GCD kokkuvõte kunstilise ja esteetilise hariduse kohta teises nooremas rühmas. Rakendus "Jäätis". Jäätise valmistamine paberist (MK)

Abstraktne

Hilinenud tegevused lastega

Vaimne areng

teemal:

Jäätis sünnipäevaks

Koostanud õpetaja:

Shubina Evgeniya Anatolevna

Tunni eesmärgid:

1. Hariduslik

Parandage põhivärvide nimed.

Tugevdada laste teadmisi ümarate kujundite kohta.

Jätkake laste õpetamist ruutudest nurki lõikama.

Tugevdage mõistet palju, vähesed, mitte ühtegi

2. Korrigeeriv

Motivatsiooni ja huvi arendamine paberi ja kääridega töötamise vastu.

Peenmotoorika arendamine.

Areng kõnetegevus(vastavalt konkreetse lapse võimalustele).

Tingimuste loomine mõtlemise, tähelepanu ja mälu arendamiseks.

3. Hariduslik:

Kasvatada täpsust paberi ja kääridega töötamisel,

Lapse emotsionaalse mugavuse loomine mänguolukorras.

Tunni materjal: mängu tegelane(nukk), pildiga pildid - “Jäätisevaas”, aplikatsiooni abil loodud näidis, imeline kott, värviliste pulkade komplekt.

Jaotusmaterjal:pool maastikulehte, 3 palli ja värvilisest paberist välja lõigatud vaas, liim, kaltsud, õliriidest vooder.

Organisatsiooniline osa.

Kasvataja - Tere kutid. Mul on väga hea meel teid näha! Tervitame üksteist. Las igaüks tuvastab end südamlik nimi ja tervitab sama hellalt oma parempoolset naabrit.

Lapsed täidavad ülesande.

Tunni edenemine.

Kasvataja - Nukk Dasha tuli meile täna külla, ütle talle tere.

Lapsed ütlevad tere.

Kasvataja - Dasha tahab sulle midagi öelda.

Nukk Dasha - Tere kutid! Mul on hea meel sind näha. Tulin teile külla põhjusega. Täna on minu sünnipäev. Ja ma kutsusin palju-palju külalisi ja tahaksin neid jäätisega kostitada. Sest jäätis on kõige maitsvam maius maa peal. Aga mul pole midagi... Ei jäätist ega vaase talle. Ja külalised saabuvad varsti.

Kasvataja - Ära muretse, Dasha, me aitame sind. Jah, poisid? Me ei jäta Dashat hätta, eks? Kas aitame teda? Kas teeme talle palju jäätist, et sellest jätkuks kõigile tema külalistele?

Lapsed - jah!

Kasvataja - Kõigepealt peame jäätisekaussi oma lehele vertikaalselt asetama.

Lapsed teevad seda.

Seejärel asetame vaasi peale kaks ümmargust jäätisepalli ja kolmas pall on nende kohal. Nii et teie ja mina saame kausi kolme kulbikese jäätisega.

Lapsed on täidetud.

Kasvataja - Näen, et kõik täitsid ülesande, korraldasid kõik õigesti ja nüüd peate vaasile liimi kandma ja lehele kleepima.

Lapsed teevad seda.

Kasvataja - Noh, nüüd on aeg kanda jäätisepallidele liimi ja need liimida.

Lapsed teevad seda.

Kasvataja - Hästi tehtud! Kõik täitsid ülesande. Nüüd jätkub Dašal jäätist kindlasti kõigile külalistele. Ja sina ja mina oleme nii palju tööd teinud, et on aeg veidi puhata.

Käeharjutus

Paneme silmad kinni ja hõõrume käsi väga-väga kõvasti. (korrata 2-3 korda).

Kasvataja - ja nüüd panid nad käed põlvedele ja vaatasid mind. Dasha rääkis mulle, mida ta endaga kaasa tõi maagiline kott, aga ma unustasin, kuhu selle panin. Otsime seda kõik koos.

Lapsed käivad rühmas ringi ja otsivad kotti.

Nad leiavad selle.

Kasvataja - Hästi tehtud poisid, nad leidsid Dasha koti. Imetleme, kui ilus ta on. Huvitav, mis selles on? Puudutagem seda ja proovime ära arvata, mis seal peitub? Aljosha, pane käsi kotti, äkki räägid meile, mis seal on?

(Aljoša pistab käe kotti ja proovib puudutusega aru saada, mis seal on)

Alyosha vastab.

Kasvataja - See on õige, Alyosha, seal on pulgad.

Õpetaja kallab söögipulgad kotist lauale.

Kasvataja - Vaadake neid pulgakesi, need pole lihtsad, vaid mitmevärvilised ja erineva pikkusega. Öelge mulle, poisid, mitu söögipulka on laual?

Lapsed - palju.

Kasvataja ( näitab kotti)- Kui palju on kotti jäänud?

Lapsed – mitte ühtegi.

Kasvataja - Mis värvi te pulgakesi näete?

Lapsed - punane, sinine, kollane jne.

Kasvataja - Ja meil on kotis ka diagrammikaardid, mille abil saame pulkadest kokku panna “Jäätisekausi”.

Õpetaja jagab skeeme.

Kasvataja - Poisid, näitame nukule Dašale, et me ei saa mitte ainult jäätisevaasi külge kleepida, vaid ka korraldada neid mitmevärvilistest pulkadest. Võtame ühe pulga korraga ja asetame selle pildiskeemile. Nagu nii(näitab).

Lapsed teevad seda.

Õpetaja osutab mahajäänud õpilastele individuaalset abi.

Lõõgastumine.

Kasvataja - Poisid, mida me täna tunnis tegime?

Lapsed vastavad.

Kasvataja - Ja kellele me jäätist valmistasime? Kes tulid külla?

Lapsed vastavad.

Kasvataja - Õige. Hästi tehtud! Andkem nüüd Dašale oma kausid jäätist ja jätame temaga hüvasti.

Lapsed jätavad hüvasti.

Kasvataja - Sa oled täna suurepärane! Olen teiega väga rahul.


Ljudmila Belousova

Haridusvaldkondade integreerimine: kognitiivne areng, kunstiline ja esteetiline areng, füüsiline areng, kõne arendamine.

Sihtmärk: Areng lastel kognitiivne tegevus, uudishimu, soov sõltumatu rakendamine rakendusi.

Ülesanded:

1. Laiendage laste teadmisi jäätisest.

2. Parandage värvid (valge, pruun, kollane, punane, geomeetrilised kujundid(ring, suurus (suur - väike).

3. Arendage kognitiivne huvi ja laste silmaring.

4. Tugevdage laste võimet kleepida ettevalmistatud osi: määrige liimiga laiali tagakülg kuju, suru pilt kogu peopesaga paberile, aseta kausi ülaossa erineva suurusega ringid.

5. Kasvatage oskust tulemust nautida.

Materjal: Pildid pärit erinevat tüüpi jäätis (šokolaad, banaan, maasikas, värviline papp sinist värvi tausta jaoks liim - pliiats, kausi siluettide toorikud, kahes suuruses ringid, erinevad värvid(pruun, kollane, punane)

Sõnastik: pallid, jäätis (maasikas, banaan, šokolaad, ümmargune vorm, jäätis, värvid, magus, maitsev, delikatess.

Eeltöö: vestlus lastega teemal “Piimatooted”, albumi “Toit” illustratsioonide vaatamine, erinevatest jäätiseliikidest rääkimine, mõistatuste esitamine, toiduteemaliste luuletuste lugemine.

Tunni käik:

Koolitaja: - Poisid, arvake ära mõistatus:

Milline ime! Milline naer!

Suvel lumi müüa.

Talvised kingitused

Heledates pakendites.

Laste vastused. (jäätis)

Kasvataja: - See on õige, see on jäätis. Kas sa armastad teda?

Laste vastus: Jah.

Kasvataja: - Milline jäätis sulle meeldib?

Laste vastused: Kreemjas, šokolaad, maasikas, banaan jne.

Koolitaja: - Kas sa tead, millest jäätist tehakse?

Laste vastus: (kui on raskusi, loetleb õpetaja koostisosad: piim, koor, või, suhkur)

Koolitaja: - Mis sa arvad, kuidas see jäätis maitseb?

Laste vastus: piim või koor.

Kasvataja: - Õige, mis siis, kui lisame šokolaadi (banaanid, maasikad, kuidas jäätis maitseb?

Laste vastused: šokolaad (banaan, maasikas)

Maitsev õrn chill

See lihtsalt anub suhu pista.

Seal on vanilje, šokolaad,

Seal on maasikaid ja marmelaadi.

Terve suur valik

Sulab kiiresti – hetkega.

Pikka aega kõigi poolt armastatud

Sõrmede võimlemine: “Jäätis”

Lapsed olid väga rõõmsad: (Käsiplaksutamine)

Ema tõi selle kotis (kasutage nimetis- ja keskmist sõrme, et mööda lauda "kõndida")

Piparkoogid Mashenka jaoks (painutage sõrmi ükshaaval, alustades pöidlast)

Bagelid Sasha jaoks,

Vasenka - kook,

Noh, ma võtan jäätist.

Kasvataja: - Poisid, kas teie emadele ja isadele meeldib jäätis?

Laste vastus: Jah.

Kasvataja: - kostitame neid jäätisega.

Laste vastused: Jah.

Praktiline osa

Õpetaja uurib näidist ja selgitab lastele tööde järjekorda.

Kasvataja: - Peame võtma tühja tassi, seda tassi nimetatakse kreemikaks ja sinna saab panna erineva suurusega mitmevärvilisi ringe.

Õpetaja juhib laste tähelepanu sellele, et jäätiseringid ei ulatuks üle kausi äärte.

Kasvataja: - Mis värvi on jäätisekruusid? (kollane, pruun, punane). Kus jäätisekruusid asuvad (kausi peal). Mis suurusega on ringid? (suured ja väikesed).

Pildimeetodite kuvamine. Kasutades liimi - pliiatsit, liimige esmalt kauss ja seejärel liimige ringid. Salvrätikuga vajutame aplikatsioonidetailid alusele.

Kasvataja: - Võtke suur punane (pruun, kollane) ring, kandke sellele liimi, asetage... kuhu? (kausi peal).

Kasvataja: - See on õige, nüüd võtame teise ringi, määrime sellele liimi ja liimime esimese ringi kõrvale. Liimime ka järgmise ringi. Nii liimisime suured ringid. Sinul ja minul on ka väikesed ringid, need tuleb ka liimida.

Kasvataja: - Kordame tööreegleid: võtke ring, keerake valge pool enda poole, värviline pool alla, määrige ettevaatlikult liimiga, liimige, kuivatage salvrätikuga, suruge peopesaga.

Kasvataja: - Hästi tehtud, poisid! Kui palju jäätist saime?


Teemakohased väljaanded:

Mänguprojekt esimeses juunioride rühmas “Lemmik maiuspala - popsijäätis” Mänguprojekt esimeses noorem rühm“Lemmik maiuspala – jäätis (mehi)” Projekti autor: Werner Elena Sergeevna Rakendusperiood.

GCD kokkuvõte juunioride rühmas kandideerimiseks. Rühmatöö "Lennuk" Tunni eesmärk: 1. Julgustada lapsi esinema isamaa kaitsjate päeva puhul kollektiivne rakendus. 2. Arendage peenmotoorikat käed Rong.

GCD kokkuvõte esimeses juuniorrühmas “Magic Ball” kandideerimiseks Eesmärk: arendada laste oskust aplikatsioonitehnikas palli kujutada. Eesmärgid: 1. Hariduslik:. - Tugevdada osadele liimi kandmise oskusi.

GCD kokkuvõte juuniorrühmas “Sügiskask” kandideerimiseks Plaan - järjepideva õppetegevuse kokkuvõte taotlusel 1. juuniorrühmas Teema: “ Sügisene kask» Lõpetanud: Belogurova.

Programmi sisu Teema: „Foori kordamine“ Nädala teema: „Ohutusnädal“ Eesmärk: tutvustada lastele valgusfoori ja selgitada selle funktsioone.

Otseselt haridustegevus vanemas koolieelses eas lastele

"Minu lemmikjäätis"

Sihtmärk:

1. Kinnitada olemasolevaid teadmisi, laiendada laste teadmisi jäätise kohta, tutvustada sorte ja liike, samuti selle koostist;

2. Loo tingimused kujutlusvõime avaldumiseks oma jäätise loomisel;

Otsene õppetegevuson suunatud laste kognitiivsete huvide arendamise eesmärkide saavutamisele, intellektuaalne areng lapsed järgmiste probleemide lahendamise kaudu:

sensoorne areng

kognitiivse, produktiivse tegevuse arendamine

laste silmaringi laiendamine

Materjalid: pildid, millel on kujutatud erinevaid jäätise sorte ja liike, E. Yablokovi luuletus, albumi lehed iga lapse jaoks loovuse komplekt, värviline paber erinevad värvid, liim, liimipintslid, käärid.

Tegevuse käik:

Kasvataja: poisid, kuulake luuletust.

Lapsed armastavad jäätist väga-väga.

Lõppude lõpuks maitseb see paremini kui kõik maailma maiustused!

Andke lastele jäätist; nad söövad seda terve päeva.

Ja siis võiksime laulda head laulu?

Segage piimas munakollane, valge, fondant,

Veel üks lusikatäis moosi vahvlitopsis... –

Tõeline moos! See on lihtsalt maitsev!

Võib-olla marja-puuviljajäätis,

Võib-olla - pähklite ja rosinatega - olla mesi,

Šokolaadikihi all ja imelise kohvimaitsega,

Ja isegi kulinaarne meistriteos, et olla nii osav! E. Jablokova

Oh, kas sulle meeldib jäätis? Milline see on?Kas sa tead, kus ja millal jäätis ilmus? Mis sa arvad, millest jäätist tehakse?

(Laste vastused)

Niisiis, täna leiame vastused kõikidele teie küsimustele, saame palju uut ja huvitavat jäätise kohta ning teeme ise oma erakordse jäätise.

Sisse ilmus jäätis iidne Hiina(rohkem kui 3000 eKr). Hiina keisrite laudadel serveeriti külmutatud toitu. puuviljamahlad. Hiina ulatuslikud kaubandussuhted paljude riikidega on aidanud kaasa selle delikatessi levikule kogu maailmas.

Keskajal kadusid peaaegu kõik jäätise saladused. Alles 13. sajandil leidsid Euroopa riigid tänu Marco Polole taas retsepte jäätise valmistamiseks, mis meenutasid moodsat popsikest.

Sellest magustoidust sai kohe üks gurmeetoite Itaalia õukondades. Kuid veneetslased ei kiirustanud oma omandamist ülejäänud eurooplastega jagama. Jäätise tootmist ümbritses salapära.

Kondiitrid andsid vaikimisvande, mille rikkumise eest karistati surmaga. Seetõttu levis see toode kogu Euroopas väga aeglaselt.

Jäätis on Venemaal tuntud juba iidsetest aegadest. Talupojad segasid kokku kodujuustu, hapukoore, rosinad ja suhkru, panid kõik verandale segu külmutama ning kostitasid end seejärel Maslenitsa maiusega. Rikkamad inimesed ei söönud nii primitiivset jäätist, vaid koorest, apelsinidest, munavalgetest, kirssidest, sõstardest ja jõhvikatest valmistatud külmutatud magustoite

Lugu saadavad illustratsioonid.

Praegu on umbes 700 liiki jäätist. Jäätis on erinevate lisanditega külmutatud magus piimatoodete mass, mis tahes jäätise põhitooted on piim, koor, või, suhkur ja erinevad toidulisandid.

Jäätise pakendamiseks on palju võimalusi - vahvli, paberi ja plasttopsid, jäätis pulga peal, vahvlitorbikud, rullid, briketid, koogid

Samuti on olemas suur summa erinevaid jäätise sorte ja liike. Näiteks,Creme brulee , kreem , paprika, šerbett, brikett, seda juhtub erinevat värvi ja maitse - punane, valge, kollane, roheline, puuvili, šokolaad, vanill - mis tahes teie maitse järgi.

Mis on su lemmik? (Laste vastused)

Koolitaja:

Kreemjas jäätis (loomsete või taimsete rasvade baasil).

Sorbett (šerbett) (puuviljadel, marjadel, mahladel põhinev pehme jäätis).

Popsiklid (kõva jäätis pulgal, mis on valmistatud mahlast, tavaliselt ilma piimata).

Siin on mõned huvitavaid fakte jäätise kohta

Eskimo jäätise nime mõtlesid välja prantslased. Nad kutsusid kootud popsikliks püksid, mis sarnaneb eskimo nahast ülikonnaga.

Eskimo - kreemjasjäätis pulgal, kaetudšokolaadi glasuur . Christian Kent, sünnilt taanlane, Ameerika Ühendriikide elanik, lastele maiustusi tootva tehase omanik. Valasin ükspäev kogemata šokolaadiglasuuri jäätisetahvlile. Nii sündis popsilik. San Francisco , jättis ta klaasi koossooda ja puulusikas tagaaias. Sel õhtul langes temperatuur alla nulli ja kui Ipperson järgmisel hommikul joogi avastas, nägi ta, et mullivesi klaasis oli külmunud. Poiss tahtis jooki sulatada, pannes selle oja alla kuum vesi. Ta tõmbas lusikast kinni ja tõmbas külmutatud joogi välja ning sõi ära. Nii sündis "pulga peal külmunud jää" jäätis.

Jäätisekoonuse leiutas Süüria vahvlikaupmees Ernest Hamwi. Kui tema naabril, jäätisekaupmehel, said otsa alustassid, milles ta külma hõrgutist müüs, valmistas Humvee talle vahvlikobid, mille ta oma kaubaga täitis.

Vaata, poisid, jäätis võib olla erinev ja mitmekesine!

Ja nüüd soovitan teil teha oma lemmikjäätist.

Rakendus "Minu lemmikjäätis".

Pärast valmimist analüüsitakse tööd ja tehakse näitus.


VALLAASUTUS "ALUSKOOLISE KASVATUSE OSAKOND"

NIŽNEKAMSKI VALDAPIIRKONNA TÄITEVKOMITEE

TATARSTANI VABARIIK

"Värviline jäätis"

(kunstilise ja esteetilise arengu viimane tund (skulptuur)

teises juunioride rühmas)

Koostanud:

Rühma nr 2 õpetaja MBDOU NMR nr 76

Nazipova Guzel Robertovna

TATARSTANI VABARIIK

NIŽNEKAMSKI LINN

Teema: "Värviline jäätis"

Haridusvaldkondade integreerimine:kognitiivne areng, kunstiline ja esteetiline areng, füüsiline areng, kõne areng.

Sihtmärk: äratada lastes huvi soolataigna vastu, kuidas kunstiline materjal; Arendada lastes kognitiivset aktiivsust, uudishimu ja soovi iseseisvalt modelleerida.

Ülesanded:

Hariduslik:

- laiendada laste teadmisi jäätisest;

- fikseerige värvid (sinine, kollane, punane, roheline, pruun); geomeetriline kujund (ring); suurus (suur - väike);

- jätkake lastele taignapalli peopesade vahel veeretamise õpetamist;

- jätkake laste õpetamist kasutama oma töös mitut värvi tainast.

Hariduslik: arendada tähelepanu, mälu, peenmotoorikat ja loovust.

Hariduslik:

- kasvatada soovi alustatu lõpule viia,täpsus, sihikindlus;

- kasvatada armastust piimatoodete vastu;

- võime tulemust nautida.

Materjal:

Demo:pildid erinevat tüüpi jäätistega, eksponeerimiseks värvilised pallid

Väljastamine: soolane tainas erinevad värvid, papist koonus vastavalt laste arvule, tahvel voolimiseks.

Eeltöö:vestlus lastega teemal “Piimatooted”, albumi “Toit” illustratsioonide vaatamine, erinevatest jäätistest rääkimine, mõistatuste esitamine, toiduteemaliste luuletuste lugemine.

Tunni käik:

I. Kasvataja: Tere lapsed! Mis tuju sul on?

Lapsed: Hea, lõbus.

Koolitaja: Hämmastav. See peaks olema hea. Vaadake, kui palju külalisi meile täna tuli. Ütleme neile tere.

Lapsed: Tere!

Koolitaja: Külalised tahtsid näha, kui suureks olete kasvanud, kui palju teate ja mida veel õppinud olete. Kas proovime?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Poisid, kas te olete kunagi kuumaõhupallidega lennanud?

Lapsed: ei.

Koolitaja: Kas soovite seda proovida?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Tule siis minu juurde, haara lindid ja lenda!

II. Õpetaja: Oh poisid! Vaata, kuhu me sattusime? See on tehas, kus valmistatakse jäätist. Tuleme ja vaatame.

Koolitaja: Poisid, kas teile meeldib jäätis?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Kuidas see jäätisega on, mida selle kohta öelda?

Lapsed: Maitsev, külm, magus.

Koolitaja: Milline jäätis sulle meeldib?

Lapsed: Šokolaad, banaan, maasikas, arbuus, sõstar, kirss.

Koolitaja: Ja kui jäätis jääb soojaks, mis sellest saab?

Lapsed: See sulab.

Koolitaja: Täpselt nii, jäätis on külm, aga soojalt sulab. Mida tuleb teha, et jäätis ära ei sulaks?

Lapsed: Aseta külmkappi ja söö.

Koolitaja: Jäätisega tuleb olla ettevaatlik. Esiteks on see külm ja need, kes on sageli haiged, ei tohiks seda süüa!

Koolitaja: Mis sa arvad, millest jäätist tehakse?

Lapsed: ………

Koolitaja: Jäätise valmistamiseks vajame: piima, suhkrut, võid, koort, muna.

Koolitaja: Olgem täna tõelised kondiitrid ja teeme jäätist. Saab küll erinevad maitsed ja värviline.

Mäng "Tee ise jäätist"

Lapsed võtavad elevandilt pallid ja teevad sellest jäätist (valge jäätis on valmistatud piimast, pruun jäätis on valmistatud šokolaadist - šokolaadist.

Koolitaja: Teate, selle tehase töötajad ütlesid mulle usalduslikult, et nad on saanud suure tellimuse, kuid neil polnud aega seda täita ja palusid meil end aidata. Poisid, kas me saame aidata?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Seejärel minge töökotta ja istuge laudadesse.

Koolitaja: Teeme jäätise, mida hakatakse kutsuma torbikuks. Vaata mu sarve. See sisaldab erineva värvi ja maitsega jäätist: maasikamaitseline - punane, banaanimaitseline - mis värvi?

Lapsed: Kollane.

Koolitaja: Sõstramaitse - mis värvi?

Lapsed: sinine.

Koolitaja: Mille peal geomeetriline kuju näeb välja nagu jäätis.

Lapsed: pall.

Koolitaja: Hästi tehtud! Nüüd näitan teile, kuidas jäätist valmistada. Teie taldrikutel on jäätise koostisosad. Peate võtma taigna, sõtkuma seda peopesadega ja seejärel rullima palliks. See on lusikatäis jäätist, mille ma sain. Siin on veel üks pall ja veel üks. Kus jäätisekruusid asuvad?

Lapsed: Ülevalt.

Koolitaja: Mis suurusega kruusid on?

Lapsed: Suur ja väike.

Koolitaja: Õige. Nüüd peate need sarveks koguma (Õpetaja näitab plastiliinist väikeste pallide veeretamise tehnikaid ja näitab, kui hoolikalt neid tuleb laduda). Valmis!!!

Koolitaja: Lapsed, kui tehase töötajad on väsinud, teevad nad pausi. Puhkame veidi ja sirutame sõrmi:

Sõrmevõimlemine “Jäätis”

Lapsed olid väga rõõmsad(plaksutab käsi)

Ema tõi koti sisse:(nimetis- ja keskmised sõrmed kõnnivad mööda lauda)

Piparkoogid Mashenka jaoks,(painutage sõrmi ükshaaval, alustades pöidlast)

Bagelid Sasha jaoks,

Vasenka - kook,

Ja Valenka jaoks - maiustused,

Noh, ma võtan jäätist.

III. Õpetaja: Nüüd, kui olete puhanud, on aeg tööle asuda. Istume sirgelt, seljad sirged.

Laste iseseisev töö.

(Õpetaja aitab neid, kellel on raskusi)

Koolitaja: Vaatame, kui palju jäätist valmistasime! Imetlege oma tööd. Kas nad meeldivad sulle? Mulle ka väga meeldib! Kõik tegid seda väga ilusti ja korralikult. Ja nüüd nagu edasi tõeline tehas, peame kogu jäätise kasti panema ja poodi saatma (Lapsed panevad oma tööd ükshaaval).

IV. Õpetaja: Poisid, meil on aeg tagasi pöörduda lasteaed. Hoidke õhupallinööridest kinni. Nii et sina ja mina läksime tagasi lasteaeda. Kas teile meeldis jäätisetehas?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Mida sina ja mina seal tegime?

Lapsed: Nad tegid jäätist.

Koolitaja: Kas sulle meeldis see?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Koju tulles rääkige oma emadele ja isadele, kus te täna käisite ja keda aitasite. Sa tegid head tööd, meie teekond on läbi, aitäh, tegite suurepäraselt! Siin on teile väike kingitus.


Irina Goleva

Programmi sisu:

Laiendage laste teadmisi jäätis.

- Korda põhivärve, geomeetrilised kujundid (ring, kolmnurk)

Arendada laste kognitiivset huvi ja silmaringi.

Metoodiline tugi: Erinevate vaadetega pildid jäätis, värviline papp, pallid jäätis ja värvilisest paberist, pintslitest, liimist sarv.

Eeltöö: vestlus lastega sel teemal "Piimatooted".

Metoodilised tehnikad: Lugu õpetaja, iseseisev töö, vaadates pilte.

Hariduse edenemine tegevused:

Poisid, kuulake mõistatust, mille ma teile ütlen?

Ma olen klaasis, koonuses,

Maitsev ja õrn.

Valmistatud piimaga

Enamasti lumivalge.

IN Ma elan sügavkülmikutes,

Ja päikese käes ma kohe sulan.

See on õige, see on jäätis! Kas sa armastad jäätis?

Laste vastused.

Nii et peamine koostisosa jäätis on piim! Ja olenevalt meie mitmekesise tüübist jäätis, lisama väiksemaid koostisosi. Jäätis pulgal nimetatakse popsikliks. Kõige sagedamini kaetakse popsikesed šokolaadiglasuuriga. Popsicle jäätis on külmutatud mahl. Ja süüa teha jäätise koonus, brikett või tass, vahvlitooted on eelküpsetatud. On olemas ka jäätis jogurti baasil (külmutatud jogurt) .

Teeme koos teiega süüa jäätise koonus. Aga kõigepealt sirutame sõrmi.

Sõrmede võimlemine: « JÄÄTIS»

Lapsed olid väga rõõmsad: Plaksutab

Ema tõi selle nimetis- ja keskmise sõrmega kotis "lähme" laua peal

Mashenka piparkoogid, painutage sõrmi ükshaaval, alustades pöidlast

Bagelid Sasha jaoks,

Vasenka - kook,

Hästi tehtud poisid! Kui palju saime jäätist.

Teemakohased väljaanded:

Eesmärk: tutvustada lastele Õigeusu puhkus“Pühad ülestõusmispühad” räägivad puhkusega seotud kommetest ja rituaalidest. Ülesanded:.

Mida muud lugeda