpata.
Nagu nii. Nagu nii
Jänesel on vaja hüpata.
Hunt hirmutas jänku!
Jänku jooksis kohe minema!
Teeme lastele kingitusi.
Skript välja töötatud: Boykova T.M.
sampfuncs.ru – naise kosmeetikakotis. Portaal armastatud naistele