Dymkovo mänguasjade modelleerimine plastiliinist (jäär, kits, hobune). Minu kunst. Keskmise rühma modelleerimistunni kokkuvõte

Plastiliinograafia koolilastele. Meistriklass samm-sammult fotodega.

Plastiliinist valmistatud "kits", millele järgneb toote värvimine, kasutades " Hambahaldjas».


Autor: Natalja Aleksandrovna Ermakova, õpetaja, linnaeelarveline õppeasutus
asutamine lisaharidus lapsed "A. A. Bolšakovi nimeline lastekunstikool", Velikije Luki, Pihkva oblast.

Uus aasta on puhkus, mille puhul soovite uskuda imedesse, soovite oma pere ja teid ümbritsevate inimeste jaoks midagi toredat teha.

Olgu uus aasta helde,
Kits ei koonerda õnnega,
Las tähed süttivad õigel ajal,
Et kõik su soovid täituksid.

Kirjeldus: Töid saab teha lastega vanuses 8-9 aastat. Materjal võib olla kasulik vanematele ja õpetajatele koolieelsed asutused ja lisaõppe õpetajad.

Eesmärk: kingituseks emale, vanaemale, sõpradele.

Sihtmärk: lihtsa vormi stiliseerimine keerukamaks vormimise teel, luues “kitse” kuvandi.

Ülesanded:
1. Õpetage lastele stiili kujundamist lihtsad kujundid, kitsekuju loomine, möödumine omadused loom;
2. Tugevdada skulptuuritehnikaid (äranäpistamine, määrimine, rullimine, lamendamine), silumisvõimet;
3. Arendada tähelepanu, silma, sensoorseid oskusi;
4. Täiendada ruumilise toote maalimise oskusi;

Materjal:
-plastiliin (kasutame vana plastiliini, sobimatu värviliste toodete loomiseks);
- modelleerimislaud;
-virna;
-valge hambapasta (plastiliini rasvaeemaldusvahend);
-harjad;
-guašš;
- juukselakk (värvikihi fikseerija);
- helmed;
- hambaorki;
-kolmemõõtmeline objekt, mis on pildi aluseks;

Meistriklassi edenemine.

Nüüd alustame tootmisprotsessi endaga, mille saab jagada mitmeks etapiks:

Esimene aste– see on tulevase toote pinna ettevalmistamine modelleerimiseks, me kanname ruumilisele objektile õhukese kihi plastiliini.


Teine faas– osade modelleerimine ja liitmine Kitse kuvandi loomiseks.

Pallist suurem suurus moodustame pea, anname selle pallile pirnikujuline, ühel küljel teeme survet, nagu sälku, nagu roogade kujundamisel.
Kinnitame pea keha külge, tehes sujuv üleminek kaelast peani.


Nüüd tegeleme kitse näo üksikasjaliku kirjeldusega. Teeme tooriku.


Nii kinnitame selle.


Valmistame sarved Rullime plastiliinist kaks otstest teravat “vorsti” ja kinnitame need sujuvaks üleminekuks.


Kaunistame sarved ja kinnitame hoolikalt õhukesed köied.


Me kujundame kõrvad, keerates need üles väike tükk palliks, tasandage see, andke sellele kroonlehe kuju Me painutame mõlemad otsad ja kinnitame selle pea külge.


Kaunistame kitse pea. Asetame kõik detailid pähe, kleepides need ettevaatlikult paika (silmad, huuled) ja teeme ninasõõrmed.
Alustame oma kitse riiete kaunistamist. Peame kokku rullima köie, mis on umbes kaks korda pikem kui meie toote põhja ümbermõõt, kinnitage see voltide kujul, muutes toote põhja üleminek.


Teeme seelikule tasku.


Järgmisena teeme käed, rullime neile kaks vorsti kahe lõikega küljelt, kasutades virna. Kinnitame need oma ilu õlgadele.


Me riietame kitse kasukasse ja valmistame varrukad samal põhimõttel nagu kõrvad.


Üldiselt on sellise mänguasja loomisel üks ahvatlev punkt see, et saate luua mis tahes pildi, nagu soovite. See annab tootele ainulaadse ja omapärase iseloomu.


Kolmas etapp-värvimiseks valmistudes katke meie ilu hambapastaga, eemaldades seeläbi plastiliini ja laske sellel kuivada.


Neljas etapp-maalimine, kujukesele värvi kandmine.
Värvime kõik detailid üle ja kanname figuurile värvi fikseerimiseks lakiga, lisame toonid ja dekoori, lakkime uuesti ja ongi kits valmis!




Head uut 2015. aastat!

Margarita Sergeevna Rudakova

Abstraktne haridustegevus modelleerimine sisse keskmine rühm .

Teema: « Kits» .

Välja töötanud M. S. Rudakova, Krasnodari Moskva piirkonna linnaeelarvelise õppeasutuse õpetaja, lasteaed kombineeritud tüüp Nr 206. 2016

Sihtmärk: kujundada ettekujutust koduloomadest; parandada motoorseid oskusi.

Ülesanded: õpetage lapsi voolima kitsepoeg, arendada kujutlusvõime, fantaasia, kinnistada tehnikaid skulptuur. Täpsustage näite abil teadmisi koduloomade kohta kits. Helistama positiivseid emotsioone töölt.

Materjalid ja seadmed: interaktiivne tahvel ja liug kitse kujutis, sülearvuti, mänguasi kits, plastiliin, laud, virn - iga lapse jaoks.

Eeltöö: koduloomade vaatamine, illustratsioonid, sh kitsed, mänguasjade kasutamine "lemmikloomad" mängus muinasjuttude lugemine, mõistatuste lahendamine, vestlused.

Jada haridustegevus.

Motivatsioon: näidake lastele mänguasja kits ja räägi lugu sellest, kuidas tema elu on igav, sest tal pole sõpru. Ja ta tõesti palub poistel aidata tal sõpru leida. Selgitage, et selleks vajame plastiliini, selle abil saame vormida terve karja loomi ja meie kits ei jää üksi.

Põhiosa:

Kaaluge lastega mänguasja kits. Küsi, millistest kehaosadest see koosneb, millest geomeetrilised kujundid Nad on sarnased. Pakkuge ülesannet alustada. Võttes plastiliinitüki, soojendage seda kätes sõtkudes, jagage see kõigepealt virna abil pooleks ja seejärel üks osadest pooleks ja üks neist neljaks osaks. Tulemuseks on pikliku ovaali kujuline keha, pea - pall, mis seejärel venib sarvedega koonuks, neli jalga - väikesed "vorstid". Kõik osad ühenduvad üksteisega ja saame nalja kits. Lapsed lisavad muid elemente Tere tulemast: habe, kõrvad, kabjad, saba. Kiida lapsi selle eest hea töö, teie pingutuste ja abistamissoovi eest kitsepoeg!

Paku teha sõrmeharjutusi.

elab minuga poiss,

Ma armastan teda! ( vasak käsi rusikasse, asetage sarved paremaga - indeks ja keskmised sõrmed , ülejäänud on painutatud, liiguvad "sarved")

I kitsepoeg varahommikul

Ma toidan sind! (avage vasak käsi peopesaga ülespoole, plaksutage vasakpoolsete sõrmedega paremat kätt)

Ja värske vesi

Valan selle talle. (silitame ühe käega üle teise)

Ja siis rohelisele heinamaale

ma võtan su kaasa. (kaks sõrme - nimetis ja parem keskmine käsi"kõndima" vasakul ja vastupidi)

See saab olema – see on minu oma poiss,

Hüppa sinna (tehke sõrmedega koputusliigutusi)

Ja siis temast saab

Puhka! (pane käed rahulikult enda ette)

Peegeldus: esitage lastele küsimusi - kas teile meeldis skulptuur? kits? Milliseid materjale kasutasime loomade valmistamisel? Kas teile meeldis aidata? kitsepoeg? Mida sa mäletad?




Selleteemalised väljaanded:

Keskmise rühma visuaalse tegevuse elementidega integreeritud tunni kokkuvõte teemal “Siili modelleerimine plastiliinist” Lõimitud tunni kokkuvõte keskmises rühmas teemal: “Siili modelleerimine plastiliinist” Kasvataja: Smolina S. V. MB Koolieelne õppeasutus nr 32 “Teremok”.

Eesmärk: tutvustada lastele lipu kui riigi sümboli ideed, lipu tähendust kaasaegne elu; - lillede tähendusega.

Vahetu kasvatustegevuse kokkuvõte keskmises rühmas. Modelleerimine muinasjutu “Kaks ahnet väikest karu” ainetel Eesmärk: Kinnitada oskust edasi anda laste töös omandatud teadmisi ja muljeid, kujutades kirjandusliku kangelase - karupoega - kuvandit.

Kokkuvõte FEMP-i haridustegevusest vanemas rühmas "Haldjas sõnum" Eesmärk: Arenguks tingimuste loomine kognitiivne tegevus lapsed algklasside moodustamise protsessis matemaatilised esitused. Ülesanded:.

Õppetegevuste kokkuvõte “kognitiivne ja füüsiline areng” Teema: “Tuletõrjujad koolitusel” Eesmärgid: 1. Kinnitada laste teadmisi tuleohutusreeglitest ja käitumisreeglitest tulekahju korral. 2. Suurendage isiklikku vastutust.

Õppetegevuste kokkuvõte keskrühmas “Minu perekond” Eesmärgid: selgitada ja üldistada laste teadmisi perekonnast, selle kohta, kes on nende sugulased; kujundada fotode abil ideid perekonna koosseisu kohta.

Programmi eesmärgid: tutvustada lastele mõistet " väike kodumaa", jätkake lastele küla vaatamisväärsuste tutvustamist; arendada sidusust.

Jelena Druzik
Keskmise rühma modelleerimistunni “Kitseke” kokkuvõte

Skulptuuritunni märkmed« Laps» V keskmine rühm.

Programmi sisu: õpetage lapsi neljajalgset looma (ovaalne keha, pea, sirged jalad). Tugevdage tehnikaid skulptuur: rullumine peopesade vahel, osade kinnitamine looma vormitud keha külge, kinnituskohtade silumine, pigistamine jne. Arendada sensomotoorset kogemust. Kasvatage loovust ja töökust.

Eeltöö: Lastele loomade tutvustamine. Mängud mänguasjadega. Kaalutlus Dymkovo mänguasjad.

Materjal selleks okupatsioon: Mängukitse ja kits. Plastiliin, lauad, virnad - igale lapsele, salvrätikud.

Tunni käik:

Organisatsiooniline osa. Lastele tuleb külla kits lapsed. Poisid, vaadake, kes meie juurde tulid? See on õige, see on kits lapsed. Mis muinasjutust need pärit on? Kaaluge lastega mänguasju - kitse koos väikesed kitsed.

Põhiosa. Osade kuju selgitamine. Arutlege lastega, nende aktiveerimine, tehnikad skulptuur. Jagage savitükk kaheks võrdseks osaks, rullige ühest poolest sammas - keha, teisest, jagades pooleks, rullige ümmargune pea ja pulgajalad. Kutsu lapsi sõpru looma lapsed.

Pooleli skulptuurid, et aidata lapsi, mis kõiges raskeks pidada: paluge neil järjestus öelda skulptuur, meenutamistehnikad jne.

Fizminutka: Hommikul kits ärkas üles, sirutas, naeratas.

Kord pesi ta end kastega, kaks korda keerutas graatsiliselt,

Kolm – ta kummardus ja istus maha.

Kell neli tõusis ta püsti ja kell viis jooksis.

(korda 2 korda)

Alumine joon klassid.

Kõik skulptuurid arvestage kitsedega, kutsuge lapsi valima kõige ilusamaid figuure, rääkima, millised need on (rõõmsameelne, kurb ja mänguline jne).

Selleteemalised väljaanded:

Keskmise rühma modelleerimistunni kokkuvõte “Linnud meie saidil” Julia Dmitrievna Keskmise rühma modelleerimistundide kokkuvõte teemal “Linnud meie saidil” Eesmärgid ja eesmärgid: Kinnitada ideed.

Eesmärgid: tugevdada lillede nime; õpetada lapsi lilli lilli voolima; laiendada leksikon lapsed; sisendada lastesse hoolivat suhtumist.

Keskmise rühma modellitunni kokkuvõte “Tegime lumememmesid” Eesmärk: tugevdada laste oskust modelleerida pallidest koosnevaid esemeid erinevad suurused. Õppige edastama osade suhtelisi suurusi.

Teema: “Köögiviljad taldrikul” Eesmärk: kinnistada voolimistehnikaid: lamedamine, rullimine, venitamine, pressimine. Eesmärgid: 1) arendada skulptuuri oskust.

Keskmise rühma “Tort” skulptuuritunni kokkuvõte Eesmärk: Õpetada lapsi plastiliinitükki koogiks pigistama, vormimisoskust kinnistada.

Keskmise rühma “Naeris” modelleerimistunni kokkuvõte Koolitaja: Anastasia Sergeevna Pyatachenko Eesmärk: arendada laste võimet hinnata saadud muljeid, määrata nende suhtumine millesse.

Keskmise rühma “Lennukid” modelleerimistunni kokkuvõte Eesmärk: Jätkata lastele erineva kujuga esemete skulptuuri õpetamist. Harjutage ühendust.

Selles õppetükis õpime plastiliinist kitse voolima. See lemmikloom on kõigile lastele tuttav. Mõned nägid sarvedega kitse elusalt, teised nägid seda fotodel või loomadest rääkivates saadetes. Kuid kõik teavad, et kits on muinasjuttude ja koomiksite sagedane kangelane, näiteks “Hunt ja seitse kitsekest”, “Kits-Dereza” jt. Niisiis, teeme plastiliinist kitse kujukese, et lisada oma lemmikloomade kollektsiooni ja samal ajal veeta koos lapsega lõbusalt aega.

1. Saate kujundada kitse mis tahes plastiliinist, mis teil on. Kui teie plaanide hulka kuulub usutava pildi kujundamine, siis on parem kasutada halli, valget või beeži materjali. Võtke pähkli suurune plastiliin ja rullige see palliks.

2. Tõmmake sõrmedega välja üks osa pallist, joonistades välja kitse näo nina. Kleepige silmadele ja lõigake ninasõõrmed ja nina virnaga välja.

3. Keha loomiseks võta veel veidi halli plastiliini, sõtku seda käte vahel ja loo ovaal. Järgmisena kulutage veel üks hall osa lameda koogi kujundamisele. Kata ovaal koogiga, jättes alumine osa paljaks. Muutke karusnahk kohevaks, tõmmates seda kogu pikkuses triibud.

4. Sisesta tikk kohta, kuhu plaanid pea kinnitada.

5. Ühendage pea kehaga, pannes selle tiku vabasse otsa. Kaela moodustamiseks maskeerige kinnitusdetaili keskosa plastiliiniga.

6. Liimi pikad pruunid sarved pea ülaosale.

7. Lisa karvane eeslukk ja kõrvad.

8. Valmistage jäsemete vormimiseks ette 4 tikku. Aseta igale tikule pehme hall plastiliin õhuke kiht. Kinnitage kabja ühte otsa ja jätke teine ​​vabaks.

9. Torka tikkude lahtised otsad kehasse nii, et kits seisaks kindlalt jalul.

10. Ärge unustage, et kits annab inimestele piima. Vormige udar kindlasti ja kinnitage see kahe tagajala vahele keha külge.

11. Valmistage kahe tilga halli plastiliini abil hobusesaba ja habemetut.

12. Enne kitse karjamaale laskmist kinnita selle kaela kelluke, et see ära ei eksiks.

Plastiliinist kitse loomise töö on lõpetatud. Jääb üle vaid eemaldada töökoht ja leidke oma meistriteose jaoks sobiv koht.

Käsitöö lõplik välimus. Foto 1.

Käsitöö lõplik välimus. 2. foto.

Käsitöö lõplik välimus. 3. foto.

Tuleval aastal ida kalender on lamba või kitse aasta. Selles artiklis räägime teile, kuidas koos lastega oma kätega 2015. aasta sümbolit teha. Kingitada saab lamba käsitöö Uusaasta suveniir kallimale või riputage see jõulupuu külge Uusaasta mänguasi. Saate oma toa uueks aastaks kaunistada Kitse aasta käsitööga või pidulik laud. Õpetame, kuidas teha lammast vatitupsud, lõng, popkorn. Sellest artiklist saate ka teada, kuidas quilling-tehnikas kitsekäsitööd teha, plastiliinist lamba-aastaks käsitööd ja isegi lillkapsast armsat lammast meisterdada.

1. Käsitöö kits. Käsitöö lambad

Nagu ikka, alustame kõige lihtsama kitse ja lamba meisterdamisega. Joonistage papile lammas. Paluge oma lapsel see ettevaatlikult kääridega välja lõigata. Nüüd las ta katab lammaste käsitöö ostetud esemetega. puuvillapallid väike suurus. Kaunistuseks riputa lamba kaela väike kelluke.


Teie lapsel on kitsekunsti tegemisel huvitav seda popkorniga kaunistada. Selle käsitöö jaoks mõeldud popkorni tuleks lambaaastal praadida ilma õli ja vürtsideta.


2. DIY lammaste käsitöö. Kitse lammaste käsitöö

Pompoonist on lihtne kitse-lamba käsitööd valmistada. Kõigepealt teed lõngast pompon, seejärel liimid selle külge nägu ja jalad. Selgub, et see on nii armas DIY lambakäsitöö.

3. Käsitöö kitseaastaks. Käsitöö lambaaastaks

Veel üks originaalne käsitöö kitse aasta puhul on tegemist lõnga mässitud aluselt (papist või puidust) tehtud kitsega. Selle lambakäsitöö jalad saab valmistada puidust pesulõksudest (vt fotot allpool). Pange tähele, kui originaalne see käsitöö uusaastapuul kitseaasta jaoks välja näeb.




4. Kitse käsitöö. Kitse aasta meisterdamine

Lastega saate oma kätega pehmest plastiliinist kitse meisterdada, mängutaignast (nt Play Doh) või soolatainast. Ka 2-3 aastane laps saab hakkama paljude-paljude väikeste plastiliinipallide valmistamise ülesandega valge põhjal. Peate neid palle kasutama oma kätega lambaaasta käsitöö kaunistamiseks.


5. Lamba käsitöö. DIY lammaste käsitöö

See on võib-olla kõige originaalsem DIY lambatöö meie kollektsioonist. Lammas on tuleva aasta sümbol, mis on valmistatud vatitupsudest. Väga ebatavaline ja ilus! Selle lambatöö jaoks vajate: pappi, kahte pesulõksu ja palju vatitampooni. Kuidas seda lambakäsitööd oma kätega teha, saate pärast fotode hoolikat vaatamist selgeks.

6, Kitse lammaste käsitöö. Kitseaasta käsitöö

Kas olete tuttav quillingi tehnikaga? Quilling on spiraalideks keeratud pikkadest ja kitsastest paberiribadest aplikatsioonide tegemise kunst. Valmis spiraalid antakse erineva kujuga ja nii saadakse paberirullimise elemendid. Kutsume teid ja teie last selles tehnikas kitseaastaks meisterdama. Selleks otsige Internetist, laadige alla ja printige lastele lihtne lamba- või kitsepildiga värvimisraamat. Paluge lapsel pilt värviliste pliiatsitega värvida. Koos sellega lõigake valgest paberist palju pikki ribasid. Keerake need spiraalideks. Saate seda hambaorku abil keerata, mähkides selle ümber pabeririba. Jääb üle vaid paberist spiraalrõngad pildile liimida. Riputage aplikatsioon seinale ja rõõmustage koos beebiga saadud kitse ja lamba käsitööd vaadates järgmine aasta!

7. Käsitöö lambaaastaks. Kitse aasta meisterdamine

Mida muud huvitavat ja samas lihtsad käsitööd Kas saate oma kätega teha lamba aasta kaupa? Näiteks võite vildist õmmelda kitse või lamba käsitöö.


Kellel on huvi villa viltimise vastu, siis võib proovida aastavahetuseks vilditud villast lamba tegemist.

Mida muud lugeda