Talverakendused - kuidas oma kätega talveteemalist rakendust teha. Taotlus teemal "talv" lasteaialastele

Vallavalitsuse administratiivne koolieelne õppeasutus

Varajase Arengu Keskuse Lasteaed №43

Paberkandjal rakenduste rakendamise tunni kokkuvõtte väljatöötamine

"Zimushka - talv"

Koolitaja:

Ryndia Olga Petrovna

Kaliningrad

2017

Tunni teema: "Zimushka - talv."

1. Tunni eesmärk: Moodustada talvemaastiku loomise oskus murtud aplikatsioonitehnikas.

2. Ülesanded:

1. Laiendage laste arusaamist talvest, talve märkidest;

2. Jätkata lastele valmis pabervormide alusele kleepimise õpetamist, murtud aplikatsioonitehnikas lumehelbete valmistamise oskuse kujundamist;

3. Arendada käte peenmotoorikat, täpsust, tähelepanu, kujutlusvõimet, loovust;

4. Arendada küsimustele vastamise oskust, soodustada laste kõne aktiveerumist;

5. Kasvatage armastust talvehooaja, looduse, ilu vastu.

3. Tunni tüüp: keeruline.

4. Kutse vorm: eesmine, rühm, individuaalne.

5. Kestus: 20 minutit.

6. Osalejad: keskmise rühma lapsed.

7. Õpilaste vanus: 4-5 aastat.

8. Seadmed ja materjalid: CD- mängija P.I. Tšaikovski meloodia "Aastaajad" "Jaanuar" salvestisega, valmis osad aplikatsiooniks (puud), valge paberileht lume jaoks, tumedat värvi aplikatsioonipõhi, liimipulk (iga lapse jaoks ), aplikatsiooninäidis, I. Šiškini maali "Talv" reproduktsioonid, talviseid loodusnähtusi kujutavad illustratsioonid, magnettahvel.

9. Esialgne ettevalmistus: talviseid maastikke kujutavate illustratsioonide vaatamine, luule tundmaõppimine, vanasõnad, mõistatused talve kohta, G.Kh.Anderseni muinasjutu "Lumekuninganna" lugemine, lumest erinevate kujundite modelleerimine jalutuskäigul, lumehelbete vaatlemine ja uurimine, detailide ettevalmistamine aplikatsiooniks. .

10. Lastega töötamise meetodid ja võtted:

Verbaalne (lugu, küsimused,vestlus, selgitus) visuaalne (I. Šiškini maali "Talv" reproduktsiooni demonstratsioon, talviseid loodusnähtusi kujutavad illustratsioonid),korrigeeriv (füüsiline minut, näpuvõimlemine),mäng (mõistatused talve kohta, talviste loodusnähtuste kohta).

11. Tunni ülesehitus:

Põhiosa (Motiveeriv-orienteeruv etapp)

Talveteemaliste mõistatuste arvamine, talvest rääkimine, talviste loodusnähtuste mõistatamine, kehaline kasvatus “Ehitame lumepalli”, I. Šiškini maali “Talv” reproduktsiooni uurimine, pildist rääkimine, näpuvõimlemine “Lumepallid”, esinemine. katkine rakendus

16 min.

Tunni lõpp (peegeldav-hinnav etapp)

Lastetööde näitus, laste ümberlülitamine teisele tegevusele

3 min.

12. Tunni käik:

1. Organisatsioonimoment.

(Õpetaja ja lapsed kogunevad vaibale ringi.)

Minut sissepääsu päeva "Rõõmuring".

Õpetaja: Tere hommikust, lapsed! Täna hommikul lumine ja külm ilm! Ma ei tahtnud oma soojast ja hubasest kodust lahkuda. Aga ma nii väga tahtsin sinuga kohtuda ja mul on selle üle väga hea meel!

Ühendame käed ja tervitame üksteist üksmeelselt:

Tere hommikust, head valgust!

Heade sõnade ja lugupidamisega!

Lapsed: (Korrake tervitusi.)

2. Motivatsiooni-indikatiivne etapp.

Koolitaja: Poisid, arvake mõistatusi:

Sassis teed

Kaunistas aknad.

Andis lastele rõõmu

Ja ta sõitis kelguga.

Lapsed: Talv!

Koolitaja: Hästi tehtud! Järgmine mõistatus:

Lumi põldudel, jää vetel,

Tuisk kõnnib.

Millal see juhtub?

Lapsed: Talvel!

Õpetaja: Olgu! Kes teist armastab seda aastaaega ja miks?

Lapsed: Saate ehitada lumememme, kelgutada, uisutada, lumepalle mängida.

Koolitaja: Talv on suurepärane aastaaeg. Looduses on sellega seotud palju nähtusi. Arvake ära, millistest talvistest loodusnähtustest ma teile räägin.(Iga kord, kui mõistatuse ära arvatakse, lisab õpetaja tahvlile vastust kujutava illustratsiooni.)

Taevast - täht,

Peopesal - vesi.(Lumi.)

Lapsed istusid astangule

Ja nad kasvavad aina üles ja alla.(Jääpurikad.)

Läbipaistev nagu klaas

Ärge pange seda aknasse.(Jää.)

Mitte lund ega jääd

Ja hõbe eemaldab kõik puud.(Härmatis.)

Koolitaja: Hästi tehtud! Kõik mõistatused on ära arvatud ja nüüd puhkame:

Kehalise kasvatuse minut "Ehitame lumepalli"

Läksime tänavale(Marssib)

Sajab lund! (Käed üles ja külgedele)

Siin võtame labidad,(töö labidatega)

Jah, lükkame kogu lume ära.(töö labidatega)

Tallame teed(trügivad jalgu)

Päris lävepakuni(trügivad jalgu)

Ümmarguste lumepallide valmistamine(Nad teevad lumepalle)

Ja tohutud tükid(Näita suurt palli)

Ehitame lumemaja(Marssib)

Elame selles koos.(plaksutama)

Õpetaja: Kas sa puhkasid?

Lapsed: Jah!

Õpetaja: Poisid, vaadakekuidas kunstnik I. Šiškin talve nägi ja kujutas(näidatud on reproduktsioon I. Šiškini maalist "Talv") .

Mis on pildil näidatud?

Lapsed: ümberringi talv, mets, lumi.

Koolitaja: Mida saate lume kohta öelda? Mis ta on?

Lapsed: valge, hõbedane, külm, kohev.

Kasvataja: nimetage lund hellitavalt?

Lapsed: lumepall.

Kasvataja: Vaata, kuidas lumi kattis kogu maa ja puud, kuidas see sädeleb, särab kaunilt päikese käes. Proovime kujutada lumega kaetud metsa. Palun võtke istet.

Enne kui alustame, sirutame sõrmi.

Sõrmevõimlemine "Lumepallid".

Võtame natuke lund

Teeme peopesadesse lumepalle.

Nad tormasid koos -

Meie käed venisid.

Ja nüüd on aeg luua -

Lumega kaetud mets "skulptuuri".

Koolitaja: Teie ees lebavatele paberilehtedele kleepime esmalt puud, mis kujutavad metsa.

Lapsed:(Täitke ülesanne.)

Kasvataja: Selliseks imeliseks metsaks oleme saanud, aga lumi pole veel maha sadanud. Ja siit tuleb lumesadu. Kuid lumehelbeid valmistame ebaharilikul viisil: valgest paberist, lõigates need oma kätega ära.

(Õpetaja näitab, kuidas paberirebimise abil aplikatsioonidetaile teha.)

Koolitaja: Nüüd peame mõtlema, kuidas saadud "helbed" meie maastikule kleepida. Mõelge, kuidas seda teha nii, et see tuleks ilusti välja nagu tõeline kunstnik.

Lapsed: Lumi, kui see langeb, langeb puude okstele, keerleb õhus.

Kasvataja: Siis liimid oma "helbed" puuokstele, jõulupuule. Ja võib-olla keerlevad õhus mõned lumehelbed?

(Selgitamise käigus näitab õpetaja detailide liimimise võtteid.)

Kasvataja: Huvitav, millise talvemetsa sa saad?

(Lapsed täidavad ülesande P.I. Tšaikovski "Aastaajad" "Jaanuar" muusikalise saatel.)

3. Reflektiiv-hinnav etapp.

Koolitaja: Poisid, nüüd korraldame näituse, asetage teie tööd tahvlile.

(Lapsed kannavad oma tööd ja riputavad selle tahvlile.) (Lisa 1)

Kasvataja: Milliseid ilusaid pilte talvisest metsast saime, milline pilt teile kõige rohkem meeldis?

Lapsed: See, sellel on ilus lumesadu.

Lapsed: Ja sellel puud on huvitavad.

Lapsed: Ja kõige korralikum töö, see.

Koolitaja: Millist rakendust või millist "talvist" joonistust soovite joonistada?

13. Kirjandus:

1. Amokov A.B. Rakenduse art. Raamat. Noorte ja keskealiste lastega klassidele. M., 2002.

2. Komarova T.S. Kaunite kunstide tunnid lasteaias. M., 1991

3. Malik O.A. Rakendustunnid: arendame koolieelikute iseseisvust. - M.: TC Sphere, 2010. - 96 lk.

4. Novikova I.V. Töötamine ebatraditsiooniliste materjalidega lasteaias. - Jaroslavl: LLC "Arenguakadeemia", 2012. - 112 lk.

5. Svetlova I. Arendame peenmotoorikat ja käeliigutuste koordinatsiooni. "Eksmo", M., 2005.

Lisa 1

Keskmise rühma õppetegevuse konspekt, kasutades ebatraditsioonilisi vorme. Kollektiivne taotlus "Talvepuu".

Sihtmärk:
Jätkake laste õpetamist kasutama ebatavalist tüüpi rakendusi;
Arendada dialoogilist kõnet, aktiveerida sõnavara;
Soodustada kognitiivse huvi arengut;
Kasvatage liimiga töötamisel täpsust;
Eelkooliealiste laste käte peenmotoorika arendamine ebatraditsiooniliste rakendusvormide kasutamise kaudu.

Materjal: Valged salvrätikud, PVA liim, pintsel, õlilapp, pintslihoidja, niiske salvrätik, toonitud paberileht, puid talvel kujutavad illustratsioonid, interaktiivne laud.

Eeltöö: Maalide uurimine teemal "Aastaajad". Talveteemaliste juttude ja luuletuste lugemine. Albumi "Aastaajad" kuulamine. Talveteemaliste mõistatuste väljaarvamine.

Õppetegevuse korraldus ja metoodika.
Kasvataja: Poisid, mis hooaeg meil praegu on? (laste vastused).
Koolitaja: Pidagem meeles talve peamisi märke ja selleks soovitan teil mängida mängu:
Mäng interaktiivsel laual "Aastaajad": lapsed valivad pakutud esemete hulgast need, mis sobivad talvehooajaks (talvemärkide fikseerimine).

Koolitaja: Poisid, kas tahate, et ma räägin teile muinasjuttu talvest? (laste vastused).
Koolitaja: Siis istu maha ja kuula, muinasjutt algab. Lapsed istuvad õpetaja kõrval matil.
- Kaugel, kaugel põhjas, kus on alati külm, oli jääloss. See oli väga ilus ning selle seinad ja aknad olid kaunistatud härmatiste mustritega. Talv elas selles lossis.
Poisid, milline on teie arvates talv? (laste vastused).
Kasvataja: Sa ütlesid kõik õigesti, kuid vaatamata sellele, et talv on külm, on ta väga hooliv. Talv lendas päevast päeva mööda maailma ja kattis härmatise eest noort rohtu ja lilli. Kuid üle kõige meeldis talle mässida puid hõbedase härmatise ja lume sisse. Vaatame aknast välja ilusaid lumega kaetud puid (kui sel päeval lund ei ole, siis näidake lihtsalt pilte talvel puudest). Näidake tahvlil puude pilte (jätke meelde puude struktuur ja nimed).
Koolitaja: Poisid, kas soovite teha nii ilusa puu? (laste vastused)
Poisid, milline talv mähib puid? (laste vastused)
Koolitaja: Aga meil pole lund ega härmatist. Millest saame oma talvepuid teha? (laste vastused). Kui lastel on raske vastata, siis esitan neile suunavaid küsimusi.
Koolitaja: See on õige poisid. Täna töötame salvrätikutega. Mis värvi salvrätikuid me vajame? (laste vastused)
Koolitaja: Aga enne kui oma tööga alustame, soovitan teil korraks "Valgeks kohevaks" muutuda.
Lapsed seisavad oma istmete lähedal ja teevad sõrmeharjutusi.
Sõrmede võimlemine "Valge kohev"
Puistab valgeks, lume kohevaks (laske käed sujuvalt ülevalt alla)
Hõlmab kõike ümberringi. (Laiutage käed laiali)
Kohev mütsil (osutame nimega asjadele)
Kohevust kasukatel (või vaheldumisi painutage sõrmi)
Kohev kulmudel
Kohev huultel.
Kui kõditav – vau! Tikutame ennast ja raputame end
Kes kõditab - kohev! Peopesad teie ees, puhuge neile
Lapsed istuvad laua taha, tühjad salvrätikud peal.
Kasvataja: Näitan lastele toonitud tausta, eelnevalt liimitud tüve ja lumehangetega, lapsed peavad puu oksi täiendama, keerates salvrätikud kimpudeks.



hooldaja: Puul on juba tüvi, millest on puudu? (laste vastused)
hooldaja: Just, nüüd ma näitan teile, kuidas me oksi teeme. Võtame salvrätiku ja keerame riba kimbuks, sellest saab meie puu oks, siis keerame pallid kokku, teeme neist lume.
Asume siis tööle.
Lapsed täidavad kollektiivset rakendust.
Kasvataja: Võtame pihku pintsli, korjame sellele liimi, määrime oma kimbud liimiga ja liimime puutüve külge, saame oksa. Ja nii edasi, kuni puu on valmis. Seejärel keerame salvrätikutest pallid (lumi) ja liimime need kogu lehe perimeetri ümber. Õpetaja jälgib laste tööd, vajadusel osutab neile abi.
Ja nüüd teen ettepaneku uuesti mängida, minna laua taha ja joonistada "Talvemaastik"
Mäng interaktiivsel laual "Talvemaastik": lapsed loovad kordamööda talvemaastikku, valivad selleks vajalikke esemeid, selgitavad, miks neid talvel vaja on, tugevdades seeläbi ideid talvest, talverõõmudest.


Koolitaja: Hästi tehtud poisid, tegite suurepärast tööd. Kõik tegid koostööd ja saite väga ilusa talvepuu.

Natalia Chigirina

See sort paberplastid lastele kättesaadav ja täiskasvanutele huvitav. olemus tehnoloogia, sealhulgas et viburi valmistamisega luuakse dekoratiivne element. Lipu saadakse pehmete liikide keeramisel paber. Selle jaoks tehnoloogia parem on kasutada salvrätikuid, kuid võite kasutada ka tualetti või lainepappi paber. Seda tüüpi produktiivne tegevus aitab parandada liigutuste koordineerimist, toimingute sooritamise täpsust ja käte peenmotoorikat.

Ülesanded:

Tutvustage aplikatsioonide tegemise tehnika« paber plastik» ;

Arendada käte ja silmade peenmotoorikat;

Kujundada suuliste juhiste järgimise oskust;

Arendage kunstilist maitset ja loovust, aktiveerige kujutlusvõimet ja fantaasiat

Tööks vajame järgmisi materjale ja tööriistad:

paber valged salvrätikud, liimipulk, lihtne pliiats, alus - A4 värviline papp, kujuline auguraja "Lumehelves"

Täitmise sammud tööd:

1. Rebi salvrätikud ribadeks.


2. Me keerame ribad flagellaks


3. Joonista kartongile lihtsa pliiatsiga talvemaastiku piirjoon


4. Hakkame lippe liimima, määrides kontuuri liimiga



5. Täidame kontuurid salvrätikuga, lõigates selle mööda siluette.





6. Täiendada lumehelbe aplikatsioon.


7. Meie töö on valmis.

Seotud väljaanded:

Tere kallid sõbrad ja kolleegid! Esitan teile meistriklassi ringidest ilusate ja lihtsate lumehelveste valmistamiseks. Paber.

“Talvine fantaasia” Aplikatsioonitehnika meistriklass. Tervitused kõigile minu lehe kolleegidele. Tänan, et külastasite mu isandat.

Rakenduse "Tere, talv-talv" tegemise meistriklass. Nii on kätte jõudnud talv, muinasjuttude ja maagia aeg. Kui palju nalja, rõõmu.

Sihtmärk. Tõsta õpetajate professionaalset taset plastilineograafia kui ebatavalise visuaalse tegevuse tehnika kohta eelkooliealiste lastega.

Eesmärk: tutvustada vanematele ebatavalist rakendustehnikat. Ülesanded: - õppida looma pilti kasutades erinevaid materjale.

Tere õhtust, mu kallid kolleegid ja sõbrad! Uusaasta pühade eel otsustasin värskendada oma kostüümide garderoobi sündmuste jaoks.

Iga aasta 9. mail tähistab meie riik ja kõik seal elavad inimesed võidupüha. Räägime oma lastele, mida natsid tahtsid.

Laste kunstilise ja esteetilise arengu klasside valmiskokkuvõtted talvisel teemal. Samm-sammult töötoad kõige külmemale aastaajale omaste süžeedega aplikatsioonide valmistamisel. Traditsioonilised ja originaalsed ideed "talve peategelaste" - lumememmede, jõulupuude, jõuluvanade ja lumetüdrukute, härglinnude ja teiste talvitavate lindude kujutamiseks. Siit leiate erineva keerukusastmega rakendusi – kõige lihtsamast, värvilisest paberist kuni mahukateni, "puuvillase lume" ja muude mittestandardsete materjalidega.

Rakendused talve kaunitaridega, igale maitsele ja vanusele.

Sisaldub jaotistes:

Kuvatakse väljaanded 1-10 859-st.
Kõik jaotised | Talv. Talveteemalised rakendused

Juhendaja: Anna Vladimirovna Korotkova, MBOUTSO nr 25 lasteaia esimese noorema rühma õpetaja "olümpia" Sihtmärk: Tootmine vatipadjakeste rakendused. Ülesanded: 1. Laiendage laste ideid lumest, aktiveerige laste kõne kunstilise sõna abil. 2. Paranda...


Sihtmärk: laiendage laste ideid teemal talvel Olümpiaspordialad, loovtööde loomisega. Ülesanded: Õpetage lapsi paberist kujundama, täiendage tööd detailidega rakendusi, parandada kääridega töötamise oskusi. Arendage kunstilist maitset, peenmotoorikat ...

Talv. Talveteemalised taotlused - Ühise õppetegevuse "Lumememm mannaga pealekandmine" kokkuvõte

Väljaanne "Ühisharidusliku tegevuse kokkuvõte" Manna kasutamine ... " Ülesanded: Jätkata lastele tutvustamist teraviljast esinemise tehnikatega. Õppige manna üles võtma ja valage see ettevaatlikult liimiga määritud tooriku pinnale. Laiendage laste sõnavara sõnadega: arendage lapse visuaalset ja kuulmisvõimet, käte peenmotoorikat. Üles tooma...

MAAM Piltide raamatukogu


Sellest, mida nad lihtsalt ei loo lastele huvitavaid ja originaalseid rakendusi. Kasutatakse kruupe, kangast, pastat, plastiliini, värvilist paberit ja helmeid. Tihti kasutan ühes töös mitut erinevat materjali. Tänu sellele arendab laps maitset, treenib väikeseid ...

GCD FEMP jaoks nooremale rühmale rakenduse "Lumememm" kaudu _noorema_ rühma laste otsehariduslike tegevuste (NOD) korraldamine teemal: (FEMP rakenduse abil) NOD kokkuvõtte autor: Borovkova Anna Leonidovna, MBDOU Ozero-Karachinskiy lasteaed, Ph.D. Karachi järve "Lumemees" sissejuhatav osa (motiveeriv,...


Ülesanded. Laiendage laste ideid lumest; aktiviseerida koolieelikute kõnet kunstilise sõna abil; kinnistada oskust paberilehele ringe kleepida; arendada kompositsioonitunnetust valmisvormide liimimisel, käte peenmotoorikat. Kasvatage täpsust töötamisel ...

Talv. Talveteemalised rakendused - Mahuline rakendus looduslikust materjalist "Talv metsas"


Teema: "Talv metsas" Materjali kirjeldus: see rakendus on mõeldud vanematele koolieelsetele lastele (6-7-aastased, õpetajad ja vanemad. Eesmärk: seda tööd saab kasutada rühma kaunistamise elemendina talvepühadeks või enda tehtud kingituseks ...


Meistriklass kollektiivse aplikatsiooni "Härgvindid oksal" valmistamiseks Nasyrova Julia Faritovna Rakendus on lihtne ja taskukohane viis kunstiteoste loomiseks, mis on mõne kasvataja eeltööga saadaval väikelastele (3–4-aastased). ...

GCD vanemas rühmas rakendusel "Zimushka-Zima"

Meetodid ja tehnikad: visuaalne-verbaalne: kuvamine, selgitus, julgustamine; mäng
Eesmärk: luua tingimused paberitükkide rebimise ja kleepimise tehnika valdamiseks ekspressiivse pildi loomisel.
Ülesanded :
Hariduslik: kujundada ideid talvest, talvemärkidest, soodustada lumehelveste kujutamiseks erinevat tooni salvrätikute kasutamist.
Arendamine: arendada laste loovust, sõrmede peenmotoorikat, oskust paberilehel kompositsiooniliselt "lund" seada; oskus kooskõlastada oma tegevust meeskonna tööga.
Hariduslik: sisendada lastesse armastust looduse vastu; sõbralik suhtumine üksteisesse; oskus suhelda lasterühmas: tekitada lastes positiivseid emotsioone.
Eeltöö: piltide vaatamine, illustratsioonid teemal "Talv", lume vaatamine jalutuskäigul, mõistatuste arvamine, luuletuste kuulamine, jutud talvest.
Materjal: erinevat värvi pabersalvrätikud lumehelvestele, PVA liim, pintslid, talvemaastik.

GCD edenemine

Koolitaja: Tere lapsed! Arva ära mõistatus: arva ära, kes
Istuv armuke?
raputage sulge -
üle koheva maailma! (talv)
/laste vastused/
Koolitaja: Õige, talv, aga kas sa tahad Zimushka-Zimat külastada?
/laste vastused/
Koolitaja: Kuidas sa arvad, kuidas selleni jõuad? Ja öelge, kas me saame bussiga metsa? Millega sa temaga sõita tahaksid?/laste vastused/
Ja ma tahan teile pakkuda oma võimalust - lennata maagilisel teel Zimushkasse. Kas sa nõustud? Olgu siis lähme teele
/lapsed seisavad rajal ja sulgevad silmad/
Koolitaja: üks, kaks, kolm lendavad talvemetsa!
/ lapsed "saabuvad" talvisesse metsa, kus talv nendega kohtub /
Talv: Tere tulemast oma talvisesse metsa, vaata kui ilus mets on.
Ma annan sulle mõistatuse
Ja arvake ära
"Ta istub kõigi peal,
Keegi ei karda!"
/laste vastused/
Talv: Nüüd mängime./peetakse füüsiline minut "lumepall"/
Talv: Lapsed, ma tahan teid kutsuda oma töötuppa. Kas soovite seal külastada?
/laste vastused/
Talv: Üks, kaks, kolm, tulge töökotta./lapsed töötuppa/
Talv: Poisid, meenutagem, millest saab lumehelbeid teha?/laste vastused/
-- Õige lõikamisviis. Lumehelbeid ja lund saab teha ka lõiketehnikas, siis saad "lumehelbed", mis näevad ilmekamad välja kui kääridega lõigates.
Talv: Poisid, "lumehelbed" võivad "lennata" läbi õhu.
"... Kohev valge lumi
Pöörleb üle taeva
Kukkumine, pikali..."
Mul on pilt, poisid, öelge, mis sellel pildil puudu on?
/laste vastused/
Talv: Õige. Võtke töölaudadel kohad sisse, näete enda ees salvrätikuid ja liimi. Esiteks võtame salvrätikud ja lõikame väikesed tükid ära, näed, saame teiega "lumehelbeid". Ja nüüd veeretage meie jõulupuud nende helvestega ...
--Hästi tehtud! Sa tegid head tööd. Ja nüüd on teil aeg lasteaeda naasta ja selle mälestuseks, et olite minu külaline, annan teile uusaasta värvimislehed.
"Noh, nüüd on sul aeg minna." Siin on teile lumehelves, ta aitab teid teel, leiab lasteaia. Selleks peate ütlema "võlusõnad".
/lapsed seisavad maagilisel teel ja ütlevad maagilisi sõnu/
"Lenda, lenda, lumehelves,
Ring ümber maakera
Ja vaadake Firefly lasteaeda!
--- Hüvasti.

Mida muud lugeda