Modelleerimistunni kokkuvõte teemal “Lumehelbekese transformatsioon. Aplikatsiooni, modelleerimise õppetunni ülevaade (vanem rühm) teemal: GCD - modelleerimine. Teema: “Talvemantliga tüdruku kujundamine” (vanem rühm)

Anastasia Lineva

Eesmärgid: Jätkake vorstirullimise õppimist ja disain millest kavandatav objekt on bareljeefi kujul (pilt ulatub taustatasandist kõrgemale). Parandage sisu mõistmise ja analüüsimise võimet luuletused. Arendada sõrmede, silma ja kujutlusvõime peenmotoorikat. Kasvatage puhtust.

Eeltöö: talviste maastikega maalide vaatamine, lume omaduste tundmaõppimine.

Jaotusmaterjal. Sinisest papist ringid läbimõõduga umbes 12-15 cm vastavalt laste arvule, valge plastiliin, virnad, muusikaline saate "Talv- talvel»

Lapsed istuvad koos õpetajaga vaibal. IN grupp löödi maha« lumehelves» - kiri. Lastele kirjade lugemine.

"Tere kutid! Ma olen alles väike tüdruk - Lumehelves. Olen hiljuti sündinud. Aga ma tean, et mu ema on ema Voditsa. Meil on suur pere. Emal on pojad - Voditsa, mu vennad - Udu, Vihm, Jää ja meil on tütred - Kaste ja Lumehelbed. Kõik lapsed on erinevad tegelased: me kõik armastame erinevaid aastaaegu (mõnel kevadel ja suvel, mõnel sügisel, mõnel talvel). Nüüd tänaval talvel ja me armastame talve - Lumehelbed ja mu vend Ice. Sa nägid täna mu venda. Jää tuli sulle külla. Aga ma kaotasin oma õed! Kui me taevast alla laskusime, puhus tugev tuul, kõik mu õed lendasid minema! Olen üksi väga kurb, palun aidake mul õdesid leida! Sinu oma Lumehelves.

Rohkem Lumehelves Ta jättis meile oma õdede kirjelduse, kuulakem!

Õpetaja loeb lastele ette katkendi luuletused K. Balmont:

Kerge kohev

Lumehelves valge.

Kui puhas

Kui julge!

Kasvataja:

Milline lumehelves luuletuses? (Julukas, puhas, valge.)

Kuidas muidu kirjeldada lumehelves? (Külm, kipitav, läikiv jne)

Mängime natuke omadega Lumehelves? (Teeme)

Fizminutka

Meie lumehelbed, oleme kohevad,

Meil pole midagi selle vastu, et tiirleme.

Meie baleriini lumehelbed,

Me tantsime päeval ja öösel.

Seisame koos ringis -

Selgub lumepall.

Poisid, aga me unustasime selle täielikult Lumehelveste ebaõnn! Aitame, poisid, õed üles leida, Lumehelves? - (jah)

Tehkem need väikesed õed meie jaoks Lumehelbed(näidis näidatud)

Minge oma kohtadele.

Lapsed lähevad oma töökohale. Meloodia mängib "Talv- talvel»

Modelleerimine:

Veereta mitu ühesuurust palli ja veereta neist õhukesed vorstid. Õpetaja näitab lastele, kuidas ümmargusel papitükil keskel ristuvad vorstid. lumehelves ja kaunista see lühikeste vorstidega või muul viisil.

Tunni kokkuvõte:

Poisid, vaadake, kui ilusad õed on! Meil on lumehelbed! Nüüd meie Lumehelves see ei ole nii kurb! Kõik olete suurepärased!

Lumememm: Aitäh, poisid! Et nõustusite mind aitama! Ja nüüd ma ei ole igav, vaid õnnelik. Ja ma tahan sinuga mängida, näha, kui tark sa oled. Ma esitan küsimusi ja teie vastate õigesti.

Küsimused mängu kohta:

Kas lumi on valge või sinine?

Kas jää on kõva või pehme?

Kas sajab lund või sajab?

Kas talvel sajab lund või langeb lehti?

Kas väljas on külm või kuum?

Kas riietud talvel soojalt või kergelt?

Kas nad uisutavad või kiiguvad?

Kas nad teevad või ehitavad lumememme?

Lumememm: Kui sõbralik sa oled, vastasid mu küsimustele õigesti. Tahtsin väga teie töid vaadata, aga võib-olla jään. Istun ja imetlen sind!

Kasvataja: Muidugi saate, eks, poisid? Istu maha ja lõdvestu.

Kasvataja: Lapsed, vaadake, kes see on? Millistest osadest see koosneb?

Õige. Põhi on suurim pall. Keskel on keskmine pall – torso. Ülaosas on väikseim pall pea. Pange tähele, et külgedel on ka käed, nagu trumlil on kaks väikest kuuli.

Teie ees lebab valge plastiliini plokk. Mõelgem koos, mitmeks osaks tuleks see jagada?

Just kell neli. Poisid, kas arvate, et kõik osad on ühesuurused? Täna õpime lumememme voolima. Kujundame niimoodi lumememme, jagame kõigepealt oma plastiliiniploki neljaks osaks: kõigepealt lõikame plastiliinist ära suurima tüki – põhja ja nüüd võtame peopesadesse, soojendame üles ja teeme palli veeretama. Paneme selle sinna. Siis on keskmise suurusega tükk keha ja nüüd võtke see oma peopesadesse, soojendame seda ja veeretage see uuesti palliks. Paneme selle peale. Väikseim tükk on pea. Pea jaoks lõikasime plastiliinist tüki ära, samal ajal eraldasime väikese tüki käte jaoks. Nüüd võtke oma lumememme pea käte vahele, soojendame seda ja muudame selle palliks. Asetage pea oma keha peale. On ka käed – need võivad olla nagu trumlipallid. Mitmeks osaks tuleks plastiliinitükk käte jaoks jagada? Just nii, jaga ülejäänud plastiliini tükk kaheks osaks ja veereta kaks palli. Poisid, kuhu me oma käed kinnitame? Otse kehale.

Poisid, mis lumememmel veel on? Õige.

Silmad kujundame mustast plastiliinist. Mitu silma on lumememmel? Õige. Näpistame ära väikese tüki musta plastiliini, jagame selle kaheks osaks ja veeretame kaks palli – need on silmad. Suu ja nina teeme punasest plastiliinist. Kõigepealt vormime nina - näpistage punast plastiliini tükki ja rullige see vorstiks, sellest saab nina. Näpi ära teine ​​tükk punast plastiliini ja rulli see vorstiks – sellest saab suu.

Nüüd on meil aeg puhata. Lähme vaibale.

Üks kaks kolm neli viis

Tulime õue jalutama.

Nad kujundasid lumenaise,

Linde toideti puruga,

Siis sõitsime mäest alla,

Ja nad lebasid ka lumes.

Kõik tulid lumega kaetud koju,

Sõime suppi ja läksime magama.

Puhkasime ja ehitasime lumememme, aga ta on kurb. Ilmselt sellepärast, et see on riietumata. Teeme oma lumememme riidesse ja rõõmustame teda. Näpi ära sinist plastiliini tükk - sellest saab ämber pähe, rulli see paksuks vorstiks ja nüüd vajutame mõlemalt poolt sõrmedega. Kinnitame oma ämbri lumememme pea külge. Nüüd näpime ära ka sinise plastiliini tüki ja rullime sellest vorsti, nüüd keerame oma vorsti ümber lumememme põhjas oleva ämbri. Nüüd näpistame uuesti sinise plastiliini tüki ja jagame selle virnaga kaheks osaks. Veeretame kaks palli ja nüüd teeme neist kaks nuppu.

Modelleerimistunni kokkuvõte: “Saan”. CTP “Winter Fun” kontekstis

Eesmärgid: jätkake lastele talverõõmude tutvustamist.

Parandage plastiliini rullimise oskust peopesade vahel (tulp)

Kasvatage lastes empaatiat ja soovi aidata.

Eeltöö: E. Baturina seeria maali “Kelgutamine” uurimine. Stseenipildid erinevat tüüpi kelkudega. N. Nosovi “Mäel” lugemine. O. Võssotskaja “Kelgul” Kelgu uurimine kõndides. Ehitus tikkudest.

Nähtavus: Maal “Kelgutamine”. Stseenipildid erinevat tüüpi kelkudega.

Materjalid: erinevat värvi plastiliin.

Villane niit

Modelleerimislauad

Käte salvrätikud

Paberiribad (rajad)

Väikesed mänguasjad (koerad) igale lapsele.

Koolitaja: Poisid, ma läksin täna tööle ja kohtasin väikest kutsikat. Ta oli väga kurb (riputab tahvlile kurva kutsika pildi). Miks sa arvad, miks kutsikas kurb on? (laste vastused). Kas sa tead, mida ta mulle vastas, kui ma temalt selle kohta küsisin? Ta rääkis, et eile nägi ta tüüpe mäest alla kelgutamas. Talle nii meeldis ja nüüd tahab ta väga ka sõpradega kelgutama minna. Kuid probleem on selles, et neil pole kelke. Ütlesin talle, et ärgu kurvastagu. Et poisid ja mina aitame neid kindlasti. Poisid, kas soovite kutsikat ja tema sõpru aidata? Mida me teie arvates saame nende abistamiseks teha?

Laste vastused (andke oma, joonistage, ehitage kuubikutega jne)

Ja soovitan teha kutsikale ja tema sõpradele väikesed kelgud. Kas sa nõustud?

Aga enne kui alustame, paneme sõrmed valmis.

Sõrmemäng "Talvine jalutuskäik"

1,2,3,4,5 - käisime õue jalutamas (käivad näpud laual)

Nad tegid lumenaise (nad voolisid neid oma kätega)

Lindudele toideti puru (“puru leib”)

Siis sõitsime mäest alla (käed üles-alla liigutades)

Ja nad lebasid ka lumes (me pöörame peopesad ümber)

Kõik tulid koju lumega kaetud (raputage end maha)

Nad sõid supi (söömine) ja läksid magama (peopesad põse all).

Poisid, vaadake pilte, kui erinevad kelgud on.

Mõned kelgud on suured ja kõrged, teised on väikesed ja madalad, on jääkelgud, on ümmargused "juustukoogid".

Vaata kelke, millest need tehtud on? Meie kelkudel on jooksikud, need on metallist. Mis värvi teie arvates saab jooksjaid teha? (must, hall). Soovitan teil valida. Kelgul on ka restist iste. Need võivad olla mis tahes värvi. Teie soovil.

Edusammud:

Võtke must või hall plastiliin ja rullige kaks pikka veergu.

Ühtlustame need ja vajadusel lõikame virnaga ülejäägi ära. Need on jooksjad.

Võtame värvilise plastiliini, milline sulle meeldib, ja rullime 4 veergu. Sirutame need ja vajadusel lõikame virna.

Võtame kaks musta veergu ja asetame need kõrvuti, väikese vahemaa tagant. Asetame värvilised sambad risti ja vajutame.

Painutame jooksikute ühe serva ülespoole. Kelk on valmis.

Keskmise rühma modelleerimistunni kokkuvõte.

Nädala teema on “Talv”. Modelleerimine "Lumehelbeke" (tehnika - voolimine).

Eesmärk: õpetada lastele lumehelbe jäljendamist.

Ülesanded:

Hariduslik: jätkake laste õpetamist plastiliini osadeks jagama, vorste rullima ja neist bareljeefi kujul kavandatud objekti konstrueerima (pilt ulatub taustatasandist kõrgemale).

Hariduslik:

Hariduslik: laste kognitiivne huvi, sõrmede peenmotoorika, silm ja kujutlusvõime.

Eeltöö: talviste maastikega maalide vaatamine.

Jaotusmaterjal:ringid või ruudud sinisest, tumesinisest, lillast ja hallist papist läbimõõduga 12-15 cm vastavalt laste arvule, voolimislaud, valge plastiliin, virnad, muusikaline saate.

Tunni käik:

Koolitaja: Poisid, palun kuulake mõistatust:

Mets on kaetud valge tekiga,

Ja karu magab koopas.

Lumi nagu valge piir.

Kes vastutas?

Lapsed: Talv.

Koolitaja: Just, poisid, talv on käes. Mis on teie arvates talvel kõige populaarsem värv? Miks?

Lapsed: laste vastused.

Koolitaja: Kas sulle meeldib talv?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Miks sa armastad talve?

Lapsed: laste vastused.

Koolitaja: Mul on teile veel üks mõistatus, kuulake:

Tähed lendavad taevast

Ja nad sädelevad päikese käes.

Täpselt nagu tantsiv baleriin,

Talvel ketramine...

Lapsed: lumehelbed.

Koolitaja: Hästi tehtud poisid, arvasite õigesti.

Mängime natuke. Nüüd muutume kõik lumehelvesteks.

Fizminutka

Oleme lumehelbed, oleme kohevad,

Meil pole midagi selle vastu, et tiirleme.

Oleme lumehelbed - baleriinid,

Me tantsime päeval ja öösel.

Seisame koos ringis -

Selgub, et see on lumepall.

Koolitaja: Millised ilusad lumehelbed meie rühmas lendasid. Ja nüüd soovitan teil teha lumehelbe. Vaata, milliseid ilusaid lumehelbeid saab plastiliinist teha, proovime järgi.

Näidatakse mõningaid näidiseid. Luuletuse lugemine:

Lumehelbed – pildid,

Heitke kiire pilk.

Igal neist on kuus

Hõbedased kiired

Ja iga sakiline kiir -

Talve nõiutud võti. L. Šehovtsova

Modelleerimine: Veereta mitu ühesuurust palli ja veereta neist õhukesed vorstid. Õpetaja näitab lastele, kuidas ümmargusel või kandilisel papil keskel ristuvatest vorstidest lumehelvest teha ja lühikeste vorstidega või muul viisil kaunistada.

Tunni kokkuvõte: Poisid, vaadake, milliseid ilusaid lumehelbeid oleme teinud. Olete kõik suurepärased poisid.


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

Matemaatika tunnikonspektid Matemaatika tunnikonspektid keskmises rühmas Teema: Plaan (reisikaart) Programmi ülesanded: Arendada oskust liigelda elementaarse plaani järgi, määrata õigesti objektide suhteline asukoht.

Matemaatika tunnikonspektid Matemaatika tunnikonspektid keskmises rühmas Teema: Plaan (reisikaart) Programmi eesmärgid: Arendada oskust liigelda elementaarse plaani järgi, õigesti...

Keskmise rühma ökoloogia tunni kokkuvõte Teema: "Metsloomade maailmas"

Võtke kokku ja süstematiseerige laste ideid metsloomade kohta. Kujundada ettekujutus metsloomade välimusest, elustiilist ja harjumustest, kinnistada laste kõnes üldine mõiste...

Keskmise rühma tervise hoidmise tunni kokkuvõte Teema: Reis maale “Neboleyka”

Teema: Reisimine maale “Neboleyka” Eesmärk: kujundada lastes ideid tervislikust eluviisist Eesmärgid: Kinnitada laste teadmisi tervise mõistest, oskust oma tervise eest hoolitseda. Kinnita...

MBDOU Velikooktyabrsky lasteaed "Belochka"

Firovski rajoon, Tveri piirkond

GCD kokkuvõte modellinduseks: "Tüdrukud talveriietes."

Koostanud: Mihhailova E.N. Grigorjeva A.V.

Projekti tüüp: kunstiline ja produktiivne.

Laste vanus: keskmine rühm (4-5 aastat).

Projektis osalejad: lapsed, õpetajad.

Rakendusperiood: 12/08/2016

Eesmärk: tekitada lastes soovi modellitöös tüdruku kuvandit edasi anda.

Ülesanded:

Õppige tuvastama inimfiguuri osi riietuses (pea, allapoole laienev kasukas, käed).

Tugevdada omandatud oskusi ja modelleerimisvõtteid kasutades täpselt töötamise oskust ning hoida proportsioone.

Arendada kujutlusvõimet, esteetilist taju, laste loovust.

Tutvustage lastele kauneid kunste.

Materjalid: talveriietes nukk, plastiliin, voolimislauad, virn.

Eelmine töö: jalutades, talvel looduses hooajaliste muutuste, talvel täiskasvanute ja laste riiete vaatlemine, talverõõme käsitlevate maalide vaatamine, vestlus “Talveriided”.

Lapsed istuvad toolidel, õpetaja istub nende ees.

Kasvataja. Poisid, arvake ära mõistatus:

Külm ilm on saabunud, vesi on muutunud jääks,

Pikakõrvast hallist jänesest sai valge jänku,

Karu lõpetas möirgamise: Karu langes metsas talveunne.

Kes oskab öelda, kes teab, millal see juhtub?

Lapsed. Talvel.

Õpetaja – see on õige. Nimetage palun muid talve märke.

Lumi langeb.

Väljas pakane.

Puud on paljad – magavad.

Muru ei kasva.

Kasvataja. Hästi tehtud poisid. Mida inimesed teevad, et talvel külmumist vältida?

Lapsed. Nad panevad majades kütte sisse ja riietuvad soojadesse riietesse: püksid, joped, kasukad.

See on õige poisid. Ja enne alustamist soojendame veidi.

Kujutagem ette, et läheme jalutama. Tutvustatakse? Alustame soojendusega.

Kasvataja. Noh, sel ajal, kui me end soojendasime, tuli meie juurde külaline ja kes nad on, saate teada pärast luuletuse kuulamist.

Talv on meieni jõudnud

Tüdruk võttis oma kasuka,

Ta pani pähe buboga talvemütsi,

Ta läks õue ja vaatas lund.

Tal pole külm selles kasukas seista,

Hüppa ja jookse, sõida, hüppa.

Põsed muutuvad punaseks, käed ei jäätu

Need riided ei karda külma.

Koolitaja: Kellest luuletus räägib? Milliseid riideid tüdrukud talvel kannavad?

(näitab pika kasuka, mütsi ja saabastes nukku).

Kas sa arvad, et tal oli väljas külm? (laste vastused).

Miks sa nii arvad?

Lapsed. Ta on riietatud soojadesse riietesse riided.

Kasvataja. Poisid, tal on väga kurb üksi tänaval mängida. Kas me saame teda aidata? (lapsed: jah). Kuidas saame aidata? (lapsed: kujundavad tema sõbrannasid). Pidagem meeles täpselt, kuidas me skulptuuri teeme tüdrukud sõbrannad. Millistest osadest? Lapsed. Torso, pea, käed.

Kasvataja. Vaatame nende osade kuju.

Kuidas pea välja näeb?

Torso?

Lapsed. Pea on ümmarguse palli peal, keha on koonuse peal, käed on silindritel.

Kasvataja. Mida peaksite kõigepealt tegema?

Lapsed. Jagage plastiliini tükk.

Kasvataja. Jagame plastiliini tüki osadeks: 2 osa - käte ja pea jaoks ning üks suur osa - jaoks skulptuur keha pikas kasukas. Väiksemad tükid paneme kõrvale, suurema võtame pihku, kuumutame peopesade vahel ja hakkame vormima. Kõigepealt teeme paksu vorsti ja seejärel rullime ühe poole õhemaks, et see muutuks kitsaks ja teine ​​laiaks. Kuidas seda kujundit nimetatakse? (lapsed: käbi). Kui oleme korpuse vormimise lõpetanud, peame selle lauale panema ja kontrollima, kas see on stabiilne. Võtke üks kõrvale pandud plastiliinitükkidest (veel) ja vormis sellest pea välja.

Savitükist tuleb veeretada pall, asetada see keha peale, vajutada kergelt alla ja vuuk sõrmedega siluda.

Nüüd peame lihtsalt käed vormima. Jagage viimane plastiliinitükk kaheks võrdseks osaks. Peate mõlemad plastiliinitükid vorstideks rullima, et need oleksid sama pikkuse ja paksusega. Seejärel asetage need mõlemale kehapoolele ja avaldage veidi survet. Seejärel silu liigend.

Millise kujuga meie käed meenutavad? Silindri kohta.

Poisid, kui kõik osad on ühendatud, kontrollige kogu nukku - kontrollige osade ühendusi, siluge kõik ebakorrapärasused, tehke silmad, suu, nina. Palun võtke istet ja asuge tööle.



Mida muud lugeda