Ehitus 2. juuniorrühma lastele. Teema: "Laud ja tool." Teema: "Väravad on laiad ja kitsad"

Teema: "Maja".

Eesmärk: 1. Jätkake õpet, kuidas teha mälestuseks põrandatega hooneid.

2. Kaasake proovi analüüsi.

3. Õppige tegutsema õpetaja soovil, mõtestatult konstrueerima.

4. Aktiveerige sõnavara: "ees", "taga", "külg", "ülemine".

Materjal: 1. Kast ehitusdetailidega (7 klotsi, igale lapsele 2 prismat).

2. Väikesed mänguasjad mängimise eest.

Tunni käik:

Kasvataja: "Poisid, kas soovite rongiga mängida? »

Lapsed: "Jah."

Kasvataja: „Paneme rivisse nagu rong. Kas kõik on üleval? Mine! Tšuki-puki-puki! Sõitsime kaasa ja jõudsime kohale, kuhu? Mis sa arvad, kuhu me sattusime? Oh, kui imeliselt laulavad siin linnud! »

Lapsed: "Metsasse."

Kasvataja: "Vaata, kes peidab end puude taga? »

Lapsed: “Jah, need on jõehobud! »

Kasvataja: “Jõehobud peitsid end! Tule, tule ruttu välja! Ärge minge välja, poisid! Miks nad ei taha meie juurde tulla? Nad ilmselt kardavad meid. Nüüd ma kuulan, mida nad mulle räägivad... Poisid, selgub, et jõehobustel pole kuskil elada. Neil on metsas väga külm, nad kardavad kõiki. Mida teha? Kuidas jõehobusid aidata?

Laste vastused...

Kasvataja: See on õige, me peame neile majad ehitama. Tulge välja, jõehobud. Ehitame teile majad. Sina ja mina läheme ja istume lauda ja paneme oma külalised siia istuma. (õpetaja paneb mänguasjad teisele lauale) Kas mäletate, lapsed, milliseid maju me ehitame?

Laste vastused.

Kasvataja: Mis majas on?

Lapsed: Seinad, aken, uks, katus.

Koolitaja: Õige. Nüüd avage taskurätikud. See on ehitusmaterjal. Millistest osadest maja ehitame? (õpetaja näitab lastele sellist detaili nagu telliskivi) Mis see on?

Lapsed: telliskivi.

Kasvataja: Näidake mulle kogu tellist. Kuid see on prisma. Näita prismat (lapsed näitavad sellist detaili prismana; õpetaja aktsepteerib kollektiivseid ja individuaalseid vastuseid).

Koolitaja: Hästi tehtud! Teeme akna ette. Kuidas me seda teeme? Lapsed pakuvad ise vastuseid...

Kasvataja: Paneme pika küljega tellise ja selle peale veel ühe. Kuidas me seinu ehitame?

Laste vastused...

Koolitaja: Asetage klotsid lühikese küljega allapoole. Maja taga on uks. Me ei sulge seda. Poisid, mida me peaksime peale panema?

Lapsed: kaks prismat.

Kasvataja: Nii et see osutus majaks. Mida saab teie arvates majade ümber istutada?

Lapsed: puud.

Kasvataja: istutame puid.

Õpetaja jagab lastele puumudeleid.

Kasvataja: Noh, nüüd saate majapidu pidada. Tulevad, jõehobud, majadesse. Siin tunnete end soojalt ja hubaselt.

Iga laps võtab mänguasja ja paneb selle oma majja.

Kasvataja: Jõehobud saavad selle jõulupuu ümber tantsida. Paneme need jõulupuu ringi. Nagu nii

Kehalise kasvatuse minut:

Kasvataja: Näitame oma külalistele, kuidas me laulame laulu jõulupuust. Lapsed esitavad koos õpetajaga laulu “Jõulupuu”.

Õppetund jätkub.

Kasvataja: Vaata, meie poole tuleb jänku.

Õpetaja toob välja mängujänese: ühes käpas hoiab ta autost nööri. Mille taga on ehitusdetailid.

Kasvataja: Tere jänku! Mida sa tood? Poisid, jänku tahab oma sõbrale maja ehitada. Kuid ta ei tea, kust alustada ja kuidas nimetatakse tema auto tagaosas olevaid materjali osi. Aitame teda.

Lapsed nimetavad ehitusosi: tellised, prisma. Seejärel meenutavad nad osi, millest nende maja moodustasid (seinad, aken, uks, katus). Ja struktuuri järjestus.

Kasvataja: Lapsed, jänku tahab teid tänada. Ta läheb nüüd metsa maja ehitama. Ja meie jõehobud tahavad magada. Nad on väsinud. Toome nad majja. See lõpetab meie õppetunni.

asub maantee poole);
  • turvaline võime ehitada erineva otstarbega hooneid;
  • panustada moodustamine oskus oma ehitust analüüsida;
  • turvaline teadmised ehituserialade kohta;
  • edendada arengut kujutlusvõimeline mõtlemine, kujutlusvõime, algatusvõime.
  • Materjal: pildid erinevatest ehitistest vastavalt laste arvule, ehituskomplektid, puude maketid, mänguasjad, teemakohased illustratsioonid, laul “Kõik maailmas vajavad kodu” filmist “Kolm põrsakest”.

    Tunni edenemine

    1. Õpetaja sõna. Õpetaja pakub kuulata muinasjuttu.

    – Lapsed, ma tahan teile rääkida muinasjuttu tellisvõlurist.

    Ehitusplatsile toodi tellised ja laaditi maha vundamendi kõrval. Tellised kahisesid rahulolematusest. - Ei mingit austust meie vastu! - mõtlesid nad nördimusega. "Kui nad poleks meid kenasti kokku voldinud, oleks nad meid vormitu telliskivimäe sisse visanud ja paljud meist isegi külgedelt murdnud." Aga meie oleme see ehitusmaterjal, millest nad hakkavad hoonet ehitama!

    Järsku nägid tellised enda poole suundumas pikka, tugevat ehituskombinesoonides meest. Ta vaatas hooletult laetud ehitusmaterjale ja raputas pead:

    "Jah, tellised, nad ehitasid teid halvasti," ütles meister, "aga ärge muretsege: sa ei vedele kaua nagu vormitu mägi, varsti saab sinust sile ja tugev majasein.

    "Ta on ilmselt võlur," mõtlesid tellised lootusrikkalt. – Muuda telliste hunnik ümber uus maja- seda saab teha ainult nõid!

    2. Vestlus lastega.

    • Lapsed, öelge mulle, kes lähenes ehitusmaterjalidele? Kes suudab tellisehunnikut uueks koduks muuta?
    • Ja milliseid ameteid on vaja maja ehitamiseks?
    • Kes on arhitekt? (Täpselt nii, see on inimene, kes kavandab ja arendab maja või tänava projekti.) ? Kust algab maja ehitamine?(Maja ehitamine algab arhitekti koostatud joonisega.)
    • Millised peaksid olema hooned? (ilus, vastupidav, stabiilne).
    • Hakkagem täna ehitajateks ja ehitagem linnatänav, detailidest joonise järgi kaunid hooned ehitusmaterjal.
    • Milliseid hooneid on teie arvates vaja ehitada, et meie tänava elanikel oleks mugav? Miks me ehitame teatrit, kooli, ? Ja nii edasi.
    • Aga enne kui ehitusega alustame, teeme oma tänava projekti.

    3. Projekteerime tänava.

    Õpetaja ja lapsed kujundavad tänavat. – Peame ehitama tänava, et see oleks hubane.

    Teemakohaste illustratsioonide uurimine. Juhtige laste tähelepanu sellele, et hoonete vahel oleks vahemaa, et inimesed ja autod saaksid läbi.

    Igal tänaval on nimi. Mis tänavatel sa elad? Mis nime peaksime tänavale nimetama?(Lapsed mõtlevad välja tänava nime.)

    Jagage lastega laiali, kes mida ehitab (erinevate ehitiste illustratsioonid). Juhtige laste tähelepanu tänaval asuvate hoonete järjestusele (kus hakkab asuma kool või kummal pool asub kauplus elumajast).

    Tee alguses ülemine serv lehele paneme kino, tee lõppu piki lehe alumist serva paneme postkontori. Kino paremale (vasakule) poole tee äärde paigutame elamu. Paremale poole teed peale elumaja alla ehitame haigla, haigla vastas apteegi. Paremale poole teed peale haiglat ehitame elamut, vasakule poole teed peale apteeki ehitame elumaja. Peale elamut paremal pool teed ehitame kooli, vasakule jääb lasteaed. Pärast lasteaed ehitame ühe elamu ja peale kooli 2 elamut. (Kummale poole teed te oma maja ehitate?) Mis hoone meil alles on? Kuhu me poe ehitame?

    -Enne kui ehitusega alustame, mängime teiega.

    4. Kehalise kasvatuse minut.

    Saime kingitusi.
    Tellised, latid ja kaared
    Karbist, mille me võtame
    Ehitame ilusat maja.

    (Lapsed teesklevad, et panevad esemeid karbist välja.)

    Ehitame kiiresti, ehitame varsti
    Ei mingit tsementi ega mörti.
    Maja räästa, korsten ja katus.

    (Lapsed kükitavad, sirgudes järk-järgult, justkui laoksid kätega telliseid.)

    5. Tänavaehitus.

    Lapsed joonistavad oma hoonetest ja hakkavad ehitama. Mängib lugu “Kõik maailmas vajavad kodu” filmist “Kolm põrsakest”. Seejärel analüüsivad lapsed oma hooneid. Täiendatud puumudelitega.

    6. Tunni kokkuvõte.

    - Kui ilusaks tänavaks olete osutunud. Täna olite nii arhitektid kui ka ehitajad, aga tahate saada koolitajaks? Vahetage oma jooniseid naabriga ja analüüsige üksteise konstruktsioone.

    Tänav on ehitatud!
    Väravas ootavad mänguasjarahvas.
    Tule, kilpkonn!
    Krokodill ja Cheburashka,
    Ja petersell ja matrjoška,
    Ja mängukass!
    Rõõmustage, mänguasjad, loomad,
    Ava aknad, uksed,
    Alustage majapidamispidu
    Laula, hüppa, mängi!

    Lastele antakse võimalus tänaval ringi mängida.

    Disainitunni kokkuvõte teises noorem rühm teemal" Erinevad majad»

    Koolitaja: Akhmetova G.A.

    Programmi sisu

    Õpetage lapsi lihtsaid tehnikaid kujundamine: ühendage osad tasapinnal, asetades need horisontaalselt ja vertikaalselt, õppige osi õigesti nimetama;

    Tutvustage lastele tsiviilarhitektuuri kodulinn: majad on puit-, telliskivi; ühekorruseline, mitmekorruseline, igal majal on oma eripärad;

    Õpetage lapsi tuvastama maja osi - aknad, katus, seinad, veranda, tutvustage neile nende kujundlikke nimesid;

    Moodustage kontseptsioon "Tänav", õpetage liiklusreegleid;
    - kasvatada armastuse tunnet Kodu ja linn, võimalus näha selle ilu elamutes;

    Laienda leksikon: veranda, killustik, kõnniteed.

    Eeltöö:

    lastega perest vestlemine, sihikindel jalutuskäik mööda tänavat, meie tänava majade vaatamine, kuidas majad üksteisest erinevad, mis on korruselamu ja eramaja sisehoovis, mis võib kasvada aed, ehitusmeeste töö vaatlemine, erinevate hoonete piltidega illustratsioonide vaatamine, fotokollaaž “Minu maja”.

    Tunni edenemine.
    (Lapsed seisavad vaibal). Ümmargune tantsumäng.

    Koputage ja koputage - koputust on kuulda kõikjal (koputage rusikas rusikasse)

    Ehitame maja, suurt maja (näitame maja katust peopesaga pea kohal)

    Ja veranda ja korstnaga (pane peopesad kokku)

    Korstnast tuleb suitsu (suitsu näitame huulte liigutustega)

    Uksel on lukk, (käed lukus) Kes võiks seda avada?

    Tõmmatud, keerutatud, (sooritage käeliigutusi sõnade järgi)

    Nad koputasid ja avasid selle. Avame värava, kõik tulevad siia. (Laiutame peopesad külgedele)

    Kasvataja. Sellise imelise maja oleme ehitanud. Ja pesanukud tahavad ka endale erinevaid maju. Pesanukke on nii palju, aga ma ei saa üksi nende eest hoolitseda.

    karu. Aitan, mul on juba pildid valmis, las valivad erinevad majad, mina ehitan.

    (Pildid: naarits, lohk, pesa, koopas, sipelgapesa, akvaarium)

    Lapsed vaatavad ja arutavad.

    Kasvataja. Noh, poisid, kas Mishka suutis pesitsevate nukkude eest hoolitseda?

    Kasvataja. Muidugi on pesitsevatel nukkudel sellistes majades väga halb elada. Loomad elavad neis majades mugavalt, pesitsevad nukud aga mitte. Mis saab majja olema, et pesitsusnukk tahaks selles elada?

    Lapsed: põrand - jalad on soojad, seinad - tuul ei puhu, katus - vihma ja lund ei saja, aken - valgust, killustikku, et maja oleks vastupidav.

    Kasvataja. Jah, sellises majas on pesitsusnukul mugav, see on soe ja kerge.

    Pesanukud tahavad aga teistsuguseid maju, ühte juurviljaaeda ja teise kariloomadega õue. Milliseid saab ehitada?

    Kasvataja. Tõsi, majad on erinevad. See on suurepärane, majad on erinevad ja mugavad. Ja kes selle ehitab?

    Lapsed: Mina, ma...

    Kasvataja. Ehitad ja ehitad...? Ja me saame terve tänava majadega. Pesanukud hakkavad elama majades ja külastama üksteist.

    Vaata, meil on tee autodele ja isegi kõnniteed jalakäijatele, aga siin ristuvad teed.

    Seda kohta nimetatakse ristteeks.

    Kutsume näpud kaasa.

    Väike sõrm – mida kavatsete ehitada?

    Nimetu – millest me ehitame?

    Keskmine – mida me selleks vajame?

    Indeks – kuidas me ehitame?

    Suur – mis saab?

    Millise maja sa saad?

    Lapsed: Mugav, ilus, aia ja juurviljaaiaga.

    Kasvataja. Valige oma koht.

    (Lapsed võtavad koha, võtavad ehitajalt kastid, mine toovad toolid. Ehita).

    Kasvataja. Ehitustööliste tööpäev on läbi. (Koguge kõik ringi)

    Kas kõik läks plaanipäraselt? Mida sa mõtled? Mis juhtus? (kuula vastuseid)

    Vaadake maju ja imetlege neid.

    Ja nüüd võite kutsuda pesitsevad nukud, lasta neil majas elada. (Lapsed mängivad hoonetega)

    Kasvataja. Päike läheb magama

    Ja pesitsevad nukud peavad puhkama.

    Nalja hetk

    Ärkasime koos päikesega,

    venitas ja naeratas.

    Hoidke käed tugevalt kinni

    Ma naeratan omaette

    Ma naeratan sulle

    Ma naeratan terve päeva

    Ma ei ole liiga laisk, et naeratada!

    Kokkuvõte otsesest õppetegevusest

    projekteerimiseks ehitusmaterjalidest

    teises juunioride rühmas

    Teema "Maja"

    Programmi sisu:arendada konstruktiivseid oskusi ehitusdetailidega töötamise protsessis, õpetada põrandate ehitamist; arendada värvitaju, arendada mängu- ja kõnesuhtluse soovi.

    Materjalid : mänguasjad (umbes ühesuurused) vastavalt laste arvule, klotsid, prismad, taldrikud, autod väike suurus, puud Lego komplektist.

    Eeltöö: majade pilte vaadates.

    Tunni käik:

    Õpetaja läheneb koos lastega ekraanile.

    Kes on tema taga? Meile tuli külla matrjoška!

    Õpetaja loeb luuletuse:

    Kena nukk - matrjoška,

    Kus on pastakad?

    Kus on jalad?

    Oh, millised põsed, punased, roosad,

    Põllel ja sundressil on lilled.

    Nii hea, et tulite! Olen teile valmistanud üllatuse: maja, et teil talvel külm ei oleks!

    Aitäh! Maja ehitamine ei tohi olla lihtne!

    Kindlasti! Kõike on vaja õppida! Jah, nüüd näitame poistega teile, kuidas maja ehitada.

    Lapsed istuvad laudade taga.

    Õpetaja selgitab:

    Ehitan tellistest maja. Vaata: tellis on pikk külg, lühike, on kitsas ja lai külg. (koos lastega uurib telliskivi, näpuga mööda külgi ajades). Kõigepealt ehitan seinad. Asetan tellised kitsale lühikesele küljele kõrvuti, siis teen akna: asetan tellise kitsale pikale küljele. Nüüd - lagi. Panin tellise peale lamedalt, lai külg peal. Et vihm meie maja märjaks ei teeks, millest on puudu? Katused! Pikale osale panin katuse.

    Oh, poisid, mida me veel vajame, et hoida maja soojas, et tuul majja ei puhuks? - Uksed! Vaata, ma asetan ühe tellise kitsale küljeosale ja asetan samamoodi teise selle kõrvale. Näete, aknast on näha, et uksed on kinni. Kui pesitsev nukk tahab ust avada, - tibu-tibu - ja ta on sees! sulgeb selle - ja ta on väljas!

    Ära nüüd ole laisk, tee trenni!

    Ma tahan maja ehitada

    (pane käed kokku nagu maja ja tõsta need pea kohale)

    Nii et selles oleks aken,

    (ühendage mõlema käe sõrmed ringiks)

    Et majal oleks uks,

    (ühendame peopesad vertikaalselt kokku)

    Läheduses männipuu kasvamiseks.

    (tõstame ühe käe üles ja laiutame sõrmed)

    Et ümber oleks tara, valvab koer väravat.

    (ühendame käed lukku ja teeme enda ees ringi).

    Paistis päike, sadas vihma,

    (kõigepealt tõstame käed üles, sõrmed “laiali”, siis langetame sõrmed alla, teeme “raputavaid” liigutusi)

    Ja tulp õitses aias!

    (Pange peopesad kokku ja avage aeglaselt sõrmed - "tulbi pung")

    Hästi tehtud! Aga häda on selles, et pesitsev nukk ütles mulle, et ta sõbrad tulevad varsti tema juurde! Kuidas nad kõik kokku sobivad? Lapsed, ehitame külalistele pesa-nukumajad! Pidage meeles, mida me kõigepealt panime ja siis...


    GCD kokkuvõte disaini jaoks teises juuniorrühmas “Mööbel Masha nuku jaoks”
    Teema: “Mööbel Masha nukule”
    Eesmärk: arendada lastes oskust kajastada oma ideid mööbli kohta hoonetes
    Ülesanded:
    1. Kinnitada lastes ettekujutust tuttavatest objektidest keskkonnas, teada nende otstarvet, näha nende omadusi, visuaalselt esile tuua põhiosad (laual on kaas ja jalad, toolil on iste, seljatugi, jalad)
    2. Arendada oskust õigesti nimetada ehitusmaterjali osi (kuubik, tellis)
    3. Parandage laste oskust mälu järgi ehitada ja üksikasju iseseisvalt valida.
    Materjal:
    Klotsid (10 tk, kuubikud (5 tk), erineva suurusega toolid (3, erineva suurusega voodid (3, laud, maja) Meetodid ja võtted:
    1. Mängu olukord
    2. Kunstilised sõnad, mõistatusi
    3. Selgitus
    4. Küsimused
    GCD plaan:
    1. Mängu olukord
    2. Kolme karu maja külastus (mõistatused mööbli kohta, mööbli vaatamine)
    3. Ehitusmaterjalidest ehitatud mööbli läbivaatus
    4. Sõrmevõimlemine
    5. Iseseisev tegevus lapsed
    6. Tunni kokkuvõte
    Eeltöö:
    1. Vene keele lugemine ja mängimine rahvajutt"Kolm karu"
    2. Piltidelt mööbli vaatamine, nukumööbel.
    Edusammud: 1. Õpetaja kutsub lapsi mängima.. Uksele koputatakse.
    - Kop-kop-. Uks avaneb ja (tüdrukukujuline õpetaja) tuleb lund maha raputades sisse)
    - Tere kutid. Kas sa tunned mu ära? Mina, Mašenka muinasjuttudest, tahan teid külla kutsuda, muinasjuttu külastama. Poisid, lähme muinasjuttu?
    - Jah
    - Kuidas me sinna jõuame? Praegu on talv, väljas on palju lund, teen ettepaneku muutuda lumehelvesteks ja ringi tiirates leiame end haldjamaalt.
    Õhus keerlevad valged lumehelbed,
    Ja nad kukuvad vaikselt pikali ja heidavad pikali.
    2.- Poisid, vaadake
    Põllul on teremok-teremok
    Ta ei ole madal, ei kõrge ega kõrge
    Kes elab väikeses majas?
    Kas keegi elab madalas kohas?
    - Lähme sisse ja vaatame, kes seal elab. Siin pole kedagi. Poisid, kas arvasite ära, kellele me külla tulime?
    - Kolmele karule
    - See on õige, kuidas sa arvasid?
    Laste vastused
    - Poisid, vaata, karud jätsid meile midagi! Need on mõistatused! Arvame ära!
    1. Pole asjata, et see on korteris,
    Kui seda serveeritakse õhtusöögiks,
    Ta viib kogu pere kokku
    Ma joon temaga teed ja kohvi!
    - Mis see on, poisid?
    - Laud!
    - Mis seal lauas on?
    - Laual on jalad ja kaas.
    - Hästi tehtud, kuula järgmist mõistatust.
    2.Seisan neljal jalal
    Ma ei saa üldse kõndida
    Kui sa kõndimisest väsid
    Võite istuda ja lõõgastuda!
    - See on tool
    - Vaata karusid kolm tooli. See suur tool kuulub Mihhail Ivanovitšile. Mis toolil on?
    - Toolil on seljatugi, jalad ja iste.
    - Mille jaoks on seljatugi?
    Laste vastused
    - Siin on veel üks mõistatus, poisid.
    3. Päeval magab padi sellel,
    Ja öösel Mishutka!
    - See on voodi
    - Ja mis seal voodi juures on, vaata?
    - Seljad
    4. Olen mugav, väga pehme,
    Teil pole raske ära arvata -
    Vanaemad ja lapsed armastavad
    Istu ja heida pikali. /diivan/
    - Nii et me tegelesime teiega, lahendasime mõistatusi. Poisid, kuidas saab ühe sõnaga nimetada tooli, voodit ja lauda, ​​diivanit?
    - mööbel.
    3. Seisame ringis ja mängime:
    1,2,3,4,5- Mängime teiega
    Poisid, kõik tõusevad ringis püsti
    Alustame mängu koos
    1,2,3,4-Korteris on palju mööblit (pigistavad rusikad, painutavad näppe)
    Riputame särgi kappi (Sõrmed õlgadele)
    Ja panime tassi riiulile
    Et anda jalgadele puhkust
    Istume korraks toolil (plaksutame käsi)
    Ja kui me sügavalt magasime
    Lamasime voodil (käed põse all)
    Ja siis joonistame kassiga laua taga (käed rinna ees)
    Hakkan mööblit lugema:
    Tool, laud, diivan, voodi
    Riiul, öökapp, puhvet,
    Riidekapp, kummut ja tabureti. (kõverdab sõrmi)
    4.- Jah, karudel on ilus mööbel. Aga minu haldjamaal nukkudel sellist mööblit pole. Valmistame teile mööbli nukumaja. Aitame nukke. Ja ma tean, kust saab mööblit vaadata. . Milline ilus mööbel. Poisid, öelge mulle, millest see tehtud on?
    - Ehitusmaterjalist (kuubikud, tellised)
    - Millistest ehitusmaterjali osadest on voodi tehtud? Mis värvi need on?
    - Voodi on kollastest tellistest.
    - Hällil on kaks seljatuge, kumbki seljatugi on kahest tellisest. Ütle nüüd, mis ehitusmaterjalist tool tehtud on?
    - Tool on valmistatud kuubikutest ja tellistest.
    - Jah, see on õige, telliskivi on tooli seljatugi. Millistest osadest on laud tehtud?
    -Laud on valmistatud kuubikutest ja tellistest. Kuubikud on tooli jalad, tellised on kaas.
    . Ehitame kiiresti nukumaja mööbli.
    5. Lapsed ehitavad ise ehitusmaterjalidest mööblit. Ülesannet täites tulen üles ja aitan lapsi. Täpsustan, milliseid detaile tuleb kasutada tooli, voodi, laua ehitamiseks.
    6. Peegeldus. „Mida me teiega ehitasime? Kellele? Milleks? Mida saavad nukud nüüd teha? Mashenka tänab lapsi hoonete eest ja kutsub neid mängima.


    Lisatud failid



    Mida muud lugeda